کشکول شمس

شمس نامی که سالها به آن اسم جنگیدم <ش :شهید- م :محمد -س :سلیمانی>

کاریکاتور 1


 
 
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۷ساعت 15  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

تابلوئی در دیوار مسجد جامع ارومیه


از طرف امام زمان(عج) به امام خمینی(ره) پیام آوردند

آقای لطیفی دو دفعه مژده پیروزی را از طرف امام زمان علیه السلام به حضرت امام آورد

چند سالی است که بر دیوار قبله مسجد اعظم ارومیه تابلویی نصب شده است که در عین سادگی و قدیمی بودنش ، بیانگر محتوای بسیار ارزشمندی است که البته در این مدت مورد غفلت واقع شده است .

این تابلوی نسبتا" کوچک که توسط حجت الاسلام قریشی ( نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و امام جماعت مسجد اعظم ) تهیه و در داخل مسجد نصب شده است ، در واقع پرسشی است درخصوص یک واقعه تاریخی مربوط به پیروی انقلاب اسلامی که وی از آیت الله خزعلی جویا شده است .

از آنجا که موضوع پرسش مذکور ، از بسیاری جهات حائز اهمیت بوده و ما ( علی الخصوص نسل جدید ) را در شناخت جنبه های معنوی انقلاب اسلامی مردم ایران یاری می کند ، به همین دلیل حجت الاسلام قریشی لازم دیده است که این موضوع به نحوی مستند و مستدل و از زبان شاهدی که یکی  از یاران نزدیک امام محسوب می شود،  ثبت شود و از طریق نصب این تابلو روی دیوار مسجد اعظم ارومیه ، به اطلاع عموم مردم برسد .

 

                                       

 

این پرسش و پاسخ که روی کاغذ آرم دار مجلس خبرگان رهبری نوشته شده است ، حجت الاسلام قریشی از آیت الله خزعلی سوال کرده است که : بسم الله الرحمن الرحیم / حضرت آیت الله خزعلی دامت برکاته ، سلام علیکم ورحمه الله ، راجع به اینکه آقای لطیفی دو دفعه مژده پیروزی را از طرف امام زمان علیه السلام به حضرت امام آورد توضیح فرمائید  .  آیت الله خزعلی در پاسخ چنین نوشته است :  بسم الله الرحمن الرحیم  1- پیام به پاریس که فرمودند شاه می رود نگران نباشید و امام راحل سوال می کند که با خونریزی یا بی خونریزی می گوید بی خونریزی !  2- روز 22 بهمن پیام مبنی بر اینکه درخانه نمانید بیرون بریزید وگرنه کشته خواهید شد !   

لازم به ذکر است  این تابلوی نصب شده بر دیوار مسجد اعظم ، نسخه اصلی دست نوشته است  که  در 17 اسفندماه 1382 در اجلاس خبرگان تهیه شده است . 

منبع : ذوالفقار

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۷ساعت 15  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

پیوندها

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۶ساعت 20  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

یاد ایام بخیر دکتر ابراهیم فتح الهی

معاون استاندار آذربايجان غربي:
با فعال شدن مرز رازي ـ كاپي‌كوي اقتصاد آذربايجان غربي بين‌المللي مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون سياسي اجتماعي استاندار آذربايجان غربي گفت: با فعال شدن مرز رازي ـ كاپي‌كوي اقتصاد آذربايجان غربي بين‌المللي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، ابراهيم فتح‌الهي عصر امروز در آيين ديدار با سركنسول ايران در ارزروم تركيه كه در سالن جلسات معاونت سياسي اجتماعي استانداري آذربايجان غربي تشكيل شد، اظهار داشت: چنانچه توافقات انجام شده بين ايران و تركيه در ارتباط با فعاليت مرز رازي ـ كاپي‌كوي عملياتي شود آذربايجان غربي از اقتصاد بومي به بين‌المللي جهش مي‌‌يابد.
وي تصريح كرد: كارشناسان و نخبگان براي اقتصاد استان در صورت فعال شدن اين مرز آينده بسيار اميدواركننده‌اي ترسيم كردند بر اين اساس به خاطر متصل بودن استان به نخجوان، عراق و تركيه تحقق اقتصاد بين‌المللي امري بديهي تلقي مي‌شود.
اين مسئول خاطرنشان كرد: حتي آذربايجان شرقي نيز هماهنگ با آذربايجان غربي از اين تحول اقتصادي بهره‌مند مي‌شود از اين رو اقدامات لازم براي فعاليت در اين مرز بايد با دقت و سرعت عمل بيشتري دنبال شود.
فتح‌الهي به اهميت احداث جاده خوي ـ قطورـ رازي براي عملياتي شدن توافقات دو كشور در ارتباط با مرز رازي ـ كاپي‌كوي اشاره كرد و افزود: اين جاده با طول 17 كيلومتر هم‌اكنون احداث مي‌شود كه زيرسازي پنج كيلومتر آن تمام شده است.
وي در ادامه سخنان خود گفت: بنا بر اين بود كه اعتبار موردنياز براي احداث اين جاده از محل دو درصد درآمد نفت تامين شود كه به دليل عدم تصويب اين بند در بودجه 89، مراحل احداث جاده مذكور دچار وقفه شد به همين خاطر استاندار از محل اعتبارات استاني مبلغي را براي تكميل اين جاده اختصاص دادند.
اين مسئول به مفاد تفاهم‌نامه پيشين دو كشور در ارتباط با رسمي شدن مرز رازي ـ كاپي كوي اشاره كرد و بيان داشت: فراهم شدن زمينه براي تردد وسايل نقليه سبك شهري، تكميل تاسيسات گمرك اين مرز، گشايش مرز رازي براي تردد خودروهاي سنگين اعم از باري و اتوبوس، ترميم جاده حسن‌دره و يوكساك وا تركيه، فراهم كردن تاسيسات بازارچه مرزي در مرز كوزرش سلماس با گلين جك تركيه از مهم‌ترين مفاد اين تفاهم‌نامه بود.
فتح‌الهي اذعان داشت: مسئولان دستگاه‌هاي مختلف اعم از سازمان حمل و نقل و پايانه‌ها، اداره راه و ترابري، فرماندهي انتظامي، هنگ مرزي و ساير دستگاه‌ها براي محقق شدن اين تعهدها تلاش كرده و برنامه‌ريزي كنند.
معاون سياسي اجتماعي استاندار آذربايجان غربي با اشاره به روابط ديرينه ايران و تركيه، تصريح كرد: تركيه به سبب گرايش‌هاي ملي به دين اسلام و همچنين نظر به سابقه داشتن مرز امن با كشور ما، هميشه روابط حسنه‌اي با نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران داشته است.
یاد ایام

 (دکتر ابراهیم فتح الهی )

 
ماه بهمن خاطره انگیزترین ایام سال فرا می رسد و دل های پرشور نسل اول انقلاب را به سال 57 می برد و تابلویی زیبا از اتحادمردم، همدلی ها و فداکاری های آن روزها را برای رسیدن به اهدافی متعالی دربرابر دیدگان ما ترسیم می کند.
یادآن ایام، غرور آفرین است.در آن روزها همه برای یک هدف کنار هم گرد آمدند .
"من ها " به " ما" تبدیل شد و رود خروشان ملت را به وجود آورد و هیمنه و شوکت استبداد داخلی و استکبار خارجی را در هم ریخت و قدرت ملت را به جهانیان نشان داد .
به راستی ملت در آنروز ها چه می خواستند ؟ آزادی، آزادی ایران، آزادی ایمانیان ، آزادی انسان ، آزادی او از هرنوع بردگی اعم از فکری، سیاسی و فرهنگی .
این آزادیخواهی برای چه بود ؟ برای آبادی ایران ، ایران عزیز ، ایران ستم دیده از حکومت 2500 ساله شاهان .
چرا باید ایران آباد می شد ؟ دلیلش روشن است . ایران مهد انسان های مومن و عاشقان اهل بیت (ع) است.
ایران تنها کشوری است که حکومت نهایی جهان را در پرتو قدوم امام مهدی (عج) انتظار می کشد. پس این خاک ، عزیز و مقدس است و آن قدر مقدس است که برای آزادی آن باید جان داد .
سلسله جنبان این حرکت عظیم ، خمینی کبیر، جز عشق به اسلام و سربلندی ایران را نمی خواست . همه ، این پیام را با گوش جان شنیدند و با عمق جان باور کردند. فریاد لبیک یا خمینی از هرکوی و برزن طنین انداز شد . فریاد ها قدرتی توفنده شد و طومار ستم شاهان را در هم پیچید . چرا که قدرت الهی در قدرت انسان های مومن متجلی می شود .
22 بهمن 57 ، ایران آزاد شد و ایرانیان آزاده به دنبال تامین استقلال ملی حکومت اسلامی را احیاء کردند و در 12 فروردین 58 نظام جمهوری اسلامی را تاسیس کردند.
اتحاد مردم برای آبادانی ایران زمین خوشایند استکبار جهانی نبود. جنگ ناخواسته ای را به مدت 8 سال بر ملت ایران تحمیل کردند تا حرکت رو به گسترش انقلاب اسلامی در بین سایر ملت ها راه نیابد . اما پایمردی مردان انقلاب در طول هشت سال دفاع مقدس سندی برای اثبات اقتدار ملی این ملت شد و ضعف و زبونی دشمن را برملا ساخت .
حدیث مکرر عشق ، شهادت ، فداکاری و ایثار بار دیگر در امتداد خط عاشورا در این سرزمین رقم خورد . یاران به عشق کوی یار ، پرکشیدند. آنها رفتند تا ایران ، عزیز بماند . آری ایران ماند . ایران اسلامی ، ایران مقتدر ، ایران عزتمند در عرصه بین المللی ، با قدرت کامل استقرار یافت تا ام القرای همه آزادیخواهان جهان باشد. تا فریاد رس مظلومان باشد. تا الگویی برای حرکت حزب الله در لبنان و حماس در فلسطین باشد . تا خواب را از چشم خصم دون برباید . تا فریاد های آزادیخواهی را در تونس ، مصر ، یمن و اردن و دیگر کشور های اسلامی الگو باشد.
22 بهمن نماد پیروزی و اتحاد مردم برای آرمان های الهی است.در این ایام ، اولین ها در جبهه و جنگ ، اولین ها در عرصه شهادت و اولین ها ی ماه بهمن زودتر از همه در ذهن و روح و روان ما مجسم می شوند.
شهدای دفاع از مسجد اعظم ارومیه در دوم بهمن سال 57 ، شهدای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ، شهیدان باکری و امینی و قهاری سمبل های ایثار ملت ، و رزمندگانی که برای دفاع از حریم شهر ارومیه و مرزهای استان آذربایجان غربی با عراق در کوه های پربرف حاج عمران ، تمرچین و پیرانشهر و ... عاشقانه حماسه آفریدند و راه شهادت را برگزیدند و شهیدان سرافرازی که 8 سال دفاع مقدس را فرماندهی کردند و همه سلحشورانی که حافظان استقلال ملی ایران در برابر استکبار جهانی شدند . همه و همه این روزها حس احترام انگیزی در ما بوجود می آوردند که جز با اعلام هم پیمانی و استواری در راه انقلاب پاسخی نمی طلبد ، یاران عرصه های انقلاب ، مجاهد مردان جبهه های جنگ ، شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی با حول دوباره بهمن نظاره گر حرکت عظیم ملت هستند . آنها می دانند که بار دیگر در 22 بهمن خروش میلیونی ملت ایران دنیا را مبهوت خواهد کرد.
اینگونه است که آن خون ها بارور می شوند و بالندگی و عظمت و شکوه را برای ایران اسلامی به ارمغان می آورند.

بخش گالری تصاویر از محصولات و فعالیت های شرکت

 

كتاب تأليف شده توسط دكتر ابراهيم فتح الهي كتاب برگزيده سال شد

Description: http://www.ostan-ag.gov.ir/DesktopModules/DnnForge%20-%20NewsArticles/ImageHandler.ashx?Width=300&Height=300&HomeDirectory=%2fportals%2f0%2f&FileName=newspics%2f8811%2fImageHandlerCAI7C4YOR.jpg&PortalID=0&q=1

 

 

كتاب (متدولوژي علوم قرآني ) تأليف دكتر ابراهيم فتح الهي از سوي دبيرخانه بيست و هشتمين دوره كتاب سال جمهوي اسلامي به عنوان كتاب برگزيده سال 89 معرفي شد روز شنبه 21/8/90 طي آئين باشكوهي در تالار وحدت تهران با حضور آقاي دكتر حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ، دكتر ولايتي مشاور مقام معظم رهبري ، استاد علي معلّم رئيس فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي با اهداء لوح تقدير به آقاي دكتر فتح الهي از ايشان تجليل به عمل آمد .

دكتر ابراهيم فتح الهي كه عضو هيئت علمي دانشگاه پيام نور مي باشد . دانش آموخته دكتري الهيات از دانشگاه امام صادق(ع) است . وي دوره هاي قبل از دكترا را در دانشگاه تهران گذرانده است.

تا ريخ تفسير، مديريت اسلامي و متدولوژي (روش تحقيق علمي) ، آثار تاليفي او هستند و كتاب اخير وي متدولوژي علوم قرآني هفدهمين اثر او است . اين كتاب در سال 1388 از طرف دانشگاه امام صادق (ع) منتشر شد . در پاييز همان سال به عنوان كتاب برتر فصل معرفي شد و در سال 89 نيز به عنوان كتاب برگزيده سال از سوي بيست و هشتمين دوره كتاب سال انتخاب شد .

 

براي آشنايي بيشتر با اين كتاب ، گفت گويي با مولف محترم آن انجام داده ايم كه تقديم خوانندگان عزيز مي شود .

 

            كتاب « متدولوژي قرآني » باچه هدف و براساس چه نيازهايي تأليف شد ؟

هدف اصلي از نكارش كتاب « متدولو‍ي علوم قرآني » ارائه تعريفي جامع و مانع براي علوم قرآني و سپس طراحي بانظام رده بندي علمي براي اين علوم و درنهايت ، ارائه الگويي براي روش شناسي مطالعات مربوط به علوم قرآن بوده است .

          روش كارتان را در تأليف اين كتاب تشريح بفرمائيد ؟

           روش نگارش اين كتاب مبتني برنوعي مطالعة مبادي شناسانه درعلوم قرآن است . اين نوع مطالعه را مي توان به عنوان بخشي از مباحث مربوط به فلسفه علوم قرآني تلقي كرد كه با نگاهي معرفت شناسانه از نوع درجة دوم ، به بازكاوي و بازنگري بيروني علوم قرآني مي پردازد . درمعرفت درجه دوم از موضوع و متعلق علم فاصله مي گيريم و ازمنظري فراتر به آن نگاه مي كنيم براين اساس ، موضوع بررسي كتاب « متدولو‍ي علوم قرآني » خود علوم قرآني و چيستي آن ، سير تاريخي علوم قرآني و رده بندي و روش شناسي هريك از اين علوم است .

 

          ضرورت ارائه تعريف براي علوم قرآني چيست ؟ چرا به ارائه تعريف در علوم قرآني نيازمنديم ؟

- علوم قرآني به عنوان يك رشته علمي      DISCipIine قبلاً به طور مستقل وجود نداشت . معمولاً بحث هاي قرآني به صورت عمومي مطرح شده اند و پيشينيان كاري به اين نداشتند كه از آن مباحث يك رشته مطالعاتي مستقل بسازند . براي آن ها فقط محتوا مهم بوده است . اگر بخواهيم مباحث مربوط به علوم قرآن را به يك رشته علمي تبديل كنيم ، بايد تعريف ، موضوع و مسائل علوم قرآني را مورد بررسي قرار دهيم و مثل ساير علوم ، تعريف جامع و مانع براي آن ارائه دهيم .

 

        تعريف شما از علوم قرآني چيست و چه مشتركاتي اين علوم را باهم مرتبط مي سازد ؟

- اصطلاح علوم قرآني آن گونه كه اكنون رايج است با‌آن چه در سده هاي نخستين مصطلح بود، متفاوت است علوم قرآني درگذشته به مباحث تفسيري قرآن نيز اطلاق مي شد اما به تدريج كثرت و تنوع مباحث سبب شد ، ميان مباحث علوم قرآني و علم تفسير نوعي مرزبندي به وجود آيد .

معاصرين نيز در تعريف علوم قرآني ملاك هاي گوناگوني را مدنظر داشته اند . برخي از آن ها هر علمي را كه به نوعي به قرآن كريم متعلق باشد علوم قرآني ناميده اند برخي با ملاك قراردادن « موضوع » هرعلمي   را كه از عوارض ذاتي و اختصاصي قرآن سخن گفته باشد ، از علوم قرآني برشمرده اند عده اي ديگر نيز معيار مسئله را در نظرگرفته و هرعلمي را كه در باره مسائل قرآن بحث كند ، از علوم قرآني دانسته اند.

تعريفي كه در كتاب متدولو‍ي علوم قرآني ارائه شده است با ملاك مدخليت اين علوم در فهم و تفسير قرآن انجام شده است براين اساس « علوم قرآني » به مجموعه اي ازعلوم اطلاق مي شود كه براي فهم و درك قرآن مجيد به عنوان مقدمه فراگرفته مي شوند . به عبارت ديگر علوم قرآني به طور كلي دانش هايي را شامل مي شود كه مباحث كلي شناخت قرآن را تبيين مي كنند و پرسش هاي گوناگون متعلق به قرآن و چگونگي آن را پاسخ مي دهند به گونه اي كه مي توان از آنها به عنوان پيش نياز تفسير و شناخت قرآن نام برد .

 

          ملاك شما دركتاب « متدولوژي علوم قرآني » براي رده بندي علوم قرآني چيست و چگونه رده بندي را نظام بخشيده ايد ؟

-           رده بندي علوم قرآن سبب مي شود شكل نظام يافته اي از علوم متفاوت قرآني به دست آيد و در نتيجه نمايي از روابط منطقي بين اين علوم حاصل شود . هريك از نويسندگان علوم قرآني ، ملاك خاصي را براي تفسيم بندي و رده بندي علوم قرآني در نظر گرفته اند . برخي اين علوم را با ملاك موضوع ، برخي با ملاك روش و برخي ديگر با ملاك برون قرآني يا درون قرآني بودن مباحث ، تقسيم بندي مي كنند.

به نظر اين جانب بهترين شيوه رده بندي علوم قرآني ، ملاك قراردادن ميزان كارايي هريك از اين علوم درفهم و تفسير قرآن است . براين اساس ، علومي كه بيشترين كارآمدي را درفهم و تفسير قرآن دارند در رده هاي بالاتر و علومي كه مدخليت و كارآمدي كمتري در فهم و تفسير قرآن دارند در رده هاي پائين تر قرار مي گيرند . اين ديدگاه متكي به تعريفي از علوم قرآني است كه اين علوم را مقدمه فهم و تفسير قرآن مي داند.

       براساس اين نظام رده بندي ، علوم قرآن را مي توان در چهار سطح به ترتيب زير رده بندي كرد.

1-         علومي كه مستقيماً به حوزة فهم و تفسير قرآن مربوط مي شوند.

2-         علومي كه به حوزة ضبط و نقد متن قرآن مربوط مي شوند.

3-         علومي كه به اوصاف و حالات و رده بندي قرآن مربوط مي شوند.

4-         مباحثي كه ناظر برشناخت ماهيت قرآن اند.

نتيجة اين نوع رده بندي آن است كه دامنة علوم قرآني به علومي كه پيشينيان گفته اند محدود نخواهد بود . در آينده نيز هر علمي كه به نوعي در خدمت فهم و تفسير قرآن به كار رود مي توان آن را از علوم قرآني به حساب آورد.

          اهميت مباحث روش شناسي در حوزة علوم قرآني چيست و روش شناسي پيشنهادي شما كدام است ؟

 

تأثير روشمندي در مطالعات ديني برمعرفت و شناخت انسان غيرقابل انكار است . روش شناسي به ما امكان مي دهد تا از خلط مباحث و موضوعات جلوگيري كنيم و با ارجاع صحيح به منابع ، دركوتاه ترين زمان ممكن به كشف حقيقت نايل شويم.

مطالعات اسلامي ، به دليل تنوع موضوع و وسعت و دامنة مباحث و پيچيدگي مسائل ، از روش هاي بسيار متنوعي برخوردارند . براي مثال ، مفسران درفهم آيات قرآني روش هاي گوناگوني دارند . گاه به تفسير مأثور روي مي آورند ، زماني به تفسير ادبي توسل مي جويند ، گاه از روش هاي تحليل ساختار متن بهره مند مي شوند . و گاه روش قرآن به قرآن را ملاك قرار مي دهند . برخي نيز رويكرد هر منوتيكي را اخذ مي كنند . متكلمان مسلمان گاه به روش برهان روي مي آورند و زماني طريق جدل را در پيش مي گيرند . گاه دربرخي از مسائل به ابزارها و دلايل تاريخي توسل مي جويند و درمواردي نيز به روش هاي درون ديني مي پردارندهم چنين ، فقيهان براي تنقيح روش ها و ابزارهاي لازم خود دانش اصول فقه را تأسيس كرده اند.

به طور كلي بايد گفت روش هاي تحقيق و شيوه هاي بحث و استدلال درعلوم اسلامي متفاوت اند و علت اين اختلاف روش به اختلاف درموضوع و مسائل ، اهداف و بسترهاي گسترش علم برمي گردد . علوم قرآني نيز به عنوان يكي از شاخه هاي مهم علوم اسلامي ، نيازمند روش شناسي خاصي است . اگر روش پ‍ژوهش درعرصة علوم قرآن روشن نشود، دچار خطاطا و اشكالات جدي مي شويم . براين اساس بايد معلوم شود كه آيا روش پژوهش درعلوم قرآني از روش هاي درون ديني به دست مي آيد يا روش هاي برون ديني درحل مسئله كافي هستند ، يابايد از هردو روش بهره گرفت به علاوه به اين سوال اساسي نيز بايد پاسخ داده شود كه «‌آيا علوم قرآني همگي روش واحدي دارند يا با توجه به نوع مسئله ، مي توان از روش هاي متعدد استفاده كرد ؟ »

بايد گفت بخشي از مطالعات قرآني و علوم مربوط به تفسير قرآن ، ازجمله برخي رويكردهاي تفسيري مثل « تفسير مأثور »‌جزو مطالعات دروني ديني محسوب مي شود . اما برخي ديگر از مطالعات قرآني ، از روش هاي ساير علوم بهره مي برند . لذا مي توان نتيجه گرفت مطالعات قرآني از كثرت گرايي روش شناختي برخوردارند و به مطالعات ميان رشته اي نيز نيازمندند.

به نظر اين جانب ، درعلوم قرآني مي توان ازشيوه هاي گوناگون پ‍ژ‍وهش استفاده كرد و لزومي ندارد خود را به شيوة واحدي در پژوهش محدود سازيم .

هم چنان كه در برخي از علو م اسلامي ، مثل « علم كلام » مي توان از روش هاي متفاوت پژوهش بهره برد ، در علوم قرآني نيز استفاده از روش پژوهش تركيبي از كارايي لازم برخوردار است . بدين ترتيب ، علوم متفاوت مربوط به مطالعات قرآني ، بسته به ماهيت هر يك از علوم ، از روش هاي تحقيق خاصي پيروي مي كنند .

مثلآً در مفردات قرآن ، روش هاي زبان شناختي قديم و جديد ، در اعجاز قران روش كلامي ، در علم اسباب النزول روش تاريخي و روايي ، و دربعضي مباحث ناظر بر روابط آيات ، مانند عام و خاص ، مي توان روش متخذ از اصول فقه را به كار بست .

   كتاب متدولوژي علوم قرآني چه واكنش هايي را نزد صاحب نظران برانگيخته است ؟

- خوش بختانه كتاب متدولوژي علوم قرآني بعداز انتشار مورد توجه محافل علمي و قرآني كشور قرار گرفت و جلسات نقد و بررسي و معرفي هاي خوبي از آن در روزنامه ها و مجلات به عمل آمد . هم چنين از طرف « خانه كتاب » در رديف كتاب هاي شايستة تقديرفصل پائيز سال 1388 قرارگرفت و در سال 89 در بيست و هشتمين دوره انتخاب كتاب سال به عنوان كتاب برگزيده سال 89 معرفي شد .درحال حاضر چاپ دوم اين كتاب تمام شده و قرار است به همت دانشگاه امام صادق (ع ) چاپ سوم آن با شمارگان بيشتر انجام پذيرد.

 

 

 


+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۶ساعت 19  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

گوز


سعدي شيرين سخن مي فرمايد :
شکم زندان باد است ای خردمند… ندارد هیچ عاقل باد در بند
چو باد اندر شکم پیچد فرو هل …که باد اندر شکم بار است بر دلساختار گوز : ساختار دقيق گوز در افراد مختلف و در اوقات مختلف بر مبناي غذاي فرد متفاوت است. قسمت اعظم هواي بلعيده شده اکسيژن است که قبل از رسيدن به روده جذب بدن مي شود و فقط نيتروژن باقي مي ماند که اون تو سرگردان ميشود . بقيه هم شامل دي اکسيد کربن، هيدروژن و متان است. هر چه باد بيشتر در روده نگه داشته شود، ميزان نيتروژن آن بيشتر مي شود چون بقيه امکان جذب دوباره به بدن را دارند. در ضمن افراد عصبي و عجول اکسيژن بيشتري در روده دارند و گوزوتر هستن


بوي گوز : بوي حاصل از گوز بيشتر به خاطر ترکيبات گوگردي مثل سولفيد هيدروژن است. غذاهايي چون کلم، تخم مرغ و گوشت بوزا هستند. لوبيا بطور اخص بوي شديد ندارد ولي حجم گاز را خيلي زياد مي کند. گفته ميشود خوردن مورچه هم خطرات شدیدی از این دست ایجاد میکند ولی تجربه شخصی خوشبختانه در این مورد وجود ندارد


صداي گوز : صداي گوز حاصل ارتعاشات دهانه مقعد هنگام خروج گاز است. نوع و شدت صدا بستگي به شتاب گاز و تنگي ماهيچه اسفنکتر مقعد دارد.


چرا چُس گرم و کم صدا است در حاليکه گوز پرصدا و کم بو است؟
گوز بيشتر حاصل بلعيدن هواست و حجيم است. براي همين هم صداي بيشتري دارد در حاليکه چس حاصل فعاليتهاي باکتريهاي روده است که گازهاي گوگردي توليد مي کنند و در اثر اين واکنشها حرارت هم ايجاد مي شود ولي اين گازها کم حجم ترهستند و به همين دليل کم صداترند.


يک فرد عادي در روز چقدر مي گوزد؟به طور متوسط، هر فرد روزانه نيم ليتر گوز توليد مي کند و 14 مرتبه در روز مي گوزد. البته با کیفیت های مختلف از نرمه چس گرفته تا گوز با سرعت مافوق صوت


آيا ممکن است کسي اصلا نگوزد؟ خير! همه مي گوزند. حتي مرده ها تا چند ساعت پس از مرگ ممکن است بگوزند (بخاطر گازهاي جمع شده در روده قبل از مرگ).


آيا مردها بيشتر از زنها مي گوزند؟
خير! تفاوت در ميزان گوز بستگي به جنسيت ندارد و بيشتر مربوط به عادات غذاخوردن و بلعيدن هوا و ژنتيک است. اما مردها آزادانه تر از زنها مي گوزند و زنها در اين مورد بخاطر قواعد اجتماعي بيشتر خودداري و مخفي کاري مي کنند و البته گاهی هم گردن بچه ها می اندازند و اگر گردن بچه ها را بو کنید میفهمید که هی بقیه میچسند و می اندزند گردن آنها


احتمال گوزيدن در چه وقت از روز بيشتر است؟
صبح اول وقت بعد از بيداري.


چرا حبوبات گاز توليد مي کنند؟
حبوبات حاوي چند نوع قند هستند که براي انسان قابل هضم نيست و وقتي اين قندها به روده مي رسد، باکتريهاي روده جشن مي گيرند و حسابي گاز توليد مي کنند. بقيه غذاهاي گاز ساز عبارتند از: فلفل دلمه اي، کلم سنگ، کلم پيچ، شير، نان، تخم مرغ، آبجو، و کشمش.


چه کارهاي ديگري باعث توليد گاز مي شود؟بلعيدن تند غذا و آب (درمان: جويدن با دهان بسته و آرام غذا خوردن)، آدامس جويدن، سيگار، بليسک و آب نبات، نوشابه هاي گازدار، صعود در هواپيما (بخاطر افت فشار) و عصبي بودن.


آيا نگه داشتن گوز ضرر دارد؟
در اين مورد نظرات متفاوت است. قديمي ها معتقد بودند که ضرر دارد. کلاديوس، امپراطور روم، به خاطر حفظ سلامت عمومي، گوزيدن در جشنهاي دربار را آزاد کرده بود. اما دکترهاي امروزي مي گويند که خودداري ضرري ندارد. فقط فشار گاز ممکن است باعث دل درد شود. بعضي دکترها هم اعتقاد دارند که خودداري مداوم در دراز مدت باعث گشادي و ورم مزمن ديواره روده مي شود.


تا چه مدت مي شود گوز نداد؟گوز به محض اينکه فرصت پيدا کند و ماهيچه تان را شل کنيد فرار مي کند. حتي اگر تمام روز هم خودتان را کنترل کنيد، بعد از خواب رها مي شود. باور نداريد يک شب در پروازهاي بين قاره اي در هواپيما نخوابيد و به دقت گوش کنيد ببينيد چه مي شنويد.


آيا همه در خواب مي گوزند؟
خير! اکثر مردم از کودکي ياد مي گيرند که در خواب دريچه (اسفنکتر) مقعد را کنترل کنند و به همين خاطر هم صبحها بعد از بيداري مي گوزند ولي اکثر کساني که در طول روز خودداري مي کنند، در خواب ناخودآگاه مي گوزند. حتما متوجه شده ايد که گاهي اوقات اگر خودتان را کنترل کنيد گوز برطرف مي شود. اين موقتي است چون باد به قسمتهاي داخلي روده مهاجرت مي کند و جذب نمي شود بلکه بعدا با قدرت بيشتري هجوم مي آورد. ولی برای آبرو داری بد نیست بشرط آنکه واشر مقعد شل نباشد و بی هوا در نرود


بهترين راه براي رد گم کردن گوز چيست؟
يک شرکت آمريکايي به نام fartypants هست که گوزقنداق مي فروشد: چيزي شبيه به نوار بهداشتي که در داخل شلوار قرار مي گيرد و بوي چس و کمي از صداي آن را به خود جذب مي کند. ولي اگر از اين چيزها نداريد، از روشهاي سنتي استفاده کنيد. مثلا اگر در جمع هستيد خيلي طبيعي رفتار کنيد، انگار نه انگار چيزي شده و اگر صدايش بلند بود با سرعت برگرديد و با تعجب به نفر بغل دستي يا پشت سري خودتان نگاه کنيد. یا به فرد چسو فحش دهید و بگین بی تربیت


آيا واقعا گوز با کبريت شعله ور مي شود؟
بله! باور نداريد امتحان کنيد. فقط مواظب باشيد که کار خطرناکي است. بنا به آمار، يک چهارم کساني که اين کار را کرده اند کونشان را سوزانده اند چون شعله به سمت مقعد پس مي زند. در ضمن امکان آتش گرفتن لباس و چيزهاي ديگر دور و بر هم هست. همانطور که قبلا ذکر شد، گوز حاوي گازهاي متان و هيدروژن است که هر دو گاز شديدا اشتعال پذير هستند. رنگ شعله حاصله آبي (متان) يا زرد (هيدروژن) است.


آيا تا بحال کسي از راه گوزيدن امرار معاش کرده است؟
بله! معروفترين گوزوي جهان يک فرانسوي است بنام لوپتومين که در اوايل قرن 20 نمايش اجرا مي کرد. اين آقاي هنرمند مي توانست با مقعد آب هورت بکشد. در نمايشها لوپتومين در يک ظرف آب مي نشست و تمام آبها را از مقعد بالا مي کشيد و بعد مثل شلنگ آتش نشاني با قدرت بيرون مي پاشيد. کار ديگرش اين بود که هوا را از مقعد به درون مي کشيد و بعد به صورت موزيکال بيرون مي داد و يا صداي پرنده ها و حيوانات ديگر را در مي آورد.


آيا چس قابل شناخت است ؟
تقريبا بوي چس آدمها مانند اثر انگشت منحصر بفرد است و نوع بو اگر بتوانيد تحمل کنيد و تشخيص بدهيد قابل ردگيري و مچ گيري است البته بشرطي که خيلي کاري نباشد و باعث تغيير رنگ اطرافيان فرد چسو از سرخ و سفيد به سبز و بنفش نگردد


چند نکته ديگر :بوي چس حيوانات گوشتخوار مثل سگ و گربه خيلي بد است

سگها از بوي چس آدم خوششان مي آيد و براي همين دنبال سر آدمهايي که چسيده اند راه مي افتند تا لذت ببرند
قهرمان گوز در ميان حيوانات موريانه است (بخاطر رژيم چوب) و به گفته دانشمندان به خاطر بالا بودن تعداد اين حشرات، گوز موريانه ها يکي از عوامل تاثيرگذار بر گرم شدن جو زمين و لايه اوزن است

گاز متان حاصل ازگوز و آروغ گاوها و گوسفندان (و ساير نشخوارکنندگان) هم از عوامل گرمازا و آلوده کننده جو زمين است. براي همين دانشمندان ژنتيک نيوزيلند مشغول يافتن راهي براي توليد گاو و گوسفندهايي هستند که متان توليد نکنند. گوز نشخوار کنندگان بي بو است ولي نسبت به انسان بسيار پر صداتر و طولاني تر است

اگر در يک محيط کوچک و سربسته (مثل آسانسور يا زير لحاف) زياد بچسيد، ممکن است دچار سرگيجه شويد (بخاطر کمبود اکسيژن و بالا بودن ميزان گازهايي مثل متان و دي اکسيد کربن) ولي مطمئن باشيد خفه نخواهيد شد. این بشرطی است که از خودتان باشد چون قدما گفته اند بوی چس هر کس برای خودش بوی ( به گورتون ) را میدهد که از میوه ( به ) با کیفیت خوب و خوش بو است

و در آخر :يک مرتبه در خيابان تصادف ناجوري رخ داده بود يک نفر از يکي از شاهدان ميپرسه آقا چطور شده ؟ طرف ميگه اين ماشينه با سرعت مي اومده يکهو نتونسته کنترل کنه گوز پيچ شده زده تو جدول و خلاصه .....
طرف خيلي جريان را درست متوجه نميشه يکهو يکي که تازه اومده بوده ميپرسه آقا چطور شده ؟ يارو ميگه راستش من خودم هم درست نفهميدم اين داشته تند مي اومده يکهو نميدونم اومده بپيچه گوزيده ، سر پيچ گوزيده ، پيچش گوزيده ،گوزش پيچيده ، اومده بگوزه پيچيده ، گوزش پيچ داشته ......

  
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۶ساعت 19  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

سلام بر حسین

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۶ساعت 14  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

جشن های مبتذل 2500 ساله

در اين ميان متوليان و برگزاركنندگان جشن هنر شيراز ـ كه اولين دوره آن در سال 1346 به رياست فرح پهلوى افتتاح شد ـ بى‏شرمى را به سرحد جنون رسانيدند. با صرف هزينه‏ هاى سرسام‏ آور و با دعوت از گروههاى مختلف هنرى خارجى، شهر شهيدپرور شيراز را عرصه تاخت و تاز بى‏بند و بارى هنرى خويش كردند. از ابتداى برگزارى اين برنامه، روحانيت بيدار و مردم مسلمان و غيور خطه فارس به اعتراض برخاستند.
دين‏ ستيزى و از رسميت انداختن اسلام و حاكم نمودن بى‏دينى با به تمسخر گرفتن احكام اسلام و ترويج فرهنگ شاهنشاهى، زير سئوال بردن باورهاى مذهبى و نمايش فرهنگ غرب در جهت همگانى كردن آن، مأموريتى بود كه روشنفكران و قلم به مزدان دربارى در پى آن بودند و در راه انجام آن از هيچ كوششى دريغ نكردند و نمى‏ كنند.

به گزارش بولتن نیوز، عرصه فرهنگ و هنر، جولانگاه نويسندگان، اديبان، هنروران، فيلمسازان، نمايش نامه‏ نويسان، موسيقى‏دانان و هنرپيشگانى بود كه هستى خود را در گرو دفاع از مبانى رژيم لائيك شاهنشاهى مى‏دانستند و اگر در اين ميان بودند افرادى كه برخلاف اين موج حركت مى‏كردند ـ كه بودند ـ مورد انواع بى‏مهرى‏ها، آزارها و اهانت‏ها، واقع مى‏شدند.

در اين ميان متوليان و برگزاركنندگان جشن هنر شيراز ـ كه اولين دوره آن در سال 1346 به رياست فرح پهلوى افتتاح شد ـ بى‏شرمى را به سرحد جنون رسانيدند. با صرف هزينه‏ هاى سرسام‏آور و با دعوت از گروههاى مختلف هنرى خارجى، شهر شهيدپرور شيراز را عرصه تاخت و تاز بى‏بند و بارى هنرى خويش كردند. از ابتداى برگزارى اين برنامه، روحانيت بيدار و مردم مسلمان و غيور خطه فارس به اعتراض برخاستند. و در ششمين جشن هنر در شهريور ماه 1351 به علت برگزارى موسيقى در سراى مشير و كوه هفتنان، ساواك شيراز را وادار به اظهارنظرى به اين شرح كردند :«برگزارى موسيقى در سراى مشير و بالاى كوه هفتنان كه از مكانهاى متبركه و موقوفه است لجبازى با متدينين و برخلاف رسم و اصول مذهب است.»

برگزاركنندگان اين مضحكه ـ كه هدف اصلى‏شان هتك دين بود ـ سرمست از صهباى قدرت، پا را از اين هم فراتر نهادند تا اينكه در سال 1355 با نمايش فيلم هزار و يك شب و عريان كردن روابط جنسى بين زنان و مردان عناد خود را علنى‏ تر كردند و در سال 1356 كه برگزارى اين جشن مصادف با ماه مبارك رمضان بود، على‏رغم اين كه شعله‏هاى انقلاب خونرنگ اسلامى در حال برافروختن بود در هفتمين روز از اين ماه، تئاتر «خوك، بچه، آتش» كه در آن عمليات جنسى زن و مرد، به‏طور زننده نمايش داده مى‏شد را در خيابان فردوسى شيراز و در ملاء عام به نمايش گذاشتند. زنندگى و شناعت اين برنامه به حدى بود كه منبع گزارش‏دهنده خبر را وادار به هشدارى به شرح زير كرد:

«در پروسه زمانى فعلى كم ‏كم نسل جوان از نفوذ روحانيت خارج مى‏شود ولى باز كم‏وبيش، در نسل پيرو متوسط وعده قليلى جوان طرفدار دارد كه بايد تا حدود 30 ـ 40 سال ديگر با آنها روش دوستانه و ساده را ادامه داد تا كم‏كم زمانه كالاى آنها [روحانيت] را بى‏ارزش كند.»

به ابتداى اين مطلب برگرديد و يك بار ديگر ـ نه بلكه صدبار ديگر ـ اين نظريه را بخوانيد تا بدانيم هدف دشمن خارج كردن نسل جوان از نفوذ روحانيت است. پس برماست تا در اين برهه هوشيار باشيم.

در هر حال در اعتراض به اين عمل شنيع، به توصيه آيت‏ا للّه‏ بهاءالدين محلاتى، روحانيون شيراز به‏عنوان اعتراض تصميم گرفتند از روز شنبه 5/6/56 به مساجد و منابر نروند و به دنبال آن حركتهاى اعتراض‏آميز نيز در محافل مذهبى شروع گرديد.

در ادامه اين حركت‏هاى توفنده كه تحت زعامت علماى اعلام در فارس ادامه يافت عرصه چنان بر سردمداران بى‏ دينى تنگ گرديد كه در سال 1357 برگزارى جشن هنر در شيراز را به شور نشستند. بخشى از صورتجلسه اين شوراى هماهنگى كه با حضور مسئولين رده يك استان فارس به تاريخ 5/5/57 برگزار شده است. به اين شرح مى‏باشد:

«از برگزارى جشن هنر حتى ‏الامكان در شيراز و خصوصا در سراى مشير، حافظيه، سعدى، مراكز دانشگاهى و مراكز آزادشهر احتراز شود. حتى‏الامكان جشن هنر در تخت‏جمشيد و نقش رستم اجرا گردد و برنامه‏هاى آن نيز محدود شوند و از انجام هر نوع تبليغ غيرضرورى وسيله راديو و تلويزيون و مطبوعات در مورد جشن هنر كه موجبى براى تحريك مردم باشد جلوگيرى به‏ عمل آيد و...»

حال با اين مقدمه مختصر، اسناد زير را به مطالعه بنشينيم تا اولاً علت عابد شدن رئيس ساواك فارس را روشن‏تر بشناسيم و ثانيا با يادآورى خاطرات روزهاى خونين دوران انقلاب اسلامى حراست و صيانت از خون‏هاى شهيدان را فراموش نكنيم :

 سند اول:

به : مديريت كل اداره سوم 342

از : سازمان اطلاعات و امنيت فارس                                  تاريخ : 7/5/37[57]

درباره : جشن هنر شيراز

پيرو : 14604/ ه 20/3/37 و 11939/ ه 1ـ18/4/37 صادره به 312

برابر سوابق موجود در دهمين جشن هنر شيراز كه در سال 2535 برگزار گرديد برنامه‏ هائى از جمله فيلم هزار و يك شب در سينما آريانا كه روابط جنسى بين زنان و مردان را بنحو كاملاً عريان نشان مى‏داد. كشتى جنون در سراى مشير كه طى آن زنى كاملاً لخت روى صحنه ظاهر و توجه تماشاگران را از ساير صحنه‏هاى نمايش سلب و بخود معطوف نموده بود و برنامه ديگرى در باغ جهان نما كه ظاهرا آن هم پيرامون مسائل جنسى دور مى‏زد نشان داده شد.

در يازدهمين جشن هنر شيراز كه در سال 2536 برپا گرديد. برنامه خوك، بچه، آتش به معرض نمايش گذارده شد كه سبب نشان دادن اعمال منافى عفت موجب اعتراض جامعه روحانيت و درج مطالب و مباحث جنجالى در نشريات گرديد. با عنايت به اينكه هدف اصلى از تشكيل اينگونه جشنها كه به منظور حفظ رسالت فرهنگ و هنر بوده و مفهوم هنر در اذهان عمومى جامعه ايرانى به مراتب بالاتر و  ارزشمندتر از برنامه‏هاى ارائه شده مى‏باشد، اصولاً اين استنباط و نظر به وجود مى‏آيد كه غرض از ارائه اين قبيل برنامه‏ها توسط كشورهاى بيگانه شركت‏كننده تهاجم فرهنگى به داشته‏هاى ارزشمند معنوى اجتماعى ما بوده كه در پوشش هنر جلوه‏گر مى‏گردد.

و خصوصا اينكه چون اكثر جشنها با تشريف‏فرمايى علياحضرت شهبانو افتتاح مى‏گردد نمايش اين‏گونه برنامه ‏ها اثرات نامطلوبى به جا گذارده و فرصت مناسبى براى تحريكات عوامل مخالف و مخرب فراهم و باعث بهره‏بردارى و تبليغات سوء آنان مى‏گردد.

عليهذا با در نظر گرفتن اوضاع كنونى مقرر فرمايند به هر نحو كه به مصلحت باشد بررسيهاى لازم پيرامون برنامه‏هاى جشن هنر سال جارى معمول دارند.

رئيس سازمان اطلاعات و امنيت فارس ـ جوان

[پى‏نوشت :] لزومى ندارد، آقاى استاندار موضوع را بشرفعرض رسانيده و اوامرى نيز صادره شده در جلسه شوراى هماهنگى مورخ 5/5/37 استان نيز مطرح گرديده است. 7/5


 سند دوم:

به : مركز 312                                                        تاريخ : 5/5/37

از : شيراز                                                          شماره 12189/ ه 1

تلگراف

     ساعت 2400 مورخ 4/5/37 فرد يا افراد ناشناسى با ريختن نفت[،] درب سراى مشير را كه از آثار باستانى شيراز محسوب و در سالهاى قبل قسمتى از برنامه جشن هنر در آن اجرا مى‏شده به آتش كشيده‏اند در اين جريان فقط درب ورود سرا سوخته است. نتيجه اقدامات معموله نسبت به شناسائى عاملين متعاقبا باستحضار مى‏رسد.

[پى‏نوشت :] در جلسه شوراى هماهنگى كه روز جارى تشكيل خواهد شد. در مورد هدايت و بررسى و مراقبت هر چه بيشتر مأمورين انتظامى از محلها و مراكز مورد نظر مخربين تذكرات لازم داده خواهد شد. تلفنگرام شودسند سوم:

به : مركز 312تاريخ : 5/5/37

از : شيراز                                                         شماره : 12195/ ه 1

تلگراف

به ‏علت حساسيتى كه عوامل مذهبى نسبت به جشن هنر شيراز داشته و عكس‏العمل‏هايى در اين زمينه نيز تاكنون نشان داده‏اند و با عطف توجه به اينكه تلويحا در مركز نظر اين بوده كه در سال جارى جشن به طور محدود برگزار گردد اطلاعات واصله حاكيست كه سازمان جشن هنر و گردانندگان راديو تلويزيون اقدامات وسيعى براى تهيه بليط انجام و از 15/5/37 عملاً شروع به فروش آن مى‏نمايند. مقرر فرمايند به منظور پيش‏بينى‏هاى لازم جهت خنثى نمودن تحريكات عوامل مخالف و ناراحت از تصميمات نهايى و قاطعى كه در اين زمينه در مركز اتخاذ شده اين سازمان را آگاه سازند. جوان


 سند چهارم:

شماره : 2643/ م                                                               تاريخ 8/5/37

تلگراف

جناب آقاى هوشنگ نهاوندى ـ رئيس دفتر مخصوص علياحضرت شهبانوى ايران

با توجه به اقدامات و تبليغات و تحريكات گسترده‏اى كه عليه برگزارى جشن هنر در شيراز از مدتها قبل آغاز شده و هر روز توسعه مى‏يابد، خواهشمند است در صورت اقتضا پيشنهادهاى زير از شرفعرض علياحضرت شهبانوى ايران بگذرد تا در صورتى كه مورد تصويب قرار گيرد براى پيشگيرى از بروز هرگونه حادثه ناگوار به مورد اجرا گذارده شود.

1ـ اگر اجراى جشن هنر غيرقابل اجتناب است اجازه فرمايند اين جشن در تخت جمشيد و نقش رستم برگزار شود.

2ـ اگر محدود شدن جشن به تخت جمشيد و نقش رستم مورد موافقت قرار نمى‏گيرد اجازه فرمايند تنها پاره‏اى از برنامه‏ها در شيراز آن هم در سالن‏ها و مكان‏هايى كه از هر جهت قابل حفاظت و كنترل باشد اجرا گردد.

3ـ در صورتى كه اجازه فرمايند از برگزارى برنامه‏ها در سراى مشير، حافظيه و مراكز دانشگاهى صرفنظر شود.

4ـ در صورتى كه اجازه فرمايند از تبليغات وسيع غير لازم در راديو تلويزيون و مطبوعات براى جشن هنر احتراز شود.

5ـ در اجراى اوامر مطاع مبارك علياحضرت شهبانوى ايران كه وسيله جناب آقاى نخست‏وزير ابلاغ شده است با جامعه روحانيت شيراز و ديگر گروههاى اجتماع از جمله اصناف ـ دانشگاهيان و معتمدان محل مذاكره كرده و خاطر نشان ساخته‏ام كه در جشن هنر هيچگونه برنامه‏اى كه مغاير با فرهنگ و اخلاق و تمايلات ملى و مذهبى باشد وجود ندارد و جشن هنر داراى محتواى كاملاً فلسفى ـ اجتماعى و فرهنگى خواهد بود. كه مالاً به غناى فرهنگ ملى ما كمك خواهد كرد.

6ـ اين عرايض كه با توجه به اوضاع و احوال تقديم گرديده فقط به منظور جلوگيرى از بروز هرگونه حادثه ناگوار است با اين وصف به هر نحو كه علياحضرت شهبانوى ايران اراده فرمايند اقدام خواهد شد. منوچهر آزمون

رونوشت براى اطلاع تيمسار سرلشكر سالارى رئيس شهربانى استان فارس ارسال مى‏گردد.


تولد نوزادان دو سر و تجاوز به زنان عراقی؛ ثمره 8 سال اشغالگری آمریکا
آمریکا درحالی در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر جنایات خود در عراق است که گزارش منابع معتبر نشان می دهد در ابوغریب زنان زندانی بیش از مردان مورد آزار و شکنجه زندانبانهای آمریکایی قرار گرفته اند. در حقیقت آمریکا بر اقدامات وحشیانه خود علیه مردم بیگناه عراق واقف است، اما چون می داند که با انعکاس واقعیتها تنها سبب انزجار بیشتر مردم و انزوای خود در قبال جهانیان می شود، تلاش می کند تا مانع انتشار چنین تصاویری شود.
مهر: با نگاهی به اوضاع روحی زنان عراقی به دلیل تجاوز نیروهای آمریکایی و تولد نوزادان ناقص الخلقه می توان دریافت که ایالات متحده با اشغال این کشور مرتکب جنایات زشتی شد که هرگز از خاطره جهانیان پاک نمی شود.

با نگاهی به اقدامات وحشیانه آمریکا در عراق می توان دریافت که واشنگتن با اشغال این کشور مرتکب جنایاتی بس بزرگ شد که هرگز از ذهن و خاطره بسیاری از مادران و زنان عراقی فراموش نمی شود، زیرا هر روز نوزادانی در این کشور متولد می شوند که مانند دیگر نوزادان در اقصی نقاط جهان نیستند و مادران با دیدن چهره ناقص طفل معصوم خود تنها غصه می خورند و تولد نوازان ناقص الخلقه همواره کابوس مادران بوده است. از سوی دیگر زنان عراقی هم اکنون از آسیبهای روانی رنج می برند، زیرا از زمان اشغال کشور خود توسط نیروهای آمریکایی قربانی نقض حقوق بشر و تجاوز از سوی نظامیان بودند.

در همین حال دیده بان حقوق بشر اخیرا در گزارشی 102 صفحه ای از بدرفتاریهای بسیار در عراق از زمان اشغال این کشور توسط نیروهای آمریکایی در سال 2003 خبر می دهد. در این گزارش زنان، روزنامه نگاران، افراد بازداشت شده، بی خانمان و اقلیتهای مذهبی از جمله اقشار آسیب پذیر در عراق هستند. در این گزارش آمده است که دولت عراق در بسیاری از موارد تحقیقات مستقل و ضروری را درباره نقض حقوق بشر انجام نداده است.


همچنین یک فعال حقوق بشر سال 2010 در مصاحبه ای در بغداد زنان جوان را در زمره بیشترین قربانیان جنگ عراق معرفی کرد. بر این اساس پیش از جنگ خلیج فارس در سال 1991 وضعیت حقوق زنان در عراق نسبتا بهتر از دیگر کشورهای منطقه بود، اما در زمان حکومت دیکتاتوری "صدام" زنان بیش از گذشته متحمل رنجهای بسیار شدند.

هر روز گزارشهای بسیاری حکایت از ازدواج های اجباری، سوء استفاده های جنسی در عراق گزارش می شود، اما به نظر می رسد که غربی ها پاسخ های دو سویه ای را به قربانیان نقض حقوق بشر می دهند که از جمله این پاسخها می توان به تهدید روزنامه نگاران یا شکنجه افرادی که به طور غیرقانونی بازداشت شده اند، اشاره کرد.

از سوی دیگر گزارشهای زیادی درباره وجود زندانهای مخفی در عراق منتشر می شود که پیش بینی می شود در حدود 30 هزار زن و مرد در زندانهای عراق محبوس هستند که برخی از آنها در مکانهای مخفی نگهداری می شوند.
 
البته اگرچه دولت آمریکا متهم به کشتار هزاران نفر از مردم بیگناه عراق، وارد کردن چندین میلیون دلار خسارت به تاسیسات زیربنایی این کشور، قربانی کردن نظامیان بسیار در جنگ عراق برای رسیدن به اهداف جاه طلبانه کاخ سفید، ایجاد شرکتهای خصوصی به اصطلاح امنیتی مانند شرکت بدنام "بلک ‌واتر" و نقش این شرکتها در کشتار مردم بیگناه و شکنجه وحشیانه عراقی ها در زندانهایی همانند ابوغریب است، اما همواره شعار دموکراسی و دفاع از حقوق آزادی مدنی را سر می دهد و حاضر به پذیرش اشتباهات خود در جنگ نیست.

آمریکا درحالی در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر جنایات خود در عراق است که گزارش منابع معتبر نشان می دهد در ابوغریب زنان زندانی بیش از مردان مورد آزار و شکنجه زندانبانهای آمریکایی قرار گرفته اند. در حقیقت آمریکا بر اقدامات وحشیانه خود علیه مردم بیگناه عراق واقف است، اما چون می داند که با انعکاس واقعیتها تنها سبب انزجار بیشتر مردم و انزوای خود در قبال جهانیان می شود، تلاش می کند تا مانع انتشار چنین تصاویری شود.


البته بهتر است در ادامه به دیگر جنایات آمریکا در عراق از جمله قصه حمله وحشیانه و میکروبی به فلوجه اشاره کرد که این قصه از آنجا شروع شد که 4 نفر از نیروهای امنیتی شرکت بلک واتر در این شهر کشته شدند و بعد از آن پیاده نظام آمریکا این شهر را در محاصره قرار داد و سپس به شدت به این شهر با استفاده از توپخانه و بمباران هوایی حمله کرد.
 
در این میان زنان عراقی تنها قربانیان اشغال کشورشان توسط نیروهای آمریکایی نیستند و مطالعات بسیار از تولد نوزادانی حکایت دارد که ایالات متحده را مقصر آن می داند. مطالعات نشان می دهد استفاده آمریکا از سلاح های شیمیایی و اورانیوم ضعیف شده عامل تولد نوزادان ناقص الخلقه شهر فلوجه و آسیبهای ژنتیکی سلاح های مورد استفاده آمریکا در حملات شش سال گذشته بوده است.

ادامه تاثیرات حملات متعدد آمریکا به شهر فلوجه تا حدی است که مبتلایان به انواع سرطان ها و تولد نوزادان ناقص الخلقه در این شهر به مراتب بیشتر از دو شهر هیروشیما و ناکازاکی است که در سال 1945مورد حمله هسته ای آمریکا قرار گرفت.

از سال 2005 تاکنون در شهر فلوجه کودکان ناقص الخلقه به دنیا می آیند به گونه ای که برخی از آنان دو سر دارند و همچنین کودکانی هستند که از انواع مختلف سرطانها در رنج و عذابند.
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۵ساعت 15  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

معمر قذافی

عکسهای دختران فدایی قذافی (جنایت کار بی رحم )

عکسهای دختران فدایی قذافی (جنایت کار بی رحم ) www.taknaz.ir


رهبر لیبی که در اجلاس سران اتحادیه عرب در سال 2009 خود را بزرگ حکمای عرب و شاه شاهان قاره آفریقا نامید، از نظر پوشش بی نظیر است.

کسهای دختران فدایی قذافی (جنایت کار بی رحم ) www.taknaz.ir


شیوه خاص لباس پوشیدن قذافی موجب می شود وی در هر تصویری به راحتی قابل شناسایی باشد. رهبر برادرانه لیبی که همواره طراحان دنیای مد در سراسر جهان را با ابتکار عمل های خود شوکه کرده، بدون تردید به شیوه هیچ کدام از رؤسای جمهور دیگر کشورهای جهان لباس نمی پوشد.

کسهای دختران فدایی قذافی (جنایت کار بی رحم ) www.taknaz.ir


پوشیدن کت و شلوار رسمی با عبای عربی، پیراهن های گشاد و گل درشت معروف به بامشادی یا استفاده از پر طاووس روی کلاه مردانه تنها بخشی از شیرین کاری های رهبر لیبی در لباس پوشیدن به شمار می رود.

کسهای دختران فدایی قذافی (جنایت کار بی رحم ) www.taknaz.ir


وی که به نوشته ایندیپندنت از عینک های ضدگلوله استفاده می کند، اصرار دارد که از مهمانان خارجی خود در چادری در دل صحرا پذیرایی کند. قذافی لازم می داند برای آن که مهمانان خارجی‌اش عظمت او را درک کنند و در مقابلش تعظیم نمایند، ورودی این چادر بسیار کوتاه باشد.

کسهای دختران فدایی قذافی (جنایت کار بی رحم ) www.taknaz.ir


جالب اینجاست که ژنرال لیبی در سفرهای خارجی خود هم معمولا از رفتن به اقامتگاه های رسمی خودداری می کند. وی که چادرش را در پارک مرکزی شهر رم، پایتخت ایتالیا و ورودی هتل پنچ ستاره ای در پاریس هم برپا کرده، در آستانه اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد قصد سفر به نیویورک را داشت که برای علم کردن چادرش با ممانعت شهرداری بدفورد در 40 کیلومتری شمال نیویورک مواجه شد و خدم و حشم رهبر لیبی موفق نشدند چادر وی را در ایالات متحده برپا کنند.

کسهای دختران فدایی قذافی (جنایت کار بی رحم ) www.taknaz.ir


رهبر لیبی که به دقت موهایش را رنگ می کند تا کاملا جوان به نظر برسد همیشه توسط گروهی از دختران محافظش همراهی می شود. دخترانی که کلاشینکف در دست دارند و در عین حال از انواع زیور آلات برند گوچی استفاده می کنند. همه دختران محافظ رهبر لیبی پیش از آغاز به کار قسم می خورند که جانشان را فدای او کنند و شبانه روز در کنار او باشند.

کسهای دختران فدایی قذافی (جنایت کار بی رحم ) www.taknaz.ir


این دختران که در مدرسه ویژه ای تحصیل می کنند آزمون های طاقت فرسای مختلفی را پشت سر می گذارند و آنهایی که نمرات لازم را کسب نکنند به مشاغلی همچون آتش نشانی گمارده می شوند، اما مابقی توسط شخص قذافی برای حفاظت از او انتخاب می شوند.

 کسهای دختران فدایی قذافی (جنایت کار بی رحم ) www.taknaz.ir


رهبر لیبی که بیش از 42 سال است قدرت را در این کشور در دست دارد،تاکنون با فداکاری دخترکان محافظی که خودشان را هدف گلوله قرارداده اند بارها از ترور جان سالم به در برده است، اما با افزایش تلفات حوادث 2 هفته اخیر لیبی، احتمال زنده ماندن قذافی کمرنگ‌تر می شود.
 

عکس : پرستاران یونیفرم پوش قذافی

عکس :www.taknaz.ir  پرستاران یونیفرم پوش قذافی

معمر قذافی، را همواره بیش از صد زن همراهی می کنند که بیشتر آنان محافظان شخصی وی هستند، ولی به تازگی اخبار و اطلاعاتی جدید درباره این مسأله در برخی سایت های کشور لیبی منتشر شده و اسرار این زنان را فاش کرده است.

 

به نقل از تابناک، گفته می شود چهار زنی که همیشه پشت سر «قذافی» ایستاده اند، مانند دیگر محافظان وی، یونیفرم نظامی بر تن می کنند، اما حقیقت این است که آنان پرستار هستند. آنها دوره های پرستاری و امداد رسانی را گذرانده اند تا در صورت بروز هرگونه مشکل جسمی برای دیکتاتور لیبی، به داد او برسند و مشکل وی را برطرف کنند؛ البته آنها کارهای شخصی وی را نیز انجام می دهند.

اما از شروطی که «قذافی» برای این چهار پرستار و صد محافظ خود قرار داده، این است که هیچ کدام از آنان تا هنگامی که او را همراهی می کنند، حق ازدواج ندارند. آنان یاد گرفته اند که باید همه عمر خود را برای حفظ جان «قذافی» بگذرانند. هیچ یک از آنها حق گفت وگوی رسانه ای یا فاش کردن اطلاعات محرمانه آقای دیکتاتور را ندارند.

سایت «ویکی لیکس» نیز به تازگی در گزارشی نوشت: «معمر قذافی» یک پرستار اوکراینی به نام «جالینا کولوتنیتسکا» نیز همیشه همراه خود دارد. بررسی های انجام شده نشان می دهد آقای «قذافی» به او علاقه مند بوده و همین امر باعث شده او را همواره با خود همراه کند. دیکتاتور لیبی حتی در سفرهای بین المللی خود، پرستارانش را همراهش می برد. آنان از کوچکترین مسائل زندگی «قذافی» آگاهند.

گفته می شود، دیکتاتور لیبی به اندازه ای به پرستاران خود علاقه دارد که در یکی از سفرهای بین المللی خود به کشور پرتغال ـ که قرار بود پس از آن برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل به ایالات متحده آمریکا برود ـ وقتی به دلایل اداری ویزای یکی از این پرستاران صادر نشده بود، ساعاتی بعد، «قذافی» هواپیمای شخصی خود را از پرتغال به لیبی فرستاد تا آن پرستار را پیش خود بیاورد.

همچنین برخی رسانه ها در گذشته نوشتند که گروه محافظان قذافی، چهارصد نفر دخترند که این دختران در گروه های چهل نفری، حراست از جان رهبر لیبی را بر عهده دارند و لحظه ای از او غافل نمی شوند.

در گزارش یک روزنامه مصری به لباس این محافظان هم اشاره شده است: «آنها هیچ گاه مانند محافظان مرد با لباس شخصی ظاهر نمی شوند. همیشه لباس نظامی به تن دارند و این لباس از بهترین پارچه های موجود دوخته شده است. آنها پس از گذراندن امتحان های سخت برگزیده می شوند و تا وقتی در خدمت قذافی هستند، اجازه ازدواج ندارند.»

لباس این دخترها بیش از چهار هزار دلار ارزش دارد و این، شامل پوتین هم می شود. دوخت این پوتین ها، به گونه ای است که پای آنها را به هیچ عنوان اذیت نکند و در یک کلام، زمختی در طراحی و تولید لباس این محافظان جایی ندارد. وقتی یک دختر ساعت کارش تمام می شود، باید در حالت آماده باش بباشد، چرا که قذافی هر لحظه، ممکن است دلش برای یک محافظ به خصوص تنگ شود و بخواهد او را ببیند!

پایگاه های خبری لیبی در ادامه مطلب خود افزودند: «معمر قذافی» تک تک محافظان و پرستاران خود را شخصا از دانشکده ای که برای آموزش محافظان و پرستاران تأسیس کرده، انتخاب می کند و پیش از استخدام رسمی آنان، مجبورشان کرده که سوگند یاد کنند که تا آخر عمر به او وفادار بمانند و از همین روی، حق ازدواج ندارند.

این پایگاه های خبری در پایان مطلب خود نوشتند: تنها دختر دیکتاتور لیبی «عایشه» نام دارد. او به خاطر تک دختر بودن به شدت مورد علاقه پدر است و همین امر موجب شده که «قذافی» همه محافظان شخصی خود را همنام با او بنامد. او محافظان خود را «عایشه اول»، «عایشه دوم»، «عایشه سوم» و غیره نامیده است.../تابناک

 

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۵ساعت 14  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

شهید حمید باکری

تصاویر منتخب از سردار شهید پاسدار حمید باکری

3 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرحمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا در کنار سردار شهید مهندس مهدی باکری" />سردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا در کنار سردار شهید مهندس مهدی باکری
2 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرشهید حمید باکری (نفر دوم نشسته از چپ )، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا" />سردار شهید حمید باکری (نفر دوم نشسته از چپ )، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
1 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرشهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا" />سردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
4 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرسردار شهید حمید باکری(نفر دوم نشسته از چپ) ، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
5 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرسردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
6 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرسردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
7 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرسردار شهید حمید باکری ، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
8 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرسردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
9 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرسردار شهید حمید باکری ، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
10 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرسردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
11 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرسردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
12 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرسردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا

13 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصوير

سردار شهید حمید باکری ، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا

14 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصوير
سردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
15 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصوير
سردار شهید حمید باکری ، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
16 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصوير
سردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
17 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرسردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
18 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصوير
سردار شهید حمید باکری ، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
19 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصويرسردار شهید حمید باکری ، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا- در تصویر سردار شهید مهندس مهدی باکری نیز دیده می شود
20 8912010921 L600 سردار شهيد حميد باكري به راويت تصوير
سردار شهید حمید باکری، قائم مقام فرماندهی لشگر۳۱عاشورا
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۵ساعت 13  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

خانه پسر قذافی در لندن پس از عکسهای فانتزی

پس از عکسهای فانتزی خانه مجلل دیوانه زنجیری را ببینید

عکس های فانتزی - Yord.ir

عکس های فانتزی - Yord.ir

گرگ

عکس های فانتزی - Yord.ir

عکس های فانتزی - Yord.ir

فرشته مرگ - عزرارئیل - ارواح

عکس های فانتزی - Yord.ir

جزیره

عکس های فانتزی - Yord.ir

عکس های فانتزی - Yord.ir

جنگ صلیبی

عکس های فانتزی - Yord.ir

اسكلت - جمجمه

عکس های فانتزی - Yord.ir

تصاویر هنری - حضرت موسی

عکس های فانتزی - Yord.ir

گرگ

عکس های فانتزی - Yord.ir

عكس فانتزی

عکس های فانتزی - Yord.ir

عکس های فانتزی - Yord.ir

اسب بالدار

عکس های فانتزی - Yord.ir

خانه دراكولا - قصر

عکس های فانتزی - Yord.ir

عکس های فانتزی - Yord.ir

عکس های فانتزی - Yord.ir

قلعه روم

عکس های فانتزی - Yord.ir

جنگ صلیبی

عکس های فانتزی - Yord.ir

اژدهای آتشین

عکس های فانتزی - Yord.ir

ارواح خبیثه - ارواح - اسكلت

عکس های فانتزی - Yord.ir


خانه درختی 

home1 تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن

عکس های خانه مجلل پسر قذافی بدون شرح

7941 132 تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن

7942 962 تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن

7943 370 تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن

تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن
7944 605 تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن

7945 337 تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن

تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن
7946 523 تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن

7947 624 تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن

7948 306 تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن

تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن
7949 509 تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن

7950 701 تصاویر/خانه مجلل پسر “قذافی” در لندن

منبع:dadna.ir

اشتراک گذاری کنید:
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۵ساعت 13  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

عاقبت صبت با نا محرمان؟!


عکس؛ مردی که آلت تناسلی اش را طالبان برید (+18)
دختر شانزده ساله ای که گفته می شود با چند پسر صحبت کرده بود به دست بستگانش زنده بگور شد.

عکس : دختر شانزده ساله در ترکیه زنده به گور شد
جسد اودر داخل یک سوراخ کوچک کشف شده در حالیکه دستان او کاملا بسته شده بود .این حادثه در شهر کوچک کاهتا در منطقه ادیامان در جنوب شرقی این کشور رخ داده است .پدر و پدربزرگ این دختر همکنون در بازداشت به سر می برند و پلیس 40 روز پس از اینکه برای اولین بار خبر مفقود شدن این دختر منتشر شد جسد را در داخل منزل انها کشف کرد .

پدراین دختر به سایر بستگان گفته بود از رفتار دخترش ناراضی است وپدربزرگش نیز بارها او را به خاطر حرف زدن با پسرها مورد ضرب وشتم قرار داده بود .بنا به گزارشهای پزشکی نشانه ای از مسمومیت و یا زخم روی بدن این دختر دیده نمی شود و مشخص است که او زنده بگور شده است .

طبق آمار غیر رسمی بیش از 200 مورد قتل ناموسی به این شکل در ترکیه صورت می گیرد که نیمی از آمار قتلها را در این کشور تشکیل می دهد
خراسان: ? سال قبل با پسر جوانی در راه مدرسه آشنا شدم و ما مدتی با هم به طور تلفنی رابطه داشتیم. عشق و علاقه به این پسر جوان خیلی مرا افسرده کرده بود و دیگر حال و حوصله ای برای درس خواندن نداشتم به همین دلیل با افت شدید تحصیلی رو به رو شدم و پدر و مادرم که به حرکات و رفتارم مشکوک شده بودند مرا زیرنظر گرفتند. آن ها یک روز که در پارک نزدیک خانه مان با حامد قرار داشتم راه ما را سد کردند و ما را به دام انداختند و پدر و برادرم پسر مورد علاقه ام را کتک مفصلی زدند.


عاقبت دوستی خیابانی در ایران
? روز بعد از این ماجرا حامد و دوستانش نیز برای انتقام به در خانه ما آمدند و پدرم و برادرم را مورد ضرب و شتم قرار دادند ولی آن ها زمانی که می خواستند فرار کنند در محاصره همسایه ها گرفتار شدند و با گزارش موضوع به پلیس ??? ، ماموران انتظامی در محل حاضر و دستگیرشان کردند.

جالب این جاست که وقتی پدر حامد برای پی گیری موضوع به کلانتری آمد با دیدن پدرم او را در آغوش کشید و تازه متوجه شدیم که آن ها سال ها قبل، هم دوره خدمت سربازی بوده اند.

زن جوان در دایره اجتماعی کلانتری سیدی مشهد افزود: با توجه به این که خانواده حامد آشنا درآمدند پدرم رضایت داد و چند شب بعد نیز مراسم خواستگاری به طور رسمی آغاز شد. به این ترتیب بود که من و حامد نامزد شدیم و فکر می کردیم به آرزوهای مان رسیده ایم اما افسوس که خیلی زود واقعیتی تلخ نمایان شد و متوجه شدم شوهرم کریستالی است.

با روشن شدن این واقعیت اسفبار موضوع را به پدرم اطلاع دادم و گفتم می خواهم طلاق بگیرم ولی پدرم و پدر شوهرم دست به کار شدند و حامد را تحت نظر پزشک قرار دادند. او اعتیاد را کنار گذاشت و ما زندگی خود را ادامه دادیم ولی ? ماه بعد متوجه شدم دوباره به این مواد زهرماری آلوده شده است.

در حالی که قصد داشتم برای طلاق اقدام کنم پدرم به علت سکته قلبی فوت کرد.

زن جوان افزود: اعتیاد من و شوهرم هستی ما را سوزاند. از روزی که پول هایمان تمام شد به ناچار دست به سرقت زدیم و اولین بار از خانه پدر شوهرم دزدی کردیم. من چندین بار جیب های پدر و برادران حامد را خالی کردم و حتی دوچرخه خواهر زاده ام را سرقت کردم. شوهرم نیز بعضی روزها که دستمان خیلی خالی می شد در خیابان ها گدایی می کرد. صاحبخانه ما را از خانه اش بیرون کرد. در کوچه و خیابان سرگردان شده بودیم که مادرم به دادمان رسید و پناه مان داد ولی همان شب اول طلاهای او را دزدیدیم و مادرم با اطلاع از این قضیه اعلام شکایت کرد و ماموران دستگیرمان کردند.

زن جوان با ظاهری ژولیده و پریشان گفت: این است عاقبت یک دوستی خیابانی و ازدواج عجولانه و بدون تحقیق!
ن فضا برخورد کنیم!
جمعی از دانشجویان این دانشگاه از مشکلات فاجعه بار این دانشگاه خبر دادند و به شدت از مسئولان وزارت علوم به خاطر عدم نظارت بر این دانشگاه گلایه کردند. خبرنامه دانشجویان نوشت:به خاطر مختلط بودن سلف دانشگاه محمدیه قزوین بسیاری از دانشجویان دختر نمی توانند به آن مراجعه کنند و این مسئله مشکلات زیادی را برای این دانشجویان به وجود آورده است.یکی از مسئولان بلندمرتبه دانشگاه خطاب به دانشجویان معترض گفته است به خاطر جذب دانشجو نمی توانیم با این فضا برخورد کنیم!مختلط بودن سلف سرویس دانشگاه آزاد + عکس
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۵ساعت 13  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

کنسروهای غذائی نامعقول

 

تخم مورچه در آب شور

عجیب ترین کنسروهای دنیا

جیرجیرک سرخ شده با تخم
عجیب ترین کنسروهای دنیا

کنسرو گورکن
عجیب ترین کنسروهای دنیا

موش کور جیر جیرکی با سس تند کاری
عجیب ترین کنسروهای دنیا

کرکدیل با سس کاری
عجیب ترین کنسروهای دنیا

کنسرو عقرب سیاه در آب نمک

عجیب ترین کنسروهای دنیا

مار زنگوله دار دودی
عجیب ترین کنسروهای دنیا

حشرات غول پیکر با سس تند

عجیب ترین کنسروهای دنیا

کنسرو پستاندارهایی که ناقص بدنیا آمده اند
عجیب ترین کنسروهای دنیا

مغز گوزن شمالی
عجیب ترین کنسروهای دنیا

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۴ساعت 20  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

عکسهای متنوع از حیوانات

تصاویری از حیات وحش /
تصاویری شگفت انگیز از حیات وحش در سرزمینهای قطبی
یک عکاس طبیعت با سفر به دو قطب جنوب و شمال تصاویری شگفت انگیز از حیات وحش و طبیعت زیبای یخی را به تصویر کشیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجله نشنال جغرافی مجموعه ای از زیباترین عکسهای "پل نیکلن" عکاس سرزمینهای قطبی را منتشر کرده است.

پل نیکلن با سفر به قطبهای شمال و جنوب موفق شده است این تصاویر شگفت انگیز و بسیار دیدنی را تهیه کند.

1- یک فوک پلنگی به صورت تهدیدآمیزی دهان خود را به سوی فوک دیگری که از پشت درحال نزدیک شدن به عکاس است باز کرده است.
 
 
2- آب منجمد، تصویر یک خرس قطبی را که زیر سطح یخی آب برای غافلگیر کردن شکار خود درحال حرکت است منعکس می کند. گرمای جهانی می تواند تا پایان این قرن موجب انقراض این پستانداران شود.
 
 
3- در جزیره "السمر" و بر روی زمین آفتابی نیمه شب تابستانی، یک خرس قطبی ساعت سه بامداد در دمای 40 درجه زیر سفر به شکار می رود. این خرسها به منطقه خاصی از قطب تعلق ندارند و می توانند در مسافتهای طولانی به دنبال غذا بروند. این حیوانات اغلب از روی یک آیسبرگ به روی آیسبرگ دیگری می جهند.
 
 
4- در یک لحظه بسیار نادر استراحت در طول فصل جفتگیری. یک فیل دریایی با پرتاب کمی ماسه به روی بدن قصد دارد کمی خود را سرحال بیاورد. این فیل دریایی نر به مدت دو هفته این ساحل را تصاحب کرد. این حیوان توانسته بود پس از نبردهای طولانی با سایر نرهای رقیب بر آنها غلبه کند.
 
 
5- کاهش یخهای قطبی، زیستگاه بندپایان این منطقه را در معرض خطر قرار داده است. بندپایان، بی مهرگانی هستند که از شاخکها، بازوچه ها و دندانهای تیز برای شکار استفاده می کنند. نهنگها از این جانوران بی مهره تغذیه می کنند. این جانوران به بزرگی یک دانه برنج هستند و زمانی که نهنگ دهان بزرگ خود را باز می کند می تواند هزاران نمونه از آنها ببلعد.
 
 
6- به نظر می رسد که این حیوانات با افسانه های تک شاخهایی که در قلمروهای پادشاهی قرون وسطایی زندگی می کردند خویشاوند باشند. عاجهای بلند این حیوانات که "ناروال" نام دارند از قرنها قبل به عنوان یک کالای تجاری گران خرید و فروش می شود. امروزه، شکار این حیوانات جمعیتهای آنها را که در دریاچه جزیره بافین زندگی می کنند به شدت در معرض تهدید قرار داده است. در این جزیره، ناروالهای نر برای نفس کشیدن به روی سطح آب می آیند. این عاجها در واقع، دندانهایی هستند که بر روی لب بالایی رشد می کنند و ویژه نمونه های نر هستند. اعتقاد بر این است که این عاج برای نرها همانند شاخهای گوزنهای نر، جنبه زیبایی دارند.
 
 
7- در جزیره آنورس، در قطب جنوب، بزرگی و بیکرانگی یخها در مقابل این پنگوئنهای کوچک به زیبایی به تصویر کشیده شده است.
 
 
8- یک شیر دریایی کوچک که تنها 18 روز از زندگی خود را پشت سر گذاشته است آرام در میان آبهای یک رودخانه استراحت می کند.
 
 
9- پرتوهای درخشان خورشید محل اقامت "ارنست شاکلتون"، مکتشفی که به همراه پنج یار خود از هندوراس در سال 1916 به یک پایگاه صیادان نهنگ در جورجیای جنوبی رسیدند را نورانی می کند. این 6 مکتشف پس از طی مسافت هزار و 300 کیلومتر از دل قطب جنوب توانستند با موفقیت سفر ماجراجویانه خود را انجام دهند.
 
 
10- پس از یک سفر شگفت انگیز، یک دسته از قزل آلاهای اقیانوس اطلس در رودخانه ای واقع در ایالت "کبک" کانادا با هدف تخمگذاری از حرکت باز می ایستد. قزل آلاهای اقیانوس اطلس که زمانی در تمام رودخانه هایی که به آبهای اطلس شمالی می ریختند از نیویورک تا پرتغال در حرکت بودند از زمان انقلاب صنعتی تا به امروز به طور ثابت کاهش یافته اند.
 

یک کوسه فیلی جوان به طول حدود پنج متر در بندر "تارانتو" در جنوب ایتالیا مشاهده شد که این کوسه یکی از گونه های در معرض خطر انقراض است.

به گزارش خبرگزاری، کوسه Cetorhinus maximus که به خاطر پوزه دراز مشابه خرطوم فیل و سر پهنی که دارد به کوسه فیلی معروف است.

اکنون یک نمونه جوان از این کوسه با طول حدود 5 متر در بندر تارانتو واقع در استان پولیا در جنوب ایتالیا مشاهده شد.

این جانور دریایی در سن بزرگسالی می تواند به طول 9 تا 10 متر و وزن متوسط بین 3 هزار و 500 تا 4 هزار و 500 کیلوگرم برسد.

پشت این کوسه جوان به رنگ خاکستری تیره و رنگ شکم آن روشن تر است. پوزه دراز خرطومی، یک دهان بسیار بزرگ و آرواره ای پوشیده از تعداد زیادی دندان کوچک از دیگر ویژگیهای این کوسه فیلی است.

این کوسه بزرگ با وجود جثه عظیمی که دارد تنها از پلانکتونها (جانوران تک سلولی دریایی) تغذیه می کند و مهاجرتهای فصلی طولانی انجام می دهد.

کوسه فیلی در طول بهار و تابستانها به آبهای سرد می رود.

هرچند این کوسه گوشتخوار نیست اما باوجود این، انسان باید در روبه رو شدن با آن محتاطانه رفتار کند. درحقیقت پوست این حیوان همانند کاغذ سمباده بسیار زیر است و تماس با این پوست می تواند به شدت انسان را مجروح کند.

براساس گزارش لارپوبلیکا، به نظر می رسد که این کوسه فیلی درحال حاضر یکی از گونه هایی از کوسه ها باشد که با بیشترین خطر انقراض مواجه اند و به همین منظور نام آن وارد لیست اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت شده است.


تصاویر رقابت بین المللی عکاسی طبیعت/ یک ایرانی در میان برترینها
رقابت بین المللی عکاسی از طبیعت و محیط زیست Oasis نتایج دوره سال 2010 خود را منتشر کرد که عکس یک عکاس ایرانی نیز در میان برگزیدگان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، OASIS PHOTO CONTEST عنوان جایزه بین المللی عکاسی از طبیعت و محیط زیست است که همه ساله از سوی بنیاد Oasis ایتالیا به بهترین عکسهایی که از طبیعت و محیط زیست گرفته شده اند اعطا می شود.

در دوره سال 2010 این جایزه بیش از هزار عکاس از 28 کشور دنیا شرکت کردند. در این رقابت بین المللی 10 هزار و 721 عکس در 10 بخش مختلف به مرحله فینال راه یافتند که از این تعداد 821 عکس برگزیده شدند. در میان این برگزیدگان، عکسهایی از کشورهای ایران، ویتنام و کره جنوبی نیز موفق شدند رتبه هایی را کسب کنند.

براساس گزارش لارپوبلیکا، در این رقابت بین المللی که در ایتالیا به عنوان اسکار عکاسی طبیعت شناخته می شود این عکسها توانستند جوایزی را کسب کنند.

1- رامین اکرامی - رتبه هفتم بخش "دوستان خانه" / جایزه گزارشگر- ایران
 
 
2- سرجو سارتا - رقابت ملی- ایتالیا
 

3- هرمان برهم / جایزه Oasis- انگلیس
 

4- لورنزو مجینتزالی- رتبه اول بخش" پستانداران"- هلند
 

5- لوئیجی فلکر- رتبه اول بخش "دنیای گیاهان"- ایتالیا
 

6- لای- هوانگ لونگ - رتبه اول بخش "چشم انداز"- ویتنام
 

7- پائولو تورکیو - رتبه اول بخش "پورت فولیو"- کنیا
 

8- پائولو فوساتی- رتبه اول بخش "زیر آب"- ایتالیا
 

9- فابریتزیو آنتونلی - رتبه اول بخش "تکنیک"- ایتالیا
 

10- فرانسیسکو مینخورانس - رتبه اول بخش "سایر حیوانات"- اسپانیا
 

11- پیرلوئیجی ریتزاتو - رتبه دوم "پورت فولیو"- ایتالیا
 

12-  مارجیتا اشتوف - رتبه دوم بخش "پرندگان"- ایتالیا
 
 
فرانکو بانفی - رتبه سوم بخش "سایر حیوانات"- سوئیس
 
 
13- فرانکو بانفی- رتبه سوم بخش "پستانداران"- انگلیس
 


14- جانی مایتان - رتبه ششم بخش "پستانداران"- ایتالیا
 

15- جانی مایتان- رتبه هشتم بخش "پرندگان"- ایتالیا
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۴ساعت 15  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

ایجاد راههای روستائی برای گسترش روستا گردی

اه ناهموار روستاگردی در ایران/ 6 سال انتظار برای ایجاد زیرساخت
ارومیه - خبرگزاری مهر: این ایده که جاذبه های طبیعی و باستانی در روستاها توانمندی ارائه خدمات گردشگری همزمان با عرضه تولیدات روستایی را دارد هرچند نقطه آغازی برای توسعه صنعت گردشگری بود اما بدلیل اختصاص اعتبارات ناکافی‌ نتواسته راه ناهموار این صنعت را هموار سازد.

به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، با وجود راه اندازی کمیته گردشگری روستایی و عشایری کشور از سال 83 تا کنون، متاسفانه با غفلت مسئولان، ایران با وجود دارا بودن آبادیهای مختلف دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی بکر از مزایای توریسم روستایی بجز در چند روستا بهره ای نبرده است این در حالی است که گردشگری روستایی شاخه ای از صنعت 170 ساله گردشگری اروپایی است که طی پنج دهه گذشته رونق گرفته است.

در سال 83 حدود 380 روستا در کشورمان به عنوان روستاهای هدف گردشگری معرفی شدند، اما باوجود جذاب و منحصر به فرد بودن این روستاها بجز روستاهای کندوان، ابیانه، سهولان و طرقبه هیچ کدام مشمول قانون روستاهای هدف گردشگری نشدند.

براساس قانون کمیته گردشگری روستایی و عشایری کشور روستاهای هدف گردشگری باید دارای امکاناتی از قبیل  آب، برق، تلفن، پارکینگ، نمایشگاه، فروشگاه صنایع دستی، مهمانپذیر و...باشند که این زیرساخت ها در این مناطق نه تنها وجود نداشت بلکه با تصویب قانون فوق نیز پس از گذشت شش سال نیز در این روستاها ایجاد نشده است.

مهجوریت روستاهای هدف گردشگری آذربایجان غربی

 تپه حسنلو، تپه های باستانی ربط، آبشار شلماش، کاخ باغچه جوق، بناهای جهانی قره کلیسا و تخت سلیمان، کاخ بسطام، دریاچه مارمیشو، پیست اسکی خوشاکو، روستای پردانان پیرانشهر، جزایر و روستاهای اطراف دریاچه ارومیه، باغهای بزرگ سیب و انگورو در کنار وجود اقوام مختلف با فرهنگ، گویش و پوشش های مخصوص گوشه ای از پتانسیلهای بالقوه حوزه گردشگری روستایی آذربایجان غربی بشمار می روند که متاسفانه تا کنون اقدام عملی جدی جهت معرفی و ایجاد زیرساختنهای لازم در این مناطق از سوی مسئولان حوزه ذیربط انجام نشده است.

همجواری آذربایجان غربی با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان و بعنوان تنها معبر ورود و خروج زمینی ایران به قاره اروپا در کنار موارد مطرح شده مزیتی های فراموش شده ای است که نتوانسته نظر مسئولان کشوری در خصوص اولویت قرار دادن این منطقه برای جذب سرمایه گذاری در بخش طرح های گردشگری روستایی را فراهم کند.

برای نشان دادن اهمیت موضوع گردشگری روستایی همین بس که ایکوموس در راستای شعار حفظ تنوع زیستی یونسکو، میراث کشاورزی را مورد توجه ویژه قرار داده و در این راستا بانک جهانی در حمایت از توریسم روستایی در کشور جامائیکا سرمایه گذاری کرده که با توجه به این امر سیاست گذاران و مسئولان حوزه گردشگری کشور و به تبع آن آذربایجان غربی باید ضمن تسریع در روند تخصیص اعتبارات طرحهای گردشگری استان با توجه به وجود گنجینه های باستانی بی نظیر در روستاها، نسبت به اخذ سرمایه گذاری نهادهای بین المللی اقدامات لازم را انجام دهند.

عکس تزئینی است

آداب و سنن روستایی در معرض تهدید و نابودی

احیا و توسعه زیرساختهای گردشگری، توسعه و بهبود مسیرهای دسترسی به مناطق تفرجگاهی، زیبا سازی جاده بین روستایی در کنار رودخانه و خدمات رسانی به روستاهای کنار جاده در مسیر حرکت گردشگران، ایجاد مکانهایی جهت برپایی چادرها و همچنین ایجاد پارکهای روستایی در راستای ارتقا امنیت جانی و مالی گردشگران، زمینه سازی جهت جذب سرمایه گذاریها برای تاسیسات گردشگری در روستاها، سود آوری خدمات و فعالیتهای گردشگری برای جمعیت میزبان از جمله راهکارهای ارائه شده از سوی کارشناسان گردشگری جهت توسعه توریسم روستایی بوده که موارد مطرح شده نیز از غفلت مسئولان حوزه گردشگری استان بی بهره نمانده اند.

اما در کنار آثار تاریخی و طبیعی موجود در روستاها، آداب و رسوم، آشپزی محلی، صنایع دستی و به طور عمده فرهنگ و سنن مردم نقش عمده ‌ای در جذب گردشگر دارند که این پتانسیل هم به دلیل عدم اطلاع رسانی و ناتوانی از ایجاد ارتباط افراد بومی با گردشگران داخلی و خارجی و نداشتن اطلاعات کافی تاریخی و باستانی ساکنان روستایی در معرض تهدید و نابودی قرار گرفته است.

معرفی 12 روستای هدف گردشگری در آذربایجان غربی

به گفته مدیر کل دفتر امور روستایی و مناطق محروم استانداری آذربایجان غربی روستاهای امامزاده، بند و گورچین قلعه ارومیه، پردانان پیرانشهر، شلماش سردشت، باغچه و قلعه جوق ماکو و حسنلوی شهرستان نقده و بسطام چاپپاره در آذربایجان غربی از بین 200 روستای زیبای استان به عنوان هدف گردشگری معرفی شده اند.

محبوب زارع در گفتگو با خبرنگار مهر در ارومیه، با اشاره به معرفی 11روستا توسط کمیسیون توسعه گردشگری روستایی و عشایری کشور و 12 روستا توسط کارگروه گردشگری آذربایجان غربی بعنوان روستای تاریخی و دارای جاذبه های طبیعی، بیان داشت: در این راستا طی سال 83 یک میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار جهت آغاز طرحهای مطالعاتی هفت روستا و 60 میلیون ریال جهت خرید زمین در روستای گورچین قلعه ارومیه اختصاص یافت.

وی همچنین با اشاره به اختصاص 100 میلیون ریال اعتبار در سال 84 برای آغاز طرح مطالعاتی هشت روستا، یک میلیارد ریال در سال 85 و 700 میلیون ریال در سال 86 جهت اجرای طرحهای مطالعاتی گردشگری روستایی استان، اظهار داشت: طرحهای مطالعاتی روستاهای امامزاده، بند و گوچین قلعه ارومیه، پردانان پیرانشهر، شلماش سردشت، باغچه و قلعه جوق ماکو و حسنلوی شهرستان نقده انجام شده است.

کمبود اعتبار عامل اصلی عدم اجرای طرحهای گردشگری روستایی آذربایجان غربی

وی با اینکه دفتر فنی استانداری آذربایجان غربی موظف به اجرای طرحهای مطالعاتی شده، اظهار داشت: اجرای طرحها توسط این دفتر به پیمانکار واگذار شد ولی متاسفانه تا کنون بدلیل کمبود اعتبار اجرایی فقط تا مرحله لکه گذاری سرویسهای خدماتی، رفاهی و بهداشتی انجام شد.

مدیر کل دفتر امور روستایی و مناطق محروم استانداری آذربایجان غربی با اشاره به تصویب یک روستا از هر استان بعنوان روستای هدف گردشگری در سالجاری، افزود: در این راستا روستای بسطام از آذربایجان غربی بعنوان هدف گردشگری معرفی و 240 میلیون ریال اعتبار در سال 88 جهت اجرای مطالعات اولیه و بررسیهای میدانی اختصاص یافت.

زارع از اختصاص یک میلیارد ریال جهت اجرای کمپینگ گردشگری از محل اعتبارات میراث فرهنگی و گردشگری در این روستا خبر داد و گفت: در جهت توسعه گردشگری تعاونیهای گردشگری روستایی با هدف ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای روستائیان ایجاد شد.

وی ایجاد اقامتگاه برای گردشگران در منازل روستایی از طریق پرداخت تسهیلات را از جمله اقدامات توسعه گردشگری در مناطق روستایی استان دانست و اظهار داشت: بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی گردشگران نیازمند توجه ویژه مسئولان به اجرای طرحهای گردشگری در سطح روستاهای استان است.

طرح ایجاد اتاق گردشگر روستایی در آذربایجان غربی اجرا می شود

وی نبود اماکن اقامتی مناسب در سطح روستاهای تاریخی و دارای جاذبه های طبیعی استان دانست و بیان داشت: ایجاد تعاونیهای روستایی این دغدغه اصلی گردشگران داخلی و خارجی را مرتفع می کند.

وی همچنین از شناسایی 200 روستای زیبای استان به عنوان هدف گردشگری خبر داد و گفت: در حال برنامه ریزی برای ایجاد بسترهای لازم جهت جذب گردشگران به این روستاها هستیم و طرح ایجاد اتاق گردشگری در منازل روستاییان و پرداخت تسهیلات در این زمینه به متقاضیان هستیم.

وی همچنین گفت: از سال آینده به متقاضیانی که علاقمند باشند ویلاهای باغی خود را در اختیار گردشگران در ارومیه قرار دهند پروانه بهره برداری موقت صادر می کنیم.

تخصیص زمین احداث کمپ گردشگر بعد از گذشت 6 سال فقط در بسطام!

امروز بعد از گذشت شش سال از تشکیل کمیته گردشگری روستایی در کشور مدیر کل منابع طبیعی آذربایجان غربی از اختصاص 10 هکتار زمین جهت اجرای طرح توسعه روستای تاریخی بسطام و احداث کمپ گردشگری در منطقه خبر می دهد و این در حالی است که هنوز با وجود گذشت شش سال هنوز طرحهای مطالعاتی سایر روستا بویژه روستاهای دارای آثار جهانی و باستانی هشت هزار ساله قره کلیسا، تخت سلیمان و تپه باستانی حسنلو به اتمام نرسیده و گردشگران اندک ورودی به این مناطق همچنان از نبود زیر ساختهای گردشگری رنج می برند.

آذربایجان غربی جزو استانهای برتر کشور از نظر جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بوده بطوریکه دارای 58 منطقه نمونه گردشگری، 13 مسیر بکر گردشگری و 200 روستای زیبا برای جذب گردشگر بوده که متاسفانه با وجود مرزی بودن و زندگی اقوام و ادیان مختلف هنوز باور اینکه توسعه پایدار و عدم وابستگی به اختصاص اعتبار از محل درآمدهای ملی نیازمند جذب گردشگران خارجی است، در بین مسئولان جهت سوق سرمایه گذاریهای داخلی و خارجی به سمت اجرای طرحهای گردشگری ایجاد نشده است.

ترکیه کشور همسایه با آذربایجان غربی بر اساس آمارهای منتشر شده تقریبا برابر درآمد نفتی ایران از جذب گردشگر درآمد داشته که این امر لزوم هموار سازی راه روستاگردی در ایران و آذربایجان غربی برای جذب گردشگر خارجی از طریق این کشور را دو چندان می کند.

هــــــر چه گشتیم نشـد پنجره ای             به بزرگــــــــــی دل عـــاطفه پیدا بکنیم

هــــر چه کــــردیم نشد قطره ای از             بـــــــرکه خویش نثــــــــار دل دریا بکنیم

بارها خواستـــه ایم و نشده است              سقفـــــــی از نــور  برای تو مهیا بکنیم

کاش می شـد که در این ثانیه ها             ســاعتی بی غم دل با تو تماشا بکنیم

که زمین گرد تــر از قلب شماست             کـه بخــواهیــــــم در آن زاویه پیدا بکنیم

من اگر کامروا گشتــــــــم و خوش            چه عجب دارد و وهمیست که بیجا نکنیم

هــــــر چه گشتیم نشـد پنجره ای            به بزرگــــــــــــی دل عـــــاطفه پیدا بکنیم

امیرخسرو شجاعی


+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۴ساعت 15  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

اعتراضات مردمی اعراب

تصاویر: لیبی در انتظار سقوط دیکتاتور تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 

 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 

 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 

 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 
 
 
تظاهرات مردم بحرين عليه حكومت اين كشور
1389/12/01
منابع خارجي
 اعتراضات مردمی در بحرین که منجر به خشونت شد همچنان ادامه دارد.

مردم الجزایر مانند دیگر کشورهای دیگر عربی در اعتراض به حاکمیت این کشور دست به تظاهرات گسترده و عمومی زدند.

گسترش اعتراضات به تمام جهان عرب قطعی است
یک روزنامه آلمانی با تاکید بر اینکه انقلابهای مصر و تونس به جامعه عرب یاد داد که سرکوبگری و بهره کشی به آینده آنها تعلق ندارد نوشت: ملتهای عرب تازه قدرت خود را کشف کرده اند و روند اعتراضات مردمی بزودی تمام جهان عرب را در خواهد نوردید.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه "زوددویچه سایتونگ" در تحلیلی نوشت: ملتهای عرب قدرت خود را کشف کرده اند. اعتراضات مردمی در جهان عرب کشور به کشور در حال گسترش است. این در حالی است که هیچ کس نمی تواند خروجی این انقلابها را پیشگویی کند.

نویسنده در بخش دیگری از این مطلب تاکید کرد که بادهای قدرتمند اعتراضات مردمی امروز یمن را فراگرفته، فردا سنگال و پس فردا هم بقیه جهان عرب را در خواهد نوردید.

نویسنده در ادامه خاطر نشان کرد که تونس و قاهره به جامعه عرب یاد داد که سرکوبگری و بهره کشی به آینده آنها تعلق ندارد.
در بخش دیگری از این مطلب آمده است: در دومین ماه اعتراضات گسترده در جهان عرب قابل پیشگویی نیست که کی و چگونه این وضعیت پایان خواهد یافت و جهان عرب به چه صورت در خواهد آمد. عربستان سعودی در کنار مصر دومین ستون حمایت در جهان اهل سنت محسوب می شود که فعلا پایدار باقی مانده است. اما نارضایتی از حکومت های دیکتاتوری در کشورهای همسایه عربستان از جمله بحرین می تواند این هشدار را به آل سعود بدهد که هیچ تضمینی برای هیچ قدرتی وجود ندارد و ملتها تازه قدرت خود را کشف کرده اند.

نویسنده در ادامه این پرسش را مطرح می کند که آیا انقلابی مشابه انقلاب 1989 در اروپای شرقی و میانه می تواند در جهان عرب هم به وقوع بپیوندد؟

نویسنده در ادامه با تاکید بر اینکه معمر القذافی حاکم لیبی در تلاش است تا از هر راهی به سرکوب شورشهای مردمی در کشورش بپردازد نوشت: اما او در اصل خود را به انزوا هل می دهد و سلطنت وی دیگر متعلق به دیروز است.

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۴ساعت 14  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

جنین در شکم پسر 22 ساله کرمانی

گزارش تصویری/ جنین در شکم پسری 22 ساله
کرمان - خبرگزاری مهر: در پدیده ای استثنایی و در میان تعجب کادر پزشکی بیمارستان شهید باهنر کرمان یک جنین که در بدن یک پسر 22 ساله کرمانی رشد کرده بود از شکم این بیمار خارج شد.

منیع خبر گزاری مهر 11/11/89 برای توضیح بیشتر به خبر گزاری مهر مراجعه شود

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۳ساعت 20  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

عکسهای متنوع

Rainbow girl 2
Once in a blue moon
صحنه ای نادر از طبیعت/ تصاویر دیدنی یک پلیکان در حال شکار مرغ دریایی
یک عکاس طبیعت که برای تعطیلات به نامیبا در غرب آفریقا رفته بود موفق شد از صحنه ای نادر عکسبرداری کند که در آن یک پلیکان درحال پرواز قصد دارد یک مرغ دریایی را بخورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پلیکانها معمولا ماهی می خورند، آنهم بر روی زمین نه درحال پرواز. هرچند حتی در حیات وحش نیز می توان از قوانین سرپیچی کرد و دست به کارهایی زد که عجیب باشند.

اما زمانی که یک پلیکان سعی می کند برخلاف قوانین طبیعت عمل کند و برای مثال یک مرغ دریایی را آنهم در حال پرواز بخورد فقط کمبود یک عکاس احساس می شود که این صحنه نادر را در قاب تصویر خود جاودانه کند.

این تصاویر که توسط یک عکاس 35 ساله به نام "یوری بلیاف" گرفته شده اند یک مرغ دریایی را نشان می دهند که در جستجوی غذا درحال پرواز است اما خودش در خطر تبدیل شدن به ناهار یک پلیکان گرسنه قرار می گیرد.

براساس گزارش لارپوبلیکا، پلیکان وسط آسمان دهانش را باز می کند تا مرغ دریایی را ببلعد، اما مرغ دریایی به طور شگفت انگیزی از مهلکه نجات می یابد و فرار می کند.

سال گذشته نیز در پارک سنت جیمز لندن تصاویری به ثبت رسید که در آنها یک پلیکان حریص یک کبوتر را با نوک بزرگ خود شکار کرده و شروع به بلعیدن کرد. ناگهان کبوتر برای چند ثانیه فرصت فرار پیدا کرد اما به سادگی داخل نوک پلیکان نشست و از مناظر اطراف لذت برد. به این ترتیب تنها شانس فرار خود را از دست می داد و خورده شد.

دهانی که به اندازه یک مرغ دریایی باز می شوند

اما مرغ دریایی به طرز شگفت انگیزی از مهلکه می گیرد و تنها یک پر دم آن آماده فرود به دهان پلیکان است

حتی توسط انسانها محکوم می شود

و شرمنده و همچنان گرسنه به طرف آسمان پرواز می کند

 


خط ساحلی دور جزیره ۱۸۰ کیلومتر است که تمامی آن از ماسه‌های نرم، سفید و درخشان پوشیده شده است. این کشور در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است، بنابراین فصول آن برعکس نیمکره شمالی (ایران) است.
زمان: این کشور ابتدا به وسیله دریانوردان مالایی در قرن دهم میلادی کشف شد، پس از آن در قرن شانزدهم میلادی ابتدا مستعمره پرتغال و سپس هلند (قرن ۱۷) شد. در سال ۱۷۱۵ جزیره تحت کنترل فرانسوی‌ها در آمد و در طی جنگ‌های ناپلئونی در سال ۱۸۱۰ جزیره توسط نیروهای انگلیسی اشغال شد. در سال ۱۹۶۸ این کشور استقلال خود را از انگلستان به دست آورد.

نوع حکومت در این کشور جمهوری دموکرات (پارلمانی) است. در حال حاضر کشوری مستقل به پایتختی پورت لوئیس (port Louis) است که دارای ۸ شهر دیگر نیز می‌باشد.

جمعیت این کشور ۰۰۰/۳۰۰/۱ نفر می‌باشد که از نژادهای متنوع تشکیل شده است. (هندی، چینی، اروپایی و آفریقایی)

زبان رسمی اداری این کشور انگلیسی است ولی مردم به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تسلط کامل دارند.

دین مردم جزیره: ۴۸% هندو، ۳۲% مسیحی، ۱۷% مسلمان و ۳% سایر ادیان.

مساحت این کشور ۲۰۴۰ کیلومتر مربع است. (۱۱ برابر شهر واشنگتن و ۴ برابر شهر تهران)

خط ساحلی دور جزیره ۱۸۰ کیلومتر است که تمامی آن از ماسه‌های نرم، سفید و درخشان پوشیده شده است. این کشور در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است، بنابراین فصول آن برعکس نیمکره شمالی (ایران) است.

میانگین دمای هوا در زمان سفر نوروزی:
روز: ۲۸+ الی ۳۰ + شب: ۲۰+ الی ۲۲+ دمای آب: ۲۶+ الی ۲۸+ درجه سانتیگراد

اختلاف زمان موریس با تهران تنها نیم ساعت است. (زمان رسمی موریس: ۰۴: ۰۰+ GMT، زمان رسمی ایران: ۰۳: ۳۰+ GMT)

ولتاژ برق موریس ۲۲۰ ولت، ۵۰ هرتز است که مشابه سیستم برق ایران می‌باشد.

واحد پول این کشور روپیه موریس است. ۱ دلار = ۳۰ روپیه موریس، ۱ یورو = ۴۰ روپیه موریس، ۱ روپیه موریس = ۳۶۰ ریال

موریس از جاذبه‌های توریستی متنوع و شگفت انگیزی بهره‌مند می‌باشد؛ علاوه بر سواحل بسیار زیبا، رودخانه، مرداب، کوه، جنگل‌های زیبا، گونه‌های جانوری و گیاهی فراوان، دهانه‌های آتشفشانی، آبشار و آثار تاریخی را نیز می‌توان در این جزیره رویایی مشاهده نمود که اکثر آن‌ها در برنامه تور نوروزی گنجانده شده است.

سازمان جهانی جهانگردی (World Tourism Organization (WTO موریس را به عنوان یکی از ده مقصد بر‌تر توریستی دنیا معرفی نموده است.

مارک تواین، نویسنده مشهور آمریکایی، خالق آثاری از قبیل «ماجراهای تام سایر»، «هاکلبری فین»، «شاهزاده و گدا» جزیره موریس را چنین توصیف نموده است: «موریس نمونه‌ای از بهشت روی زمین است.


در  سه شنبه هفتم خرداد 1387ساعت 20:39  توسط امیر خسرو شجاعی |  آرشیو نظرات+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم خرداد 1387ساعت 20:36  توسط امیر خسرو شجاعی |  آرشیو نظرات

 


عكس:البرز

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم خرداد 1387ساعت 2:36  توسط امیر خسرو شجاعی |  آرشیو نظرات+ نوشته شده در  دوشنبه ششم خرداد 1387ساعت 13:25  توسط امیر خسرو شجاعی |  آرشیو نظرات+ نوشته شده در  شنبه چهارم خرداد 1387ساعت 19:8  توسط امیر خسرو شجاعی |  آرشیو نظرات


+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم خرداد 1387ساعت 11:31  توسط امیر خسرو شجاعی
 
نوشته های پیشین


پیوندها

 
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۳ساعت 19  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

حرز شرف شمس و برخی علوم غریبه

دعایی جهت دفع شر و مکر و حیله

الله اكبر 4 بار بعد سلام قولا من رب رحيم 16باراللهم صل على محمد وال محمد لاحول ولاقوة الا بالله

دعای جلو گیری ورود سحر و جادو به خانه

این دعا رو 4 عدد مینویسید و در 4گوشه خانه پنهان کنید
سلام على ال يس انا كذلك نجزي المحسنين
قَالُواْ أَتَعْجَبِينَ مِنْ أَمْرِ اللّهِ رَحْمَتُ اللّهِ وَبَرَكَاتُهُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ الْبَيْتِ إِنَّهُ حَمِيدٌ مَّجِيدٌ
وَإِذْ بَوَّأْنَا لِإِبْرَاهِيمَ مَكَانَ الْبَيْتِ أَن لَّا تُشْرِكْ بِي شَيْئاً وَطَهِّرْ بَيْتِيَ لِلطَّائِفِينَ وَالْقَائِمِينَ وَالرُّكَّعِ السُّجُودِ
إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيراً

وَاتَّبَعُواْ مَا تَتْلُواْ الشَّيَاطِينُ عَلَى مُلْكِ سُلَيْمَانَ وَمَا كَفَرَ سُلَيْمَانُ وَلَـكِنَّ الشَّيْاطِينَ كَفَرُواْ يُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَمَا أُنزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبَابِلَ هَارُوتَ وَمَارُوتَ وَمَا يُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّى يَقُولاَ إِنَّمَا نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلاَ تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ وَمَا هُم بِضَآرِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلاَّ بِإِذْنِ اللّهِ
قَالَ مُوسَى مَا جِئْتُم بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللّهَ سَيُبْطِلُهُ إِنَّ اللّهَ لاَ يُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِينَ
وَأُلْقِيَ السَّحَرَةُ سَاجِدِينَ قَالُواْ آمَنَّا بِرِبِّ الْعَالَمِينَ
فَأُلْقِيَ السَّحَرَةُ سُجَّداً قَالُوا آمَنَّا بِرَبِّ هَارُونَ وَمُوسَى
بَلْ نَقْذِفُ بِالْحَقِّ عَلَى الْبَاطِلِ فَيَدْمَغُهُ فَإِذَا هُوَ زَاهِقٌ وَلَكُمُ الْوَيْلُ مِمَّا تَصِفُونَ

ختام شر

ختام شر، طلسم ابطال جادوي مشهور صابون است كه شيخ بهائي (ره) آن را ابداع نموده اند. اين سحر توسط مسيحيان جلفاي اصفهان براي نخستين بار در زمان سلطنت شاع عباس كبير به كار گرفته شد و توسط حضرت شيخ بهاء الدين (ره) باطل گرديد. شكل اين طلسم به صورت يك قرينه حروفي است. بايد آن را نوشته و سپس عنبر سفيد را ذوب نموده و طلسم نوشته شده را در ميان آن قرار دهيد. سپس آن را داخل يك چاه آب پاك بياندازيد. بلافاصله، سحر صابون محو مي شود.
متن طلسم:
لا ا ا ا # ا ا ا لا
العلي العظيم
این دعوت برای جلب و محبت خیلی فایده داره و باید جاوی و بوی خوب بسوزانی و بعد ایهالله نور السموات والارض 70 بار بخون و بعد شروع کن به دعوت
بسم الله الرحمان الرحيم اللهم إني أسالك بالعظمة ألاهية و بأسرار الربوبية و بالقدر الأزلية و بالعزة السرمدية و بحق ذاتك الإلهية المنزهة عن الكيفية و الشبيهة و بحق صفتك التي لا تمثل بشيء و بحق ملائكتك أهل الصفة الجوهرية الذين عصمتهم عن الأعراض البشرية يسجدون الليل و النهار و لا يفترون و لا يعصون الله ما أمرهم و يفعلون ما يومرون و بكرسيك المكلل بالتوراة إلى عرشك و بعرشك العظيم الذي تغشاه الأنوار و بما فيه من الأسرار و بالقلم و اللوح و بجاه سيدنا محمد الممدوح صلى الله عليه و سلم أن تسخر لي عمل ما في الكون مما اعلم و مما لا يعلم علمه إلا أنت حتى لا يكون في الكون شيء متحرك و لا ساكن صامت أو ناطق ظاهر و باطن إلا سخرته لي خصوصا ملائكة التصريف جبرائيل و ميكائيل و اسرافيل و عزرائيل صلوات الله عليهم أجمعين أن يأتوني بروحانية هذه الأسماء و أعوانهم و يأمروهم بجلب و تهييج روحانية فلانة و فلان حتى يأتينا إلى محبتي و مودتي و يفعلان كل ما أريد منهما بحق اسمك الله الله الله و لا حول و لا قوة إلا بالله العلي العظيم أجب يا فلان و يا فلانة بحق الروحاني الغالب عليكم فلان و فلان إلى محبتي و مودتي الوحا الوحا العجل العجل الساعة الساعة و ما أمر الساعة إلا كلمح البصر أو هو اقرب إن الله على كل شيء قدير

یکی از دعاها و حِرزهای بسیار مهم، «حِرز شرف شمس» است که برای اثر بخشی آن، فقط باید در یک روز از سال آن را نوشت، و آن روز 19 فروردین است     

5qlb43ljg8c2qs1u7ypl.bmp

شرف شمس در نوزده درجه حمل ( نوزدهم فروردین هر سال ) است ( به دروس هیات و دیگر رشته های ریاضی حضرت علامه حسن زاده مراجعه شود ). این حروف عالیات را که هفت ( و به تعبیری ۱۳ ) حرف است بر نگین انگشتر نقش می کنند و اگر در سایر روزها و ماههای سال ترسیم شود بی اثر است ( بر خلاف رویه ای که بسیاری از فروشندگان حتی همان موقع می نویسند و تحویل می دهند ).

در کتب مفاتیح المغالیق و کتاب حظ و لذ و نیز در کتاب گوهر شب چراغ در خصوص خواص و ویژگی های این حروف مطالب مفیدی مطرح شده است .

حروف عالیات صور مجرد عالم غیب است و صور علوم عقلیه را حروف عالیات گویند و فوق حروف برزخیات است .

انسانهای معمولی باید این حروف را ۱۹ فروردین و در ساعت خاص آن بنویسند تا اثر داشته باشد ولی اگر کسی ابوالوقت بود هر وقتی بنویسد همان اثر را دارد.

دارو ها اگر در شرف شمس ساخته شوند اثری خاص دارند ( چه اینکه اگر در شرف سایر کواکب نوشته شوند یا در مقام هبوط کواکب نوشته شوند اثر ندارند یا حتی اگر قمر در برج عقرب باشد افعال فایده نمی دهند چه اینکه اموری نظیر ازدواج و بچه دارشدن نباید در وقتی که قمر در برج عقرب است حتی اگر آن روز یکی از اعیاد اسلامی هم باشد انجام شود )

این حروف اسم اعظم هستند و اولین حرف آن همان خاتم سلیمانی است و هنگام ترسیم این شکل ستاره مانند قلم نباید برداشته شود یا دوبار روی آن کشیده شود و الا اثر ندارد  و ۱۱۱ عدد قطب است و مد روی آن نباید قوسی شکل باشد  و همه باید یک اندازه رسم شوند .حرف میم باید به همین نحو به صورت  تو  پر رسم شود و میم نباید با دم رسم شود  . شکل نردبان مانند را باید به همین صورت رسم کرد ونمی شود خط افقی وسط آنها را یکی را خیلی پایین و یکی را خیلی بالا رسم نمود  .  ترسیم با قلم آهنی به فرموده علامه طباطبایی نباید انجام شود . در وصف آن و نحوه ترسیم صحیح آن و تاثیرات آن شعر زیر بسیار مفید است :

اولی همی خاتمی باید ... ..... .. که بود پنج گوشه آن خاتم

لیک شرط نوشتنش این است .....که نراند  بر آن  دوبار  قلم

بنویسند عقیب آن سه الف .........که صدو یازده  بود  به رقم

برسر هرسه چون سنان مدی ..... بکشد آنچنان که نبود خم

بعد از آن میم بید می باشد........که بود کور و چشم آن برهم

سپس بود نردبان سه پایه ......... که نباشد از آن زیاد و نه کم

بعد ازآن چهار الف بود همسر ......چو انامل ستاده پهلوی هم

هست آنگاه ها و پس واوی............که بود کج به هیات محجم

سیزده حرف باشد این صورت........هر یکی در صفا چو باغ ارم

چار حرف وی است از تورات.............چار زانجیل عیسی مریم

پنج حرف دگر ز قرآن است...........اسم اعظم همین بود فافهم

ای تو حامل چنین اسما ............... ایمینی ازهمه بلا و سقم

نگزد  مار  و  عقرب  هرگز  ...........نشوی تا تویی غمین و دژم

از  وبا  و  علل  تو   آزادی ...........وز  تب  و  درد  و  جملگی  الم

( منبع :  نکته ۹۷۷ کتاب ۱۰۰۱ نکته حضرت علامه حسن حسن زاده آملی و جلسه ۱۰ دروس هیات  مورخ ۱۸/۱۰/۸۸  و نیز جلسه ۱۲ مورخ ۲۴/۱۰/۸۸ دروس شرح رساله نهج الولایه  توسط استاد آیت الله صمدی آملی )

 

  نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم بهمن 1389ساعت 11:23  توسط فرهاد  |  10 نظر
بحث  پيرامون مقام : في مقعد صدق عند مليك مقتدر  بود كه عرفاي واقعي را در بهشت به تعبيري نمي توان يافت و آنها عند مليك مقتدر هستند و حفظ حضور در هنگام تجلي اين دو اسم آنقدر سنگين است كه كار هر كسي نيست . كما اينكه شيطان پس از حدود 6000 سال عبادت به حضور رسيد ولي نتوانست در اين مقام بماند و ادب مع الله را حفظ كند و شيطاني حرف زد و گفت  رب بما اغويتني ... در حالي كه حضرت آدم چقدر مودب فرمود ربنا ظلمنا انفسنا و ان لم تغفر لنا و ترحمنا لنكونن من الظالمين. 

ای کاش به دست عارفی بیفتیم تا ایشان ما را بالا بکشد تا ببینیم چه خبر ها است عالم . بین دو نفر بر سر تعیین حدود زمینی و مالکیت آن اختلاف پیش آمده بود گفتند برویم و از فلان عالم بزرگ بخواهیم  تا او داوری کند به ایشان موضوع را گفتند ایشان فرمودند با هم به سر زمین برویم و گوششان را نزدیک زمین بردند و فرمودند بگذارید خود زمین ببینم چه می گوید و سر برداشتند و فرمودند زمین می گوید این بخش مال هیچکدامتان نیست و به فرد دیگری تعلق دارد . عالم چه خبر ها است خدایا ندارم خبری !

زمین ما در مقابل همین عالم مادی هم چیزی به حساب نمی آید در کتاب شرح چغمینی آمده که نسبت ستاره شعرای یمانی به زمین ما به نسبت آن است که دانه جوی را از عرض ۷ قسمت کنیم و یک قسمت آنرا با بلندی کوه دماوند مقایسه کنیم !

عارفی در یک سجده و یک آن مشاهده کرد که کهکشان ها سیر می کند همینطور کهکشان پشت کهکشان و تمامی ندارد و حضرت علامه هم به بحث تناهی ابعاد اشکلات جدی وارد نموده اند .

تا به چند سال پیش فکر می کردیم پیامبر دوست دارد به معراج رود بعد دریافتیم که ساکنین عوالم مافوق می آیند و پیامبر را می برند تا از دیدار با حضرتش آنها هم فیض ببرند و به طور کلی انسان اگر شب زنده داری داشته باشد اهل حضور و مراقبت و سکوت و خلوت ...  باشد  و اعمال و کار هایش را مواظبت کند بدانید می آیند او را می برند و عظمت چنین انسانی به گونه ای است که ستاره شعرای یمانی در مقابل او فروغی ندارد!

جناب زعفر جنی هم تا همین ۱۰ الی ۲۰  سال پیش زنده بودند و به طور کلی جنیان پر عمر هستند و نوعا عمر های ۱۰۰۰ سال و ۲۰۰۰ سال و ۳۰۰۰ سال دارند .

شرف شمس چیست و مکانیزم آن چگونه است

شرف شمس چیست و مکانیزم آن چگونه استبنا به روایات حضرت سلیمان در ساعت شرف شمس نام خداوند را بر روی نگین انگشتری نوشت و بر دستش کرد

و توانست بر انس و جن تسلط پیدا کند.

روزی که این کار را کرد بر تخت پادشاهی نشست

و این روز تقریبا هر سال یک بار اتفاق می افتد زمانی که خورشید به بالاترین نقطه خودش برسد.
به این نقطه شرف شمس یا اوج خورشید در آسمان میگویند.

این روز تقریبا هر سال ما بین 19 تا 21 فروردین هر سال می باشد


برای اطلاع از ساعت دقیق هر سال

در بازار تقویم نجومی فروخته میشود که تا دقیقه و ثانیه اش را هم مینویسد
یکی از اساتید دانشگاه تهران هر سال آن را استخراج و تقویم را منتشر میکند.

از نوادگان نجم الممالک سابق ایران میباشند.


به خصوص در سمت خیابان جمهوری انتشاراتیهای نزدیک میدان بهارستان میتواند پیدا کرد.ولی اگر نتوان نوشت و یا ساعت شرف شمس نتوان این اکر را خود انجام داد راه آسانی وجود دارد


بدین معنی که در روز معمولی نوشته شرف شمس را بدهید برایتان بنویسند


ک جائی که یک زمانی گشتم پیدا کردم در سمت بازار تهران پشت مسجد امام پاساژ جواهر فروشها و انگشتر فروشها است که اگر بپرسید شرف شمس چه کسی

مینویسد نشان میدهند.
در آنجا بدهید بنویسند

و آن را همراه داشته باشید تا روزی که شرف شمس برسد.

در آن لحظه با وضو و خواندن نماز و دعا سوزنی برداشته و از روی نوشته شرف شمس بنویسید
یعنی مثل اینکه میخواهید از روی نوشته بنویسید.
در این حالت شرف شمس انرژی شرف شمس را به خود گرفته و تا یک سال فرشته نگهبان شرف شمس
به امر خدا به شما در همه امور زندگی کمک خواهد کرد.

و اما در مورد نوشته شرف شمس اکثرا اسامی و نامهای خداوند هستند.

حتی زمانی که نوشته های اجق وجق میبینید نیز آنها به خطهای تاریخی همان نامهای خداوند را در بر دارند
حال فرقی نمیکند به زبانهای قدیمی بنویسید یا زبان عربی
ولی زبان عربی تاثیر بیشتری دارد.

بسیاری از شرف شمسها به زبان عبری یا اسرائیلی اسامی خداوند را در بر دارند که ما فکر میکنیم اجق وجق هستند

ولی به زبان قوم بنی اسرائیل و حضرت موسی که در آن زمان این مسائل رواج بیشتری داشته نوشته میشوند.

از بین تمامی کلمات نوشتن اسم اعظم خداوند تاثیر بیشتری نسبت به سایر اسمای الهی دارد


اگر اسم اعظم خدا را نمیدانید


نوشته حضرت سلیمان را بنویسید که بر روی انگشترش بنا به روایات نوشته بود :


لا اله الا الله الملک الحق المبین


ولی اگر میتوانید بیشتر بنویسید آیه الکرسی را بنوسید که در روایات است فاصله آن با اسم اعظم همانند فاصله

سفیدی چشم با سیاهی چشم است. یعنی با یک میلیمتر اختلاف همان اسم اعظم حساب میشود.


رعایت حیوانی و سوزاندن بخور و غیره زمان حضرت موسی و مخصوص یهودیها و از مراسمات یهودیها استاین روشی که عرض کردم با نماز و وضو و دعا فرضم بر این بود که فرد مذکور که از شرف شمس استفاده میکند مسلمان و شیعه است


حتما در احادیث شنیده اید که خداوند بسیاری از احکام را برای مسلمانان حذف فرمود مانند روزه سه ماهه که برای مسلمانان فقط روزه ماه رمضان واجب شد


اگر فردی به ولایت علی اعتقاد داشته باشد و وضو گرفته و نماز بخواند و دعاهای رسیده از ایشان را درست بخواند


نیازی به بخور و ترک حیوانی و غیره ندارد و حتی به نظر من و تجربه هایم نیاز به شرف شمس نیز ندارد و با همان نماز و روزه و دعاهای رسیده از ائمه میتواند قدرتی بیش از حضرت سلیمان داشته باشد.


شایر بحث عمار یاسر را با یهودیان در محضر پیامبر اسلام شنیده باشید که بنا به درخواست یهودیان در حضور پیامبر اسلام عمار یاسر سنگی که دویست نفر نمیتوانستند بردارند را برداشته و بالای سرش نگه داشت

این قدرتها با عمل دقیق به اسلام و احکام شیعه به دست می آید و شرف شمس از یهودیان به ما به ارث رسیده است و زمانی که اسلام نبود و تعالیم امامان نبود از شرف شمس برای
کسب انرژی استفاده میشد !

این مسائلی که شما فرمودید که باید در جای خلوت در صحرا و غیره عود و بخور و ترک حیوانی و غیره برای صدا کردن موکلین و مامورین شرف شمس است

در حالی که یک شیعه علی خود به خود اینها را در خدمت دارد و هر وقت آنها را صدا بزند آنها در حضور فرد حاضر شده و فرمانبردار میشوند.
اما غیر مسلمانان هستند که باید با انجام مراسمات خاصی مانند عود و بخور و غیره موکلین شرف شمس را صدا کرده و قسم میدهند تا هنگام نیاز
از کمک آنها برای امور زندگی استفاده کنند.

طبق نوشته های تقویمهای نجوئی حدود چند ساعت شرف شمس طول میکشد که مقدار دقیق آن هر سال متفاوت است


و آن نقطه ای است که خورشید به بالاترین نقطه در آسمان میرسد.


گاهی 19 فروردین است و گاهی بیست و گاهی بیست و یکم


هر سال متفاوت است.


رعایت کردن نحس و سعد در نتیجه بخشی بسیار اهمیت دارد و این موردی است که خداوند در قران حتی به آن قسم نیز خورده


در سوره نجم میفرماید فلا اقسم بمواقع النجوم و انه لقسم لتعلمن عظیم


قسم به موقعیت ستارگان که اگر بدانید این قسمی بسیار بزرگ است


همچنین بلاها را در مواقع نحس خداوند بر بشر نازل کرده است یکی یکی از آیات قران خداوند فرموده که بلا را بر سر آنان در روز نحس نازل کردیم


فی یوم نحس مستمر .....


همچنین در قران خداوند می فرماید و ذکرهم بایام الله ... و آنان را در مورد روزهای خداوند متذکر شو که همها روزهای سعد و با عظمت است....زمان در تاثیر بخشی دعاها و حاجات بسیار مهم است ....


زعفران و غیره باعث تقویت انرژی و تاثیر بیشتر اثر شرف شمس میشود.


نوشتن ادعیه در ساعات خاص باعث یک میلیارد برابر شدن اثر آن دعا میشود ....


جنس نگین نیز بر اساس احادیث وارده از اهل بیت به خصوص در مفاتیح الجنان اثر خاصی دارد ...

و باید دقیق رعایت شود. نوری که از نگین خارج میشود زرد ویا قرمز و یا هر رنگی از نظر علم پزشکی بر روی مناطق خاصی از
بدن اثر گذارده و باعث تغییر و بهبودی شخصیت ما شده و ما بهتر میتوانیم با قدرت خداوند مشکلات را حل نمائیم

محل نگهداری حرز مهم نیست همراهمون باشه و هیشه به یاد داشته باشیم که حرز از طرف خداوند محافط ماست

کافی است.


سلام طبق نوشته کتاب جواهرات و کریستالها نوشته دایا سازی چرکن

که به فارسی توسط پروین بیات ترجمه شده
نگهداری جواهراتی مانند یاقوت قرمز و یاقوت کبو یا سفیر و همچنین چشم گربه
با وزنی بیش از چهار قیراط بسیار خطرناک است و در مواردی باعث خونریزی داخلی میشود
و بدون نظر متخصص از آنها استفاده نکنید. اگر هم استفاده کردید بیش از 15 دقیقه
با بدنتان نباید به هیچ وجه تماس داشته باشند
در غیر از این موارد سایر سنگها نیز همیشه و در همه امور اعتدال را رعایت کنید
استفاده از سنگهای بزرگ هیچ فایده ای ندارد و در حد معمولی که در بازار وجود دارد از آنها استفاده کنید.

ولی از آنجائیکه روی انگشتریها اندازه متوس رعایت میشود مشکلی پیش نمی آید.

و اما برای رفع مشکلات اگر مفاتیح را خوب بخوانید استفاده از انگشتر در مفاتیح از امامان شیعه روایت شده
که استفاده از انها خوب است اما افزودن نوشته بر روی آنها مشکل است زیرا چون نام خداوند بر روی آنها نوشته میشود
ممکن است بدون وضو به آن دست بخورد و اثر منفی داشته باشد
سالها پیش فردی را میشناختم که انگشترش که روی آن اسماء الهی نوشته شده بود به چاه مستراح افتاد
و ایشان هزینه گزافی خرج کرد تا آن انگشتر را از چاه در بیاورد ....
همچنین ما در طول روز با افراد زیادی دست میدهیم که ممکن است از نظر شرعی پاک نباشند و با انگشتر مان تماس داشته باشند
لذا همان انگشتر معمولی که امامان فرموده اند بدون نوشته به نظر بهتر است.
اما اگر میخواهید نوشته ای همراه خود داشته باشید آن را روی کاغذی با آب زعفران و مشک و غیره بنویسید
و به لباستان در کیسه ای بدوزید یا طوری نگهداری کنید که گم نکنید و یا جائی نیافتد
و با این حالت نیز به دستشوئی نروید چون باعث دردسر برایتان میشود.
و اهانت به اسماء الهی محسوب میشود.
اگر در حالت کلی نظر مرا که از کتابها برایتان نقل میکنم بخواهید
نگه داشتن انگشتری با تاثیرات خاص مثلا فیروزه برای افزایش روزی و یا عقیق برای افزایش روحیه معنوی و غیره
در کنار دعا خواندن در ساعات و ایام مربوطه سعد و نحس بهتر است تا نوشتن شرف شمس
اگر هم بر احتمال بسیار کم شما توانستید تمامی شرایط شرف شمس را خوب رعایت کنید
ناگهان دری به رویتان باز میشود که مات و مبهوت گیج میمانید و زندگیتان به هم میخورد
من سال گذشته از انگشتر شرف شمس استفاده کردم و اتفاقی پیش آمد که هنوز یک سال از آن میگذرد و
هنوز گیج هستم و چون ظرفیت آن را نداشتم نتوانستم از آن استفاده کنم
شاید خیلیها با شنیدن این مسله هوس کنند بروند سراغ شرف شمس
ولی بگذارید مثالی بزنم
شما میخواهید که مثلا یک میلیارد تومان خدا به شما برساند و تمامی آرزوهایتان بر آورده شود

ناگهان با استفاده از شرف شمس دری به روی شما باز میشود که مثلا 14 هزار میلیارد تومان

دری برای استفاده به روی شما باز میشود!
چون شما ظرفیت چنین کاری را ندارید و نه صبر کافی دارید، نه ایمان قوی و نه اراده محکم و
حتی در جامعه قدرت مقابله با زورگویان و قدرتهای سیاسی و غیره را ندارید و در نتیجه شیاطین
انس و جن به سمت شما که انگشت نمای آسمانها و زمین شده اید هجوم میبرند
و خواب و آب خوش از گلویتان پائین نمیرود و روزی صد مرتبه توبه میکنید.
لذا لقمه را به اندازه دهنتان بردارید
شرف شمس یا با عدم رعایت شرایط نتیجه نخواهد داد و یا اگر نتیجه بدهد در حد حضرت سلیمان
نتیجه خواهد داد که از یک میلیون نفر یک نفر هم ظرفیت و توان استفاده از چنین فرصتی را
ندارد و در نتیجه چون شما توان استفاده ندارید شما تبدیل به حمالی برای شیاطین انس و جن خواهید شد
که مثلا ثروت و یا قدرت و یا هر چیزی را از خدا گرفته و در اختیار شیاطین انس و جن میگذارید
و در نتیجه شما به جهنمی که به این راحتی نمیتوانید از آن بیرون بیائید پرت خواهید شد.
من آنقدر نماز خواندم و دعا کردم تا در باز شده از شرف شمس بسته شود
شما اشتباه را تکرار نکیند گرچه من بیش از 30 سال برای این مسئله زحمت کشیدم و فکر نمیکنم شما حوصله سی سال
زحمت را داشته باشید.


اگر شرف شمس واقعی میخواهید

کارهای زیر را انجام دهید :

در آب مقداری زعفران و گلاب بریزید تا خوش رنگ و خوشبو گردد
1- در ساعت شرف شمس غسل کنید 2- و وضو بگیرید 3- و رو به قبله بنشینید 4- در ظرفی پاک ترجیحا آب معدنی که جشمه آن از شهرهای بزرگ فاصله زیاد داشته باشد را بریزید
چهار تکه کاغذ بیاورید و بر روی آنها آیه الکرسی را بنویسید


5- و یکی از سوره های مهم قران مانند آیه الکرسی را در طول 24 ساعت که شرف شمس است بخوانید و بر آب بدمید 6- به حمام بروید و با آبی که آیه الکرسی بر آن خوانده و دمیده اید بر سر خود بریزید و به قول معروف با آن غسل کنید 7- چهار کاغذی که بر روی انها آیه الکرسی نوشته اید 1- اولی را به کنار رودخانه یا دریا بروید و به آب بیاندازید 2- دومی را در جائی دور در یک روستای دور در بالای تپه ای زیر خاک دفن کنید 3- سومی را در محل زندگی یا محل کارتان جای امنی از طنابی آویزان کنید تا در معرض باد باشد و باد آن را حرکت دهد. 4- چهارمی را نزد خود نگه دارید
این شرف شمس اهزار مرتبه از آنی که روی انگشتر مینویسند تاثیر بیشتر دارد

قسمت2


همین آیه الکرسی نقش شرف شمس است
نقش شرف شمس بینهایت است
و تمام شدنی نیست
نقش شرف شمس همان اسم اعظم است و اسم اعظم
حالتی درونی است که انسان با انسان دیگر برای صدا زدن نام خداوند
متفاوت است.

ممکن است فردی با گفتن بسم الله الرحمن الرحیم به قدرت اسم اعظم دست پیدا کند و یا فردی با گفتن


لا اله الا الله و یا فردی فقط با صلوات به اسم اعظم خداوند برسد

اسم اعظم ما هستیم که خلیفه الهی بر روی زمین هستیم ولی چون خوابیم
یک مرده متحرکیم وقتی اعمالی را انجام دادیم بیدار شده و اسم اعظم میشویم.

و اما در مورد زمان آن

در اصل ما در طول سال در طول سال قمری یک شبی داریم به نام شب قدر

در تقویم و سال شمسی هم روزی داریم به نام شرف شمس


این هر دو مشابه هستند و موقعیت ستارگان در این ساعتها در شرایطی قرار میگیرند که

طبق مقاله ای که در زمینه ایام الله و ساعات سعد و نحس تقدیم کردم

و خداوند به موقعیت ستارگان قسم خورده و فرموده که بالاترین قسمها در قران قسم خوردن به موقعیت ستارگان است


در این ساعات چه شب قدر و یا چه شرف شمس ما میتوانیم بهترین ارتباط را با خدا برقرار نمائیم


در این ساعات اگر خدا را به اسماء اش قسم دهیم حد اکثر تاثیر را داشته است و خداوند در قران میفرماید که

در روزهای خاصی خدا را ذکر گوئید

و ما هم در شرف شمس خدا را ذکر میگوئیم


و اما ذکر که باید بگوئیم خداوند در قران بهترین ذکر ها را خود فرموده که قران بالاترین ذکر ها است


و از بین ذکرهای قران که خداوند فرموده بالاتر از آیه الکرسی هیچ چیزی در احادیث وارد نشده است.


پس در روزی که معادل شب قدر است ما در مقابل خداوند اسم اعظم که از میان ذکرها انتخاب میکنیم قران است و چکیده قران

آیه الکرسی است که آن را میخوانیم و مینویسیم


اگر کتابهای طلسمات و جفر و غیره را مطالعه کرده باشید و در زمینه خطوط پیامبران مختلف از قوم بنی اسرائیل و غیره

اطلاعات داشته باشید متوجه خواهید شد که نوشته های عجیب غریب نقش شرف شمس همان اسماء الهی است
ولی به زبان و خط بشری چند هزار سال پیش تا بیشتر در نظر مردم مرموز جلوه کند.
این نقوش را اگر بخواهید تفسیر کنید یک سیدی به نام سید سعید که اهل سنندج هست و از شاگردان سید پیر 120 ساله اهل سنندج
به نام طلسم میرداماد منتشر میکند که در یکی از کتابهایش خط های انواع پیامبران را آورده است
از خط حضرت آدم تا خط شعیب پیامبر و غیره ... که همگی مشابه همان نقوش شرف شمس هستند.

اگر هم فلسفه نوشتن چه ایه الکرسی و چه نقشهای شرف شمس را بخواهید به صورت ساده چنین میتوانیم بیان نمایم که


وقتی نوشته ای حال چه نقش عجیب و غریب شرف شمس و چه آیه الکرسی و غیره را مینویسیم


در دنیای فیزیکی ما یک نوشته معمولی است

اما بنا به فرموده قران که خداوند میفرماید اصل هر چیزی در نزد ما است
اصل و معنی آن نوشته را ما در جهانهای بالاتر هفت گانه خلق میکنیم
این خلق کردن که توط ما که خلیفه الهی هستیم انجام میشود مورد توجه موکلین علیا یا سفلی و انبیاء و اولیاء و حتی اهل بیت قرار میگیرد
و به قول معروف انرژی خاصی تولید میکند
این انرژی بنا به فرموده قران هوشمند است
یعنی ما در اصل یک فرشته ای خلق نموده ایم که به جریان در آمده و خواسته های ما را بصورت فرشته یا وسیله ارتباط با موکلین
انجام داده و ارتباط برقرار میکند.

مکانیزم این عمل را شرف شمس یا طلسم و یا دعا و یا جادوگری و یا هر چیزی که نامش را بخوانیم نامگذاری میکنند

در اصل سرچشمه همه این اعمال یکی است.شاید عده ای بپرسند که چرا شب قدر را نمیتوان فهمید کی است ولی شرف شمس را میتوان زمانش را مشخص کرد

این بر میگردد به خلقت ماه و خورشید

بر طبق تقویم قمری هر ماه قمری ممکن است چند ساعت تا یک روز پس و پیش باشد

و این اختلاف در طول سال ممکن است دوازده ماه با هم جمع شده و زمان اختلاف زیادی به دست بیاید
لذا در طول سال قمری پیش بینی نمودن شبی که موقعیت زمین در بین صورتهای فلکی به نقطه خاصی میرسد
تقریبا و یا تحقیقا و با تقریب 99.99 درصد فقط در محدوده علم خداوند است آن یک ذره تقریب هم به دلیل این است که بنده شناخت کافی از خلقت ندارم

ولی در تقویم و تاریخ شمسی حرکت خورشید بسیار دقیق تر از ماه است و دورانهای آن قابل محاسبه و پیش بینی هستند

و لذا هر سال روز خاصی که خورشید به نقطه خاصی در آسمان میرسد حالتی معادل شب قدر ایجاد میکند.
که در قران خداوند دستور داده که آن را جدی بگیرند و خدا را بسیار یاد کنند تا مسیر زندگیشان تغییر کند

شاید سوال شود که چرا اهل بیت و امامان این همه سفارش به شب قدر نموده اند به شرف شمس سفارش ننموده اند


یکی از جوابها ممکن است این باشد که در زمان زندگی اهل بیت تمدن عرب

تاریخ شمسی را استفاده نمیکرد و اگر در این باره گفته میشد عرب بیسواد
تقویم شمسی را با قمری قاطی میکرد. و همچنین محاسبه شرف شمس و موقعیت آن در آن موقع برای عرب جاهل
قابل درک نبوده است
ولی بعدها دانشمندان مسلمان ایرانی مانند ابو علی سینا ، ابو ریحان و غیره ...
محاسبه کرده و از تاریخها و تقویمهای باستانی ایران و غیره مانند بابلیان و آشوریان و غیره
مسائل مختلفی را استخراج و استفاده کردند

اگر یک ذره خدا را بهتر بشناسیم و به عظمت و مهربانی اش فکر کنیم میفهمیم که

خداوند نه بخیل است و نه خسیس
نعوذ بالله که بخواهد شب قدر را مخفی کند
خداوند همان طور که در ادعیه آمده است باسط الیدین بالعطیه است
دستهایش برای اهداء و عطایا باز است و شب قدر را برای ما خلق کرده اما
خاصیت و ذات شب قدر به نوعی است که قابل تشخیص نیست
اما در مقابل شرف شمس را برای شناخت زمان دقیق خلق کرده تا ما برای تقرب به محضرش استفاده کنیم.

در روایات آمده که اگر کسی شب قدر را درک نکرد باید روز عرفه در صحرای عرفه حاضر شود

ولی چون در آن زمان شرف شمس در بین عرب و تاریخ شمسی مطرح نبود لذا اشاره به شرف شمس نشده
اما یکی دیگر از مواقع بخشیده شدن گناهان شرف شمس است

در ضمن فقط هم اینها نیستند بلکه به غیر از روز عرفه و شب قدر و شرف شمس روزهای دیگری هم هستند

بعنوان مثال در طول سال دوازده بار شرف قمر داریم که در هر ماه اتفاق می افتد و زمان دقیق آن در تقویم آمده است
همچنین مناسبتهای خاصی مانند بعثت حضرت رسول روز غدیر روز تولد امام علی و تولد امامان و چهارده معصوم و غیره
یا روزی که حضرت نوح بر کشتی نشست یا روزی که حضرت سلیمان پیامبر شد که در همان شرف شمس بوده است و غیره همگی
ایام الله بوده ولی ضعیف و قوی دارند. اما این ضعیف و قوی بودن آنها بسته به انسان تغییر میکند
ممکن است انسانی مومن و با خدا در ضعیف ترین روزهای خدا حتی در یک روز نحس حاجتش بر آورده شود
در حالی که یک انسانی با ایمان و عمل ضعیف در شب قدر هم حاجتش بر آورده نشود.

و اما در بین روزهای هفته روز یک شنبه و معادل آن یعنی شب جمعه نیز معادل شرف شمس هستند ولی با حالت ضعیف تر


اگر بخواهیم طبقه بندی کنیم بدین صورت خواهد بود :

1- شرف شمس در طول سال یک روز است و تاثیر مثبت آن زیاد است 2- شرف قمر در طول سال در هر ماه یک بار است و تاثیر مثبت آن متوسط است 3- شرف هفتگی در روز یک شنبه و شب جمعه که تاثیر مثبت آن کم است ولی همین تاثیر کم بسیاری از بزرگان را به اوج مقامات معنوی رسانیده است

بعنوان تجربه یکی از مهمترین اموری که در زندگی ام باعث شد لطف خداوند را با تمام وجود حس کنم مداومت بر دعای کمیل در شب جمعه بوده است

و تاثیر آن را دیده ام و به تمامی عزیزان نیز توصیه میکنم هدیه امام علی و دعای خضر را در شب جمعه فراموش نکنند.


در نهایت باید عرض کنم که بنده بر روی هیچ یک از حرفهایم تعصب ندارم و دانش بسیار ناچیزی است که

خداوند با وسیله های مختلف به بنده یاد داده و اگر ایرادی از سوی بنده است منت دار خواهم بود فردی به بنده گوشزد و یاد آوری
و تعلیم دهد تا بهتر بتوانم خدای خود را بشناسم

۱۶ - شهریور - ۱۳۸۹

مرحوم کفعمی در کتاب مصباح کفعمی در خصوص نقش شریف شرف الشمس می نویسد: این حروف (دعای شرف الشمس) شکل اسم اعظم الهی است و درخصوص منبع میگوید در کتب شیعه دیدم که از امیر المؤمنین ـ علیه السّلام ـ نقل شده است. مرحوم شیخ بهایی نیز در کتاب «سر المستتر» با اندکی تغییر آن را آورده است.بنا به تشخیص اساتید علوم ختوم و اذکارشرف الشمس در روز شرف شمس ـ که نوزدهم فروردین ماه است ـ نوشته شود که ساعت خوبی است و باعث تأثیر بیشتر این ذکر می شود. این نقش را بر روی عقیق اصل مینویسند وارباب علم وفضل و ثروت همواره آنرا با خود دارند واز خود دو نمی کنند . اکثر خانواده های اصیل در شیعه این نگین را به فرزندان هدیه میکنند تا از ایمن ماندن وپیشرفت مادی ومعنوی شان مطمئن باشند . نگین شرف الشمس ضمن اینکه از عقیق اصل تهیه میشود مزیت دیگری هم دارد وآن موجب شده تا هم کمیاب وهم پرطرفدار باشد وآن طلسمی است که روایات فراوانی دال بر اسم اعظم بودن آن متواتر آمده است .این نقوش فقط در نوزده فروردین ماه هرسال که به روز شرف الشمس معروف است در ساعات محدودی وبا آداب مخصوص آن بر عقیق اصل حک میشود .اگر خارج از این ساعات حک شود خاصیت های لازم را نداشته وبی اثر خواهد بود .چون این نگین ها را توسط اساتید انگشت شماری حک میشوند ودر این ساعات منحصر بفرد تنها تعداد بسیار محدودی را میتوانند تهیه نمایند کمیابی و پرطرفداری اش را موجب میشود.مشابه این نگین در بازار یافت میشود ولی در بموقع نوشته شدن آن تردید های فراوان وجود دارد وقیمت بسیار اندک آن در بازار موید اصیل نبودن آن است. شرف الشمس های تقدیمی ما توسط یکی از سادات با دقت وظرافت و با توجه به آداب وزمان حک شده است در روایات بسیار معتبر از اولیاء آن را دارای خاصیت های ذیل ذکر نموده اند وبه تجربه بر دارندگانش به اثبات رسیده است این نگین اگر بصورت انگشتری ویا گردنبند در آید وبه همراه باشد تاثیر وصف ناپذیری در : گشایش امور ومشکلات . باز شدن ابواب رزق وروزی .عزت ومقام رفیع یافتن .حفاظت از شر بلایا ودشمنان .حفاظت اموال .حفاظت در مقابل بد گویان زبان بند .بخت گشای بسیار موثر. جلب محبت واحترام ومجذوب نمودن افراد . در فظیلت انگشتر عقیق امام رضا (ع) فرمودند : عقیق فقر و تنگدستی و درویشی را برطرف می کند و در حدیث دیگری امام می فرماید هر که قرعه به انگشتر عقیق بزند بهره او تمامتر بیرون می آید امام صادق (ع) فرمودند که انگشتر عقیق در دست کنید که مبارک است و هر که انگشتر عقیق داشته باشد امید است که عاقبتش خیر باشد حضرت محمد (ص) فرمودند : هر که انگشتر عقیق در دست داشته باشد حاجتش براورده می شود و در حدیث نبوی دیگر منقول است شخصی نزد رسول اکرم ( ص) آمد و شکایت کرد که دزد در راه به من رسید و اموال مرا برد حضرت فرمودند که : چرا انگشتر عقیق در دست نداشتی که آن از هر بدی نگاه می دارد آدمی را. پس هر که از شیعیان آل محمد (ص)یکی ازعقیقهای سرخ و زرد وسفید را در دست داشته باشد نبیند مگر خیر و نیکی و فراخی روزی و سلامتی ازجمیع بلاها و امان یابد از شر پادشاه ظالم و از هر چه آدمی از آن می ترسد و حذر می نماید شخصی را از برابر حضرت امام محمد باقر ع گذرانیدند تا تازیانه بسیار بر او زدند حضرت فرمودند انگشتر عقیق او کجاست اگر با او می بود تازیانه نمی خورد نقش شریف شرف الشمس اسم اعظم الهی است از اولیای الهی به صورت رمز درآمده است و خواندن آن برای غیر اولیا امکان پذیر نیست ولی همراه داشتن آن نقش آثار و برکات زیادی برای دارنده آن به همراه می آورد نقش شرف الشمس بر روی نگین عقیق زرد خواصی افزون بر موارد بالا نیز برای دارنده به همراه دارد شرف الشمس را با آداب خاص و منحصر به فرد باید نوشت تا بتواند خصوصیات خود را داشته باشد نقش شرف الشمس بر روی عقیق اصل تنها در ساعاتی از روز ۱۹ فروردین ماه هر سال نوشته می شود و آن تاریخ را روز شرف الشمس می نامند اگر در ساعت خاص غیر از ساعات مخصوص و سفارش شده نوشته شود هیچگونه کار کردی را نخواهد داشت و ارزش و اهمیت شرف الشمس به این دلیل است که تنها در سال می توان در ساعاتی خاص حکاکی می شود و فقط یک روز در سال این امکان وجود دارد پس تعداد آن به طبع محدود و کم است به همرا داشتن شرف الشمس طبق اسناد آمده تحولات مثبت کلی بر سرنوشت انسان می گذارد این نگین با نقش والایش جلب روزی حلال را برای دارنده موجب شده و ملموس ترین خصوصیت آن افزایش رزق وروزی و ادای قرض و ترقی چشمگیر در امورات مالی و بخت گشایی و گشایش امور در هر زمینه ای و باز شدن گره از کارها و نفوذ کلام دیگر خاصیت این نگین و نقش شریف است در باب حفاظت شرف الشمیس دارنده را از هر مکروهی نگاه می دارد و از شر دشمنان جن و انسان و از شر هر حسود و بخیل و وسوسه کننده ای و از هر بلایی مانند زیر آوار ماندن و غرق شدن و سوختن در آتش حفاظت می کند حفاظت از دزد نیز از جمله خاصیت های آن است تجربیات و متون قدیمی و جدید و احادیث شیعه کاملا مشهود و غیرقابل انکار می باشد به همین دلیل به دارنده خود پس از مدت بسیار اندکی اعتماد به نفس فوق العاده بالایی می بخشد نگین عقیق اصل و نقش شریف شرف الشمس زینتی است لازم و ضروری که برای هر فرد شیعه و آگاه شایسته است آن را برای تمام عمر نزد خود نگه دارد و از خصوصیات بالای آن بهره مند گردد داشتن انگشتر عقیق از خصوصیات اصلی در شیعه است که می توانید با مراجعه به حدیث معروف امام حسن عسگری (ع) در ابتدای دعای زیارت اربعین در کتاب ارزشمند مفاتیح الجنان نوشته علامه مجلسی مشاهده و مطالعه نماییدس ١٣٨٧
دلا سو رفآن
ع م م
در علم تنجیم ھر كدام از بروج متعلق به كوكبي ھستند و موضع شرف و عزت آن كوكبند و كواكب در
موضع شرفشان عزت و اقتدار و شرافت دارند بدين معني كه دلالاتشان قويتر و غلبه دارد. برج حمل برج
شرف شمس است و دلالات شمس در آن قوي است. ھر كوكب در برج شرفش يك درجه مخصوص شرف
نیز دارد كه در آن درجه اوج عزت و شرف اوست وقتي كه در برج شرف است و رو به شرف دارد قوت
دلالاتش رو به تزايد دارد و در درجه شرف اوج شرافت و قوت اوست و از آن درجه كه مي گذرد رو به به
نقصان و كاھش قوت مي كند. و اين شرف موضع بزرگواري و عز و جاه و حشمت و حرمت و نفوذ امر
دلالت كوكب و شھرت و افزوني مرتبت و شرف و قدر است و كوكب در شرف خويش مانند مردمي است
كه در مرتبه شرف و بزرگواري و مملكت و سلطنت ھستند. بروج و درجاتي كه در مقابل شرف ھستند
موضع ھبوط كوكب مي نامند و ضد اين خواص را دارند و در آن حالت مانند مردمي ھستند كه در حبس و
قھر و مذلت و خواري و بي حرمتي و مانند آن. ھبوط شمس در برج میزان و درجه ھبوطش در ١٩ درجه
میزان است. درجه شرف شمس درجه نوزدھم برج حمل مي باشد. آثار ذكر شرف شمس مرتبط با قوت
دلالات شمساست دلالات شمس كه در اين برج و درجه قوي حال مي شوند چنین مي باشد:
آفتاب گرم و خشک است، گرمي او از خشکیش بیشتر است. سعد است در ذات خويش، اما چون ماه
در مقابله و مقارنه و تربیع او باشد نحس گردد و ماه را نیز نحس گرداند و بعضي گفته اند که نحساست
از نزديک و سعد است از دور و مذکر است و نھاري و دلالت دارد به روز يکشنبه.
چنانکه دلیل ملوک است دلیل مردمان بزرگ و محترم و رؤسا و مقدمان و سپھسالاران و سرھنگان و
خداوندان راي نیکو و تدبیر صايب و قاضیان و حاکمان و جماعت مردمان است.
خورشید دلالت دارد بر يكپارچه كردن يعني به يكديگر متصل و جمع شدن تا كل بوجود آيد. زماني كه ما
حکومت مي كنیم ما مردم را تحت نفوذ يك قدرت و مرجع در مي آوريم. بنابر اين دلالت دارد بر جماعتھاي
مردم. زماني كه ما چیزي را خلق و ابداع مي كنیم در واقع چندين جزء مختلف را به يكديگر پیوند مي
دھیم تا در كل به يك مجموعه جديد برسیم. اين دلالت دارد بر اينكه ما خودمان را در برخي راھھا اظھار و
ابراز مي كنیم .
آفتاب به طور كلي دلالت دارد بر قلب و يا مركز چیزھا. اين ما را به جنبهھاي غلبه و حكومت خورشید
راھنمايي مي كند. بنابراين خورشید دلالت بر قدرت دارد. اگر خورشید در شرف خويش باشد (برج حمل)
دلالت بر حاكماني دارد كه در حال حكومتند و اگر در ھبوطش باشد (برج میزان) دلالت بر حاكماني دارد
كه رفته اند. خورشید ھمچنین دلالت دارد بر نیرو يا خاصیت حیاتى و بنابراين بر تندرستى و سلامتي نیز
راھنمايي مي كند. البته تمامي اين دلالات را نیز مي توان در معني يكپارچه كردن نیز رديابي كرد. قرار
گرفتن خورشید در طالع نشان مي دھد كه چگونه انسان خودش را و بالنتیجه دنیايشرا يكپارچه كند و
چگونه با مردم بیامیزد و دوست داشته باشد. خورشید نشان دھنده اين است كه ما براي دست يافتن به
اھداف زندگي مان چكار بايستي انجام دھیم. خورشید ھمچنین دلالت دارد بر اراده کردن. راھنمايي مي
كند كه چگونه اجزاء تشكیل دھنده شخصیتمان كه گاھي نسبت به يكديگر در تضادند را پكپارچه كنیم ،
پس در اين ھنگام ما اراده قوي داريم و دلالت بر بزرگي و زود پشیمان شدن از خشم و بردباري دارد.
دلالات برج حمل: ھر برج نیز دلالات مخصوص به خود دارد و خصوصیاتش بر دلالات كوكب تأثیر مي گذارد
برج حمل برجي پرانرژي و مصر است و با ورود شمس به برج حمل دلالتھاي شمس نیز پرانرژي و مصر
ظاھر مي شوند. برج حمل بر استقلال طلبي، جديت در عمل، مديريت و رھبرى و پرخاشگري، انرژي و
توان انجام كار دلالت دارد. انرژي موجود در برج حمل مي تواند مستقیماً به نتايج مثبت منتھي شود يا
سبب پديدار شدن خشم و يا پرخاشگري گردد. ھمچنین برج حمل دلالت دارد بر تند و سريع انجام دادن
عملي تا فكر كردن درباره آن و يا صبر و بردباري در حین انجام آن و از روى انگیزه آنى و بدون فکر قبلى
عمل كردن و اغلب با عجله و سراسمیه و اشتیاق به سمت چیزھا رفتن.
شرف شمس ١٣٨٧
 
شرف شمسدرجه نوزدھم برج حمل مي باشد. درجه ١٩ حمل مصادف با ١٩ برج شمسي حمل
و ١٩ فروردين است براي تعیین شروع و بايان اين درجه بايد مدت زمان دقیق سیر شمسدر برج
حمل محاسبه شود.
مسیر حركت زمین به دور خورشید را دايرة البروج مي نامند و از ديد ناظر زمیني، خورشید بر اين
مسیر حركت مي كند اين مسیر را به ١٢ قسمت مساوي تقسیم كرده اند ( ھرقسمت ٣٠ درجه)
و ھريك را يك برج فلكي مي نامند. مبدأ اين بروج برج حمل مي باشد. با ورود خوشید به برج حمل
(از ديد ناظر زمینى) فصل بھار آغاز مي شود و لحظه تحويل سال، لحظه ورود خورشید به برج حمل
مي باشد و مبدأ سال ھجري شمسي كه لحظه تحويل سال است از اينجا أخذ شده است.
ابتداي بھار و ابتداي پايیز را نقاط اعتدال مي نامند كه در اين دو روز طول شب و روز مساوي ١٢
٣٦٥ روز مي باشد. شمس ١٢ برج را در / ساعت است و فاصله ٢ اعتدال بھاري برابر ٢٤٢١٦٨٧٨
اين مدت طي مي كند.
محاسبه مدت سیر شمسدر ھر برج: مسیر حركت زمین به دور خورشید يك مسیر بیضي
شكل است كه خورشید ھمواره در يكي از كانونھاي آن قرار دارد و سرعت سیر زمین در اين مسیر
يكسان نیست به خاطر ھمین طول زمان سپرى شدن بروج نیز متفاوت است. از ديد ناظر زمیني
شمسدر اين بروج حركت كرده
و سرعت شمسدر اين بروج
يكسان نیست طول ھر برج
شمسي نیز با توحه به ھمین
تفاوت سیر شمسدر بروج
تعیین مي شود. براي محاسبه
تعداد روزھاي ھر برج عدد صحیح
تعداد روز آن در نظر گرفته شده
و اگر كسر ساعت آن بیشتر از
١٢ ساعت باشد يكروز حساب
شده و اگر كمتر از ١٢ ساعت
باشد فقط عدد صحیح روز
حساب مي شود (برج حمل را
ھم كه كسر ساعت آن بسیار
نزديك ١٢ ساعت است يكروز
حساب مي كنیم) در جدول زير
مدت دقیق سیر خورشید (از ديد
ناظر زمیني) در ھر يك از بروج
طبق رصد و محاسبات سازمان
ناسا (سال ٢٠٠٨ میلادي) با
تقريب در ثانیه ھا آورده شده
است:
بروج شمسي حمل ثور جوزا سرطان أسد سنبله میزان عقرب قوسجدى دلو حوت
مدت
سیر
خورشید
در بروج
روز ٢٩ ٢٩ ٢٩ ٢٩ ٢٩ ٣٠ ٣٠ ٣١ ٣١ ٣١ ٣٠ ٣٠
ساعت ٢٢ ١٤ ١٠ ١٣ ٢١ ٩ ٢١ ٧ ١٠ ٧ ٢٣ ١١
دقیقه ٥٨ ٨ ٣٩ ٢٠ ٣٦ ٢٣ ٤٠ ٥ ٥٢ ٥٤ ١٠ ٢
تعداد روز بروج
طبق طول
حقیقى بروج
٣٠ ٣٠ ٢٩ ٣٠ ٣٠ ٣٠ ٣١ ٣١ ٣١ ٣١ ٣١ ٣١
شرف شمس ١٣٨٧
براي تعیین طول متوسط ھر
درجه برج حمل، طول كل برج
حمل يعني ٣٠ روز و ١١ ساعت
و ٢ دقیقه تقسیم بر ٣٠ درجه
مي شود و مدت زمان متوسط
يك درجه به دست مي آيد و
شروع آن به اندازه مدت زمان
١٨ درجه بعد از لحظه ورود
شمس به برج حمل مي باشد
(لحظه تحويل سال) ھر درجه
برج حمل بطور متوسط برابر ٢٤
ساعت و ٢٢ دقیقه مي باشد.
به صورت دقیق مدت سیر
شمسدر درجات مختلف يك
برج نیز با ھم برابر نیستندو
مدت سیر شمسدر درجات
ابتدايي برج و انتھايي متفاوت است به ھمان دلیل كه اينھا قسمتي از مسیر ظاھري بیضوي شكل
خورشید ھستند و خورشید به تدريج سرعتشدر طول اين مسیر بروج تغییر مي كند.
محدوده زماني درجه شرف شمس ١٣٨٧ شمسي: امسال (فروردين ١٣٨٧ ) ساعت شروع
١٣:٣٣ روز دوشنبه ٣٠ ربیع : درجه شرف شمس به افق مكه مكرمه و كعبه مشرفه از ساعت ٤٣
١٩ برج شمسي حمل = ١٩ فروردين تا ساعت ١٣:٥٧:٥٨ روز سه شنبه ١ ربیع = الاول ١٤٢٩
الثاني = ٢٠ فروردين = ٢٠ حمل مي باشد. براي بدست آوردن ساعت در بلاد ديكَر، اختلاف
ساعت شھرھا و بلاد ديكَر با افق كعبه مشرفه به ساعات مذكور اضافه يا كم مي شود.
تذكر مھم: در برخي كشورھا در ھنگام شروع فصل بھار يك ساعت عقربه ھاي ساعت را جلو مي
كشند در محاسبه وقت فوق اين مورد لحاظ نشده است (بدلیل قرار دادھاي مختلف در كشورھاي
مختلف، كه به آن ساعن نابستاني مي گويند برخي كشورھا اين تغییر ساعت را اعمال نمي كنند
و برخي يك ساعت اعمال مي كنند در برخي كشورھا ٢ ساعت و زمان اعمال آن ھم در كشورھا
متفاوت است برخي در تابستان و برخي در فصل ديگر لذا در تقويم جھاني ساعت تابستاني لحاظ
نمي شود) بسبراي بلادي مانند ايران كه در بھار ١٣٨٨ شمسي يك ساعت ساعتھا به جلو
كشیده شده است بعد از اضافه كردن اختلاف افق با كعبه مشرفه، به مقدار ساعت بدست آمده
يك ساعت نیز بايد اضافه نمايند تا ساعتھا به وقت رسمي كشور ايران بدست آيد. مثلا براي
مشھد مقدس اختلاف افقش با کعبه مشرفه ١ ساعت و ١٩ دقیقه و ١٠ ثانیه است اگر به ساعت
مذكور ٢ ساعت و ١٩ دقیقه و ١٠ ثانیه اضافه شود ساعت به وقت رسمي ايران براي مشھد
مقدسبدست مي آيد.
در جداول زير اختلاف افق بلاد با كعبه مشرفه آورده شده است (براي شھرھاي مقدس اختلاف
افق مركز كعبه مشرفه با حرم امام معصوم علیه السلام حساب شده است و براي باقي شھرھا
اختلاف افق كعبه مشرفه با مركز شھر حساب شده است)
اختلاف افق ھشت بھشت با افق كعبه مشرفه
مكه
مكرمه
مدينه
منوره
كربلاي
معلا
نجف
اشرف
كاظمین
شريفین
سامرا
غريب
مشھد
مقدس
بیت
المقدس
- 00:32:11 +01:19:10 +00:16:12 +00:17:27 +00:17:57 +00:16:50 - 00:00:51 00:00:00
اختلاف افق برخي شھرھاي ايران با افق كعبه مشرفه
تھران قم اصفھان شیراز يزد اھواز كرمانشاه تبريز سنندج زاھدان
+1:51:10 +0:28:38 +0:25:50 +00:28:54 +0:35:26 +0:58:06 +0:50:50+00:47:22 +0:44:10+0:46:22
اختلاف افق برخيشھرھاي مھم جھان با افق كعبه مشرفه
كابل دوشنبه اسلام آباددھلي نو كوالالامپور پكن نیويورك پاريس لندن تورنتو
+07:56:50 -2:38:50 -2:29:58 +07:35:20 +5:06:22 +3:07:30 +2:29:30+02:13:22+01:55:46+1:57:30
شرف شمس ١٣٨٧
  ش رف سیاخا مس ما ی  و ر نساعات ای
نقش شرف شمس بھتر است كه در روز و ساعات شمس نوشته شود. و طريقه محاسبه آن
چنین مي باشد.
کواکب ایام ھفته: ھر روز ھفته متعلق به يک کوکب است و ساعت أول آن روز به نام آن كوكب
نامگذاري شده است: روز يكشنبه خورشید، روز دوشنبه قمر، روز سه شنبه مريخ، روز چھارشنبه
عطارد، روز پنجشنبه مشتري، روز جمعه زھره، روز شنبه زحل؛ نامھاي ھفته را كه غربیھا بر
روزھاي ھفته خود گذاشته اند نیز برگرفته از ھمین تعلق روزھا به كواكب است كه برخي از
به معني روز خورشید، روز دوشنبه Sunday نامھاي يوناني اقتباس شده است (روز يكشنبه
به معني روز ماه و ...) Monday
ارباب النّھار
روز یکشنبه است نسبت خَور = وآن دوشنبه است روز قمر
روز سه شنبه آنِ بھرام است = آنکه مریخ مر ورا نام است
چارشنبه گرفت کوکب تیر = سعد را پنجشنبه آمد تیر
زھره را داد جمعه، و به زحل = داد شنبه خدای عزّوجلّ
خواجه نصیر الدين طوسي
ارباب لیل: به ھمین ترتیب ھر يك از شبھاي ھفته نیز به نام كوكبي منسوب است و آن كوكب رب
آن شب مي شود و دلالتش در آن شب قويتر است. و ساعت اول ھر شب نیز به نام آن كوكب
نامگذاري شده است. ترتیب كواكب شبھاي ھفته چنین مي باشد: شب يكشنبه عطارد، شب
دوشنبه مشتري، شب سه شنبه زھره، شب چھارشنبه زحل، شب پنجشنبه شمس، شب
جمعه قمر، شب شنبه مریخ
ارباب اللّیل
شب یکشنبه آن تیر آمد = زأین قِبَل فرّخیشتیر آمد
شب دوشنبه آن برجیس است = اندر این قولھا چه تلبیساست
شب سه شنبه آن زھره شناس = چارشنبه شب زحل به قیاس
پس شب پنجشنبه آن خَور است = شب آدینه خود شبِ قمر است
شب شنبه است ای گزین انام = نجم مریخ زان اوست مدام
خواجه نصیر الدين طوسي
اگر درجه شرف شمس ( ١٩ درجه برج حمل) در يكشنبه كه روز خورشید است واقع شود دلالات
شمس قويتر مي شود جون يكشنبه موضع قوت دلالات شمس است و نوشتن ذكر شرف شمس
نیز در اين روز آثارش قويتر مي شود. ولي امسال شرف شمس در روز يكشنبه واقع نیست لذا
اكتفا به مراعات ساعت شمسمي شود.
ولي در شب چھارشنبه و روز چھارشنبه و شب پنجشنبه؛ شمسدر وجه خود نیز مي باشد و اين
باعث تزايد در قوت اوست. روز چھارشنبه و شب پنجشنبه در مثلثه خود نیز مي باشد و اين
ساعات قويتر مي شود در امسال براي ذكر شرف شمساين ساعات ذكر شده دلالات قوي دارند.
ساعات شمس: ھر كوكب در روز و یا شب متعلق به خودش قويتر است. در میان ساعات ھر روز
نیز ھر كوكب در ساعتھاي متعلق به آن كوكب دلالاتش قويتر است. دلالات شمس نیز در ساعات
شمس قويتر است. در طول مدت زمان درجه شرف شمس نوشتن ذكر در ساعات شمس اثرات
بیشتري دارد ساعات شمسدر ھر شبانه روز سه یا چھار ساعت مي باشد. اولین ساعت ھر روز
و يا شب به نام كوكب ھمان روز و يا شب مي باشد.
ارباب السّاعات
ساعت اولین ز روز و ز شب = دان که باشد از آنِ آن کوکب
که آن شب و روز را بدو نسبت = کرده باشد حکیم از حکمت
و آن دگر کوکبی کأز اوست فرو = دویّمین ساعت است ساعت او
مرسوم را ھمین شناس اساس = بر ھمین کن به جمله قیاس
خواجه نصیر الدين طوسي
شرف شمس ١٣٨٧

ايام
ساعات














اول شمس قمر مريخ عطارد مشتري زھره زحل
دوم زھره زحل شمس قمر مريخ عطارد مشتري
سوم عطارد مشتري زھره زحل شمس قمر مريخ
چھارم قمر مريخ عطارد مشتري زھره زحل شمس
پنجم زحل شمس قمر مريخ عطارد مشتري زھره
ششم مشتري زھره زحل شمس قمر مريخ عطارد
ھفتم مريخ عطارد مشتري زھره زحل شمس قمر
ھشتم شمس قمر مريخ عطارد مشتري زھره زحل
نھم زھره زحل شمس قمر مريخ عطارد مشتري
دھم عطارد مشتري زھره زحل شمس قمر مريخ
يازدھم قمر مريخ عطارد مشتري زھره زحل شمس
دوازدھم زحل شمس قمر مريخ عطارد مشتري زھره
نحوه محاسبه ساعات كواكب: ساعات كواكب با ساعت قرار دادي و رسمي كه استفاده مي
كنیم متفاوت است. از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب را محاسبه كرده اين مقدار زمان را تقسیم بر ١٢
كرده و مقدار ھر ساعت به دست مي آيد و به اندازه آن كه از طلوع آفتاب بگذرد ساعت اول است
و وارد ساعت دوم مي شويم ساعات كواكب در شب نیز ھمینطور حساب مي شود مقدار زمان از
غروب آفتاب تا طلوع آفتاب را حساب كرده و اين مقدار را بر ١٢ تقسیم كرده و طول ھر ساعت به
دست مي آيد ساعت اول شب به اندازه يك ساعت كواكب از ھنكام غروب است.
به عنوان مثال اگر در يك روز دوشنبه آفتاب ساعت ٧:٠٠ طلوع كند و ساعت ٦:٠٠ عصر غروب كند
مقدار طول روز از طلوع آفتاب تا غروب مي شود ١١ ساعت اين مقدار را بر ١٢ تقسیم مي كنیم
طول ھر ساعت كواكب روز به دست مي آيد كه مي شود ٥٥ دقیقه بس ساعت اول اين روز كه
دوشنبه است و ساعت قمر است مي شود از ساعت ٧ تا ٧:٥٥ دقیقه. از ساعت ٧:٥٥ دقیقه تا
ساعت ٨:٥٠ دقیقه ساعت دوم يعني ساعت زحل است به ھمین ترتیب براي ساعات شب از
ھنگام غروب آفتاب حساب مي شود.
بدين ترتیب در ھر روز طلوع آفتاب ابتداي ساعت اول است و وقت چاشت ابتداي ساعت چھارم و
اذان ظھر دقیقا ابتداي ساعت ھفتم ھر روز است و نماز عصر ابتداي ساعت دھم و نماز مغرب
ابتداي ساعت اول شب است و نیمه شب شرعي ابتداي ساعت ھفتم شب مي باشد.
ساعات كواكب از ساعت اول روز يكشنبه بدين ترتیب ھستند: شمس، زھره، عطارد، قمر، زحل،
مشتري، مريخ و بعد از آن دوباره اين ترتیب تكرار مي شود و اين ساعات به دنبال ھم ھستند تا
يكشنبه ھفته بعد كه آخرين ساعت شب يكشنبه مريخ مي شود و ساعت بعد آن كه طلوع آفتاب
يكشنبه صبح مي شود ساعت شمساست.
شرف شمس ١٣٨٧
ساعات شمسدر درجه شرف شمسامسال ( ٣٠ ربیع الأول ١٤٢٩ ): جون شروع درجه
شرف شمساز بعد از ظھر روز دوشنبه مي باشد بساولین ساعت شمسواقع در اين محدوده
ساعت دوازدھم روز دوشنبه است (براي ايران حدودا يك ساعت و ٣ دقیقه قبل غروب آفتاب روز
دوشنبه تا لحظه غروب آفتاب) و دومین ساعت شمسساعت ھفتم شب سه شنبه است (از
نیمه شب شرعي كه میانه بین غروب آفتاب تا طلوع آفتاب است تا حدودا ٥٧ دقیقه بعد از نیمه
شب شرعي جون ساعت كواكب شب حدودا ٥٧ دقیقه مي شوند)، سومین ساعت شمس، روز
سه شنبه ساعت دوم است (يعني از حدود يك ساعت و ٣ دقیقه بعد از طلوع آفتاب سه شنبه تا
ھمین مقدار بعد از آن).
قویترین ساعت شرف شمس: در علم تنجیم كواكب را به روزي و شبي تقسیم كرده اند و
كوكب روزي در روز كه فوق الارض (بالاي سطح افق) مي باشد و شب كه تحت الارض ھستند
دلالاتشان قويتر است و اين را خیر خوانند. شمسكوكب نھاري است و در ساعات روز قوتش
افزونتر است و کواکب نھاری در ساعات شب فعلشان نیز پوشیده مي شود بسدر اين ساعاتي
كه در روز واقع شده اند براي فعل شمسساعت قويتري ھستند كه مي شود ساعت دوازدھم روز
دوشنبه و ساعت دوم روز سه شنبه صبح و در سه شنبه صبح نور خورشید رو به تزايد است و در
دوشنبه قبل غروب خورشید در كاھش نور و رو به نقصان است بسساعت دوم روز سه شنبه
صبح از بقیه ساعات اين مدت شرف شمسدلالتشقويتر است. از طرفي ديكَر روز سه شنبه روز
مريخ است و برج حمل كه شرف شمس است خانه مريخ نیز مي باشد در تنجیم كھن در باب
دوستي و دشمني كواكب و سازكَاري آنھا با ھم آمده كه شمساز مريخ ياري مي خواھد و اين دو
با ھم سازكَاري دارند جون طبع ھردو كَرم و خشك است بدين ترتیب روز سه شنبه كه روز مريخ
است و در اين روز دلالت مريخ قويتر است و شمسنیز كه از مريخ ياري مي خواھد ساعت شمس
صبح روز سه شنبه از ساعت شمسروز دوشنبه (كه روز قمر است) قويتر مي باشد، يعني براى
امور مربوط به شمس؛ بعد از روز يكشنبه كه روز شمساست روز سه شنبه قويتر است، در
نتیجه: ساعت دوم صبح سه شنبه قويترين و بھترين ساعت شرف شمسمي باشد.
تذكر: ھرچند براي تشخیص محدوده درجه شرف شمس(كه ٢٤ ساعت است) بر اساس جدول
اختلاف آفاق عمل مي شود ولي در تشخیص وقت بھتر ساعات كواكب در اين محدوده نبايد بر
اساس جدول اختلاف آفاق عمل شود چون ساعات بر اساسطلوع خورشید ھر محل است لذا اين
تفاوت بايد لحاظ شود مثل امسال ساعت دوم روز سه شنبه به افق ھرجا.
ھیئت فلكي و طالع قویترین ساعت شرف شمسدر سال ١٣٨٧
١٩ فروردين ١٣٨٧ = ساعت دوم روز سه شنبه ٣٠ ربیع الأوّل ١٤٢٩
ش رف سیاخا مس ما ی
نقش شريف شرف شمس از نقوش محترمه است كه منقول از حضرت أمیر المؤمنین منه السلام مي
باشد. حضرتش آن را منقوش بر صخره اي ديدند و فرمودند كه اين اسم اعظم الھي است و نحوه نوشتن
و خواص آن را فرمودند. كه در اشعار عربي از ايشان نقل شده است اين نقش حاوي اسراري است و آثار
فوق العاده و مجربي دارد و علما و بزرگان براي آن شرحھايي نیز آورده اند. نقش شرف شمس ١٣ حرف
دارد ٤ حرف از تورات و ٤ حرف از انجیل و ٥ حرف از قرآن كريم. آيات الھي به شكل نشانه و رموز به صورت
نقش نوشته شده اند. نقششريف شرف شمس در میان مردم عرب به خاتم سلیماني معروف است
آثار و بركات: به ھمراه داشتن آن موجب محفوظ ماندن از خطرات زمین و آسمان و آفات جسمي و
روحي، حفظ از گزند حیوانات موذي و ھوام (مار و عقرب و گزندگان)، حفظ از حیوانات درنده (شیر و..) و
حفظ از ستمگران و دشمنان (ملوك، حكام، جن و ..)، جلب رزق، دوام رزق، توفیق يافتن بر نماز تھجد
(نوافل شب)، ھرگاه بجھت توفیق بر عبادت در اسحار باشد بھتر آن است که در کاغذ زردي نوشته شود،
بقصد كفايت آن امر مھم مطلوب ھمه وقت آنرا ھمراه داشته باشد.
 
 
 
 
  
 
ترجمه اي فارسي و منظوم از متن اصلي اشعار كه به زبان عربي است:
ھست منقول از امام امم = شاه مردان و بحر علم و کرم
خبر معتبر كه ھست در او = صورت اسم اكبر اعظم
كفعمي ذکر کرده در مصباح = لیک بر حاشیه نموده رقم
ابن عبّاس نظم کرده ورا = آن پسر عمّ سید عالم
عربي بود لفظ آن ابیات = ترجمه کردمش بلفظ عجم
اوّلین(اولي) خاتمي ھمي بايد = که بود پنج گوشه آن خاتم
لیک شرط نوشتنشآنست = که نراند بر آن دوباره قلم
بنويسد عقیب آن سه الف = که بود جملگي برابر ھم
(بر سر ھر سه چون سنان مدّي = بکشد آنجنان كه نبود خم)
بعد از آن میم بي دمي باشد = كه بود كور و چشم او بر ھم
بعد از آن نردبان دو پايه = که نباشد از اين زياد و نه کم
بعد از آن چار الف باشد ھم = جون انامل ستاده بھلوي ھم
ھست آنگاه ھاء بس واوي = كه بود كج به ھیئت مُحجم
(بعد از آن چار الف بود و پس واوي = که بود کج سرش چو شاخ حَجم)
سیزده حرف باشد اين صورت = ھر يکي در صفا چو باغ ارم
چار حرف وي است از تورات = چار از انجیل عیسي مريم
پنج حرف دگر ز قرآن است = اسم اعظم ھمین بود فافھم
ايکه تو حامل چنین اسمي = ايمني از ھمه بلا و سقم
از وباء و علل تو آزادي = وز تب و درد و غصّه ھا و ألم
نگزد مار و عقربت ھرگز = نشوي تا بوي غمین و دژم
شرف شمس ١٣٨٧
نقش شرف شمس يا خاتم سلیماني
 
 
  
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
شرف شمس ١٣٨٧
آدابو وه ش ر ف رف سیاخا مس ما ی
١- آداب عمومي اذكار (طھارت و توجه)
٢- در وقت شرف شمس نوشته شود (درجه ١٩ برج حمل و بھتر در ساعات شمس است و
ھمچنین در نظر گرفتن شرايط فلكي ديگر در علم تنجیم)
٣- اين حروف از سمت راست نوشته شود.
٤- ھر حرف با يكبار حركت قلم نوشته شود و با قلم بر روي نوشته برنگردد و نخواھد دوباره روي آن
بكشد.
٥- با مشك يا زعفران بر كاغذ نوشته شود كه بھتر كاغذ زرد است يا در اين ساعت بر نگین زرد يا
بر طلا حك شود.
٦- بھتر است با قلم نی نوشته شود.
٧- اعتبار و اثر اين نقشمدت زمان محدودي ندارد و دائمي است.
٨- بقصد كفايت امر مھم و مطلوب، ھمه وقت آنرا ھمراه داشته باشد.
٩- اين ذكر حاوي اسرار است و آن را از دشمنان مخفي بدارد.
و فو ر ح ش رف سیاخا مس ما ی
تذكر: از آنجا كه در نقل كتب از نحوه اين نقش نقايص و اشتباھات فراواني وجود دارد؛ كه بعضا
موجب الغاء خاصیت نقش و برخي موجب انحراف نقش از الھي به شیطاني مي كردد لذا تفصیلا
به توضیح و توصیف صورت اين نقشمي بردازيم
اول يك ستاره پنج پر كه يك سر ستاره بايد رو به بالا باشد و دو سر به سمت راست و چب و دو
سر ديگر بايین (اكر يكسرش بالا باشد نمادي الھي است و اگر دوسر بالا باشد نمادي شیطاني
است)
بعد سه الف كه بر سر اين سه الف يك مد صاف است.
بعد يك میم بي دم (پر باشد و چشم نداشته باشد)
بعد يك نردبان دو پله كه مشبك باشد و دو پله صاف باشند و نردبان را قطع كرده باشند
بعد ٤ الف به شكل انگشتان دست كه مانند بزرگي و كوتاھي انگشتان نوشته شود و اين نشان
رزق و روزي است
بعد يك ھاء بعد يك واو كه دمش بر سر واو كشیده شده تا مرز حرف واو مانند انبوب حجام كه در
شعر آمده است و شاخ گاوي خمیده بوده براي حجامت (و نباید دم واو كشیده بر كل نقششود و
آنطور ديگر مانند انبوب حجام نیست بلكه مانند شمشیر می شود)
و در آخر ھم يك ستاره پنج پر مانند ستاره ابتدايي.
در يک نقل اشعار عربي فوق الذکر، خاتم (ستاره) انتھايي را ندارد فلذا مانند تصوير ھردو صورت
نقششود ھم با يك خاتم و ھم با دو خاتم تا ھر دو نقل انجام شده باشد.
شرف

آیت الکرسی ایت الکرسی

اطل السحر فوق العاده قوی

دعای 60 قاف را ابتدا مقطعه نوشته سپس حروف نورانی آنرا جدا کرده و حروف باقی مانده را به حساب جمل کبیر تبدیل کنید و با ابجد نام فرد و مادرش جمع کنید سپس عدد حاصل را در یک مربع مربعه با رعایت تمامی شرایط نوشتن و رسم مربع با محلول روحانی قرار دهید و سپس مربع را فرد مسحور در آب قرار داده و هفت روز با* آب آن غسل کند
نکته : فرد حائض در زمانی که مشکل شرعی دارد نمی تواند از این دستور استفاده کند و از آب این دعا نمی توان غسل جنابت کرد ابتدا فرد باید خود را از نجاست پاک کرده و سپس با آب دعا غسل کند و فراموش نکنید در هنگام غسل ظرفی در زیر پای خود قرار دهید تا آب غسل درون چاه نرود و در جانی نجس نماند67461826958754473245.
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۳ساعت 19  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

ای عشق من

آیت الکرسی

اهفت چیز نشان بی خردی است :

خشم آوردن بر بی گناه ، بخشش به ناسزاوار ، ناسپاسی به یزدان ، پراکندن راز ، دست زدن به کار

ناسودمند ، اعتماد به مردمان نا استوار ، لجاج و ستیهندگی  * در درغگویی .


خدایا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهی می کشاند

مرا با نداشتن و نخواستن روئین تن کن


جهان برایم دیگر هیچ نداشت

و من دلیر،مغرور و بی نیاز اما نه از دلیری و غرور و استغنا،

که از نداشتن، از نخواستن.

زندگی کوچکتر از آن بود که مرا برنجاند و زشت تر از آن که دلم بر آن بلرزد

هستی تهی تر از آن که به دست آوردنی مرا زبون سازد

و من تهیدست تر از آن که از دست دادنی مرا بترساند.


هبوط در کویرصفحه   ۱۳۶


+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۲ساعت 21  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

چه میبنید؟

چه چیزی در این عکس می‌بینید؟!

خوب متأسفم، فکر نمی‌کنم درست جواب داده باشید!

براي ديدن جواب به ادامه مطلب مراجعه كنيد.


عکس‌هایی که مشاهده کردید هزاران پنگوئن «کینگ» را با نوزادهایشان نشان می‌دهد. برای جلوگیری از یخ زدن جوجه پنگوئن‌ها، آنها یک گردهمایی بزرگ ترتیب داده‌اند تا با حرارت بدن‌هایشان یکدیگر را از سرما حفظ کنند.

پس آن لکه‌های قهوه‌ای بزرگ در عکسهایی که از ارتفاع زیاد گرفته بودند، در واقع جوجه پنگوئن‌های قهوه‌ای بودند.

این عکس‌ها از یک هلیکوپتر و از ارتفاع 600 متری از منطقه‌ای به نام جورجیای جنوبی نزدیک جزایر معروف فالکلند در اقیانوس اطلس جنوبی گرفته شده‌‌اند.

درجه حرارت در هنگامی که عکس‌ها گرفته می‌شدند، منفی 15 درجه سانتیگراد بود.

جوجه پنگوئن‌ها در 3 هفته اول زندگی نمی‌توانند درجه حرارات بدن خود را تنظیم کنند، بنابراین والدین مجبور هستند آنها را به صورت گروهی نزدیک هم نگه دارند و هر 3-2 ساعت به آنها غذا بدهند.

خدایا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهی می کشاند

مرا با نداشتن و نخواستن روئین تن کن


جهان برایم دیگر هیچ نداشت

و من دلیر،مغرور و بی نیاز اما نه از دلیری و غرور و استغنا،

که از نداشتن، از نخواستن.

زندگی کوچکتر از آن بود که مرا برنجاند و زشت تر از آن که دلم بر آن بلرزد

هستی تهی تر از آن که به دست آوردنی مرا زبون سازد

و من تهیدست تر از آن که از دست دادنی مرا بترساند.


هبوط در کویرصفحه   ۱۳۶


+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۲ساعت 21  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

خواص عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی و خواص آنها

عرق آویشن: مسکن – ضد سرماخوردگی – مقوی معده – معالج بیماریهای قارچی پوست – ضد ورم بینی وگلو.

عرق اسطو خودوس: تقویت کننده اعصاب – معالج برونشیت وزکام – پایین آورنده تب ونیروبخش – ضد تشنج وصرع درمان بیماریهای عصبی.

عرق بید: درمان تب های شدید ودردهای تناسلی – زردی پوست (یرقان) – تصفیه خون.

عرق بهارنارنج: تقویت کننده مغز واعصاب – نشاط آور- تقویت قلب.

عرق بادرنجبویه: ضد خستگیهای روحی – استفراغ های دوران بارداری – برونشیت وتشنج – ضد قلنج – درمان دل پیچه.

عرق بومادران: ضد ورم روده ومعده – ضد روماتیسم ونقرس – رفع اختلالات قاعدگی ودرد دوران قاعدگی.

عرق بیدمشک: تقویت کننده فلب – رفع ناراحتیهای اعصاب – ضد تپش قلب.

عرق پونه: ضد سیاه سرفه وگریپ – خلط آور- بادشکن – قابض – بازکننده عروق – ضد عفونی کننده .

چهارعرق سرد: تب بر- خنک – تقویت کننده معده.

چهارعرق گرم: تقویت کننده معده – مفید برای هضم غذا – رفع ناراحتی های روده .

عرق چهل گیاه: تقویت کننده معده – کمک به هضم غذا – بادشکن – ضد سردی – ضد تهوع واستفراغ .

عرق خارخاسک: مدر قوی – رفع سنگ کلیه ومثانه – کیسه صفرا- تصفیه خون.

عرق خارشتر: ضد عفونت مجاری ادراری – سنگ شکن – مدرقوی – ضد سیاه سرفه.

عرق رازیانه: معطر کننده – محرک – بادشکن – مدروقاعده آور- درمان بواسیر ونقرس – ازدیاد شیر مادران .

عرق زنیان: ضد نفخ معده – ضد ترشی معده – ضد عفونت – ضد انگل – بادشکن – درمان عوارض بعد از ترک اعتیاد.

عرق زیره: ضد چاقی – تصفیه کننده خون – ضد هیستری وتشنج – افزایش شیر مادران – بادشکن – هضم کننده غذا – کاهنده چربی خون.

سرکه سیب: لاغر کننده – مکمل غذا

عرق سنبل الطیب: خواب آور- مسکن – تقویت قلب – اشتها آور.

عرق شاتره: ضد خارشهای پوستی – صفرا بر- تقویت کبد – نشاط آور- ضد نفخ – اشتها آور.

عرق شنبلیله: ضد قند – تقویت قوای جنسی – نیرو بخش.

عرق شیرین بیان: درمان قاطع زخم معده واثنی عشر- ضد سرفه – صفرا بر.

عرق شوید: ضد چربی خون – جهت پایین آوردن کلسترول – ازدیاد شیر مادران – درمان لاغری

عرق کاسنی: مفید برای کبد – ضد جوش – ضد خارش – تصفیه کننده خون – کاهنده چربی .

عرق کیالک: تصفیه کننده خون – جلوگیری ازعواقب سعت کلسترول – جلوگیری ازتنگ شدن رگها.

عرق گزنه: اثر قاطع در رفع بیماریهای پوستی وجلدی – ضد چربی وقند خون – ضد خون ریزی – بازکننده عروق – مدر.

عرق گلبهار: مفید برای لطافت پوست دست وصورت – مقوی معده

عرق مریم گلی: ضد دیابت – ضد رماتیسم واسهال – ضد سینوزیت – ضد انگل – ضد نفخ .

عرق مخلصه: ملین – مقوی – دفع سموم – ضد قولنج – پاد زهر قوی مفید برای ناراحتیهای کمرو مفاصل عضلانی – تقویت معده .

عرق مورد: ضد خون ریزی – قابض روده – درمان اسهال وبواسیر- تقویت رشد مو- ضد آفت .

عرق نعنا: ضد دل درد – دلپیچه – ضد نفخ – بادشکن – تقویت کننده معده کودکان

عرق یونجه: چاق کننده – نیروبخش – معالج رعشه وناراحتی های عصبی – تصفیه خون – کاهش قند خون
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۲ساعت 17  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

عکسهای متنوع از حیوانات

حیوانات کنجکاو! (عکس)

 
 

عکس های چندش آور آئین جاهلی هندوها +۱۸

کد خبر : 98224
نوشته شده در تاریخ ۱۰ / آذر / ۱۳۸۹ساعت : ۱۸:۱۵

ورود گربه به خانه نخست وزیر انگلیس با مجوز رسمی!
گربه ای به نام "لری" که مجوز کشتن موشهای خانه شماره 10 داونینگ استریت، محل اقامت نخست وزیر انگلیس را دارد به این خانه راه یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، خانه شماره 10 داونینگ استریت، محل اقامت نخست وزیران انگلیس است. چندی قبل زمانی که یک خبرنگار شبکه "بی. بی. سی" مشغول تهیه گزارشی در مقابل این خانه بود یک موش بزرگ از پشت صحنه عبور کرد و وارد داونینگ استریت شد. به این ترتیب این خبر در سراسر دنیا پیچید که "خانه نخست وزیر انگلیس موش دارد!"

اکنون به نظر می رسد که برای نابودی موشهایی که از ماهها قبل در این خانه اقامت کرده اند یک مامور 007 وارد شده است.
این مامور 007 گربه ای به نام "لری" است که از موسسه "خانه سگ ها و گربه های باترسئا" در لندن به محل اقامت دیود کامرون راه یافته است. این گربه که مجوز رسمی کشتن موشها را دارد وظیفه دارد این خانه را از وجود دشمنان قسم خورده خود پاک کند.

براساس گزارش گاردین، مشکل موشهای داونینگ استریت مسئله جدیدی نیست و ریشه قدیمی دارد. در حقیقت در زمان نخست وزیری تونی بلر، شری بلر که گربه ها را دوست نداشت سنت دیرینه خانه شماره 10 را که برپایه آن حتما یک گربه باید در این خانه حضور داشته باشد لغو کرد.

هرچند همسر تونی بلر همواره بی علاقگی خود را نسبت به "همفری"، گربه پشمالوی سیاه و سفیدی که در سال 1997 بازنشسته شد و در سال 2006 در جنوب لندن مرد انکار کرد، با وجود این پس از همفری، شری هرگز اجازه نداد هیچ گربه ای به این خانه راه یابد. زمانی که گربه نباشد موشها جشن می گیرند. به این ترتیب محل اقامت نخست وزیر انگلیس به خانه موشها تبدیل شد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط محمد سلیمانی<ش.م.س>  |  نظر بدهید

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۲ساعت 17  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

عاشقان عیدتان مبارک

 روز ولادت حضرت ختمی مرتبت  پیامبر اعظمو امام صادق ع مبارک باد89/12/02

امروز عید بزرگ مسمانهاست.

روزها وشبها هرچند در ظاهر با هم فرقی ندارند اما درارزش برابر نیستند.درست مثل ما آدمها.

سرزمینها هم همینطورند . در تمام این عالم خاکی و غیر خاکی کجا می توان در شرافت زمینی مانند کربلا را یافت و خاک آن را بوسید و توتیای دیده کرد؟

و از این روزهاست روز میلاد رسول گرامی اسلام که مصادف با میلاد پاره تن او امام صادق هم هست.

درباره این روز و دو مولود مبارکی که درآن متولد شدند کتابها می توان نوشت و نوشته اند اما کسی نتوانسته است به منزلت وجودی رسول خدا نزدیک شود.

واقعیت این است که حرکت دراین عرصه جولانگه اندیشه و قلم شکسته من و ما نیست. وقتی خود رسول فرمود: یاعلی مرا جز تو و خدا نشناخت، دیگر از او چه می توان گفت ونوشت!

درکتاب شریف القطره مرحوم آیت الله مستنبط –ج 1 ص 357- حدیثی نزدیک به این معنی را از یکی ازعلمای بزرگ اهل سنت بنام محمد بن علی حکیم ترمذی دیدم که از رسول خدا نقل شده است که:

ما  رانی فی هذه الدنیا علی الحقیقه التی خلقنی الله علیها غیرعلی بن ابیطالب( دراین دنیا هیچکس مرا به آن حقیقتی که خدا مرا برآن آفریده ندیده است جزعلی بن ابیطالب.

درباره منزلت رسول، بحث زیبایی بین اندیشمندان اسلامی درگرفته است که آیا رسول آمد که قرآن را بیاورد یا نه، قرآن بهانه ای شد تا رسول بیاید !

گاهی که به تعابیرقرآن درباره رسولخدا مانند لعمرک انهم لفی سکرتهم یعمهون (قسم به جان تو که اینها درمستی خود فرو رفته اند .سوره حجر آیه 72 ) می اندیشم در درک معنای آن درمی مانم وغرق این بحر بی کرانه می شوم.

در حدیثی از امام صادق بحار- ج18 ص387 - می خواندم که رسول، 120 بار به معراج رفته است که درهربارخدا پیش ازآنکه او را به واجبات توصیه کند به ولایت علی و فرزندانش توصیه می فرمود.

این همه درباره معراج رسول گفته اند اما که می داند حقیقت معراج چیست.

در حدیثی از ابن عباس درباره معراج از رسول خدا نقل شده است: من درشب معراج به اندازه دوکمان کمتربه پیشگاه با عظمت الهی نزدیک شدم و خدا به من فرمود ای محمد سلام من بر تو ! سلام مرا به علی بن ابیطالب برسان و به او بگو من او وهرکه او را دوست بدارد دوست دارم.( القطره/ج1/ص323)

در احادیث مکرری آمده که بهشتیان وقتی با شور و شوق وارد بهشت می شوند بر سر درآن نام رسول را می بینند.

جابربن عبدالله انصاری از پیامبر روایت می کند که :مکتوب علی باب الجنه قبل ان یخلق الله السماوات والارض بالفی عام :محمد رسول الله وعلیٌ اخوه (امالی شیخ صدوق حدیث اول مجلس 18)

بر سر در بهشت،هزار سال قبل ازآنکه آسمانها وزمین آفریده شوند نوشته شده است "محمد فرستاده خداست وعلی برادر اوست."

در روایتی از امام کاظم می خواندم :اسم اعظم الهی 73 حرف است که تنها 15 حرف آن در اختیار پیامبران بود و72 حرف آن به رسول خدا مرحمت شد وآنچه به رسول خدا عطا شد به علی هم عنایت شد.(اثبات الوصیه ص148)

ابابصیر که از شاگردان خاص وبرجسته امام صادق است از ایشان روایت جالبی درباره تفسیر آیه شریفه فبای آلاء ربکما تکذبان که متاسفانه فقط در مجالس ختم ما خوانده می شود و بدون تأمل ازآن می گذریم نقل می کند که حضرت فرمود:

معنای این آیه این است که پس به کدام یک از این دونعمت کفران می ورزید و آنها را تکذیب می کنید محمد یاعلی؟ (تفسیر نورالثقلین /ج5 /ص189)

محمد این دردانه عالم هستی که خدا او را از نور خود آفریده است ؛ خود حضرت دراین باره فرمود: اول ما خلق الله نوری( اول چیزی که آفریده شد نور من بود)

محمد پیامبر رحمت بود و خدا درمنزلت او فرمود: وما ارسلناک الا رحمه للعالمین. عالمین، واژه ای عام است .یعنی جمیع خلایق وموجودات آفرینش نه فقط ما انسان ها.

رحمت همان چیزی است که درعصرکنونی ما حکم کیمیا پیدا کرده صفتی است که همه به آن محتاجیم و بویژه حاکمان بیشتر به آن محتاجند.

محمد اهل کینه نبود. چنان به همه عشق می ورزید و دوست داشت که همه اهل ایمان باشند که خدا به اوفرمود: لعلک باخع نفسک الا یکونوا مومنین(سوره شعراء / آیه 3 ) گویی می خواهی جان خود را بخاطر آنکه آنها ایمان نمی آورند از شدت غم واندوه برباد دهی.

همو که امین بود ومکه کسی همانند او امین نمی شناخت و ما چقدر به این ویژگی محتاجیم.

همو که لقبی جز رسول وبندگی خدا نداشت و آنگونه که برادرو جانشینش علی درنهج البلاغه درباره او فرمود: ولقد کان صلی الله عیه وسلم یاکل علی الارض و یجلس جلسه العبد و یخصف بیده نعله و یرقع بیده ثوبه و یرکب الحمارالعاری و یردف خلفه! - رسول خدا مانند بردگان بر روی زمین بدون فرش می نشست وغذا می خورد و با دست خویش نعلینش را وصله می فرمود و برمرکب برهنه سوارمی شد وحتی کسی را پشت سرخویش سوارمی فرمود - (نهج البلاغه خطبه 159)

که همه اینها اشاره دارد به اینکه در آن عصراین کارها دون شأن اشراف و بزرگان مدینه بود.

همو که علی که بخشی از شجاعتش را بین خلایق تقسیم کرده اند و از آن شجاعان عالم پدید آمده اند درباره شجاعت او می فرماید:

 کنا اذا احمرالبأس لذنا برسول الله فلم یکن احد منا اقرب الی العدو منه .

وقتی آتش جنگ تند می شد و دامنه آن بالا می گرفت ما به رسول خدا پناه می بردیم و در سایه او نبرد می کردیم وهیچکس از ما جز او نزدیکتربه دشمن نبود.(شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدیدالمعتزلی /ج13/ص279 ونهج البلاغه ترجمه انصاریان،گزیده ها، قسمت 2 ش 9 ص 828)

همو که از زندان کردن مخالفینش که مخالف اجرای احکام خدا درجامعه بودند هم پرهیزمی کرد چه رسد به کسانی که در زمره مریدان او بودند و من درتاریخ ده ساله حکومت رسولخدا در مدینه ندیده و نخوانده ام که امر به تاسیس زندانی کرده باشد و مجرمان مدینه را عقوبت زندان داده باشد.البته این رحمت مانع از آن نبود که دستور ندهد شخص خطرناکی مانند مروان حکم را از مدینه به بیرون تبعید نکنند و اجازه باز گشت به او ندهند.

ای خدای محمد آفرین،ما راهمچون او بگردان و صداقت صادق فرزندش را درمیان ما تقسیم نما.

ای خدای محمد آفرین ،شیطان در دلهای ما نسبت بهم انبوه کینه انباشته است بگونه ای که مرگ هم را آرزو می کنیم و به چیزی جز نابودی یکدیگر رضایت نمی دهیم .رحمت محمدی را جایگزین این کینه ها وحقدهایی که ارث شیطان است بگردان.

و من پیوسته دراین اندیشه ام که چه شباهتی به محمد دارم و در درونم شعر مولانا را زمزمه می کنم که:

شیررا بچه همی ماند به او                 تو،به پیغمبرچه می مانی؟ بگو!

و من با اینکه درهرنمازپیامبر را فراروی خود حاضر می بینم و به حضرتش متبسمانه سلام می کنم شرمسارم از اینکه در رفتار، کمتر شباهتی با او دارم.

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد ومماتی ممات محمد و آل محمد.

این روز بزرگ را به پیشگاه مولای غریب وتنهایم صاحب الزمان (عج) وهمه مسلمانان و دوستان وشیعیان علی بی ابیطالب(ع) عرض تبریک دارم.

 

زمین و آسمان «مکه» آن شب نور باران بود

و موج عطر گل در پرنیان باد می پیچید

امید زندگی در جان موجودات می جوشید

هوا آغشته با عطر شفابخش بهاران بود .....

دل سیاره ها در آسمان حال تپیدن داشت –

و دست باغبان آفرینش در چنان حالت _

سر   «   گل آفریدن   »  داشت........

در آن حال «آمنه » در عالم سرگشتگی میدید :

به بام خانه اش بس آبشار نور می بارد

و هردم یک ستاره در سرایش می چکد رنگین و نورانی

و زین قدرت نمایی ها نصیب او _

 شگفتی بود و حیرانی .........

چو دید آن حاصل کون و مکان و لطف سرمد را _

دو چشمش برق زد تا دید رخشان چهر «احمد» را _

شنید از هرکران عطر دلاویز «محمد » را 

سپس بشنید این گفتار وحی آمیز :

__ :الا ، ای «آمنه» ای مادر پیغمبر خاتم !

سرایت خانه ی توحید ما باد و مشید باد

سعادت همره جان تو و جان « محمد (ص) » باد

.... بود دل بند تو محبوب

 سراسر پاک _

سراپا خوب.

دو گوش « آمنه» بر وحی ذات پاک سرمد بود

دو چشم «آمنه» در چشم رخشان «محمد» بود _

که ناگه دید روی دخترانی آسمانی را _

بدست این یکی ابریق  سیمین در کف آن دیگری طشت زمرد بود

دگر حوری ،پرندی چون گل مهتاب در کف داشت

« محمد» را چو مروارید غلتان شستشو دادند

بنام پاک یزدان بوسه ها بر روی او دادند

 سپس از آستین کردند بیرون « دست قدرت » را

زدند از درگاه خداوندی

میان شانه های حضرتش مهر نبوت را

 سپس در پرنیانی نقره گون آرام پیچیدند ...

همان شب قصه پردازان ایرانی خبر دادند :

که آمد تکسواری در « مدائن» سوی «نوشروان»

و گفت : ای پادشه « آتشکده ی آذر گشسب» ما

که صدها سال روشن بود _

هم امشب ناگهان خاموش شد ،خاموش

به یثرب یک یهودی بر فراز قلعه ای فریاد را سر داد :

که امشب اختری تابنده پیدا شد

 و این نجم درخشان اختر فرزند « عبدالله» _

نوین پیغمبر پاک خداوند است

 و انسانی کرامندست

بیابان بود و تنهایی و من دیدم _

که از هرسو ستاره بر زمین ما فرودآمد

کجا بودید ای یاران ؟!

  که دیشب آسمانیها زمین «مکه» را کردند گلباران

ولی گل نه ستاره بود جای گل

 زمین و آسمان مکه دیشب نور باران بود

 هوا آغشته با عطر شفا بخش بهاران بود

کجایی ای بیابانگرد روشن رای بطحایی ؟ !

که اینک برفراز چرخ ،یابی نام  « احمد » را 

و در هرموج بینی اوج گلبانگ « محمد » را

« محمد» ص زنده و جاوید خواهد ماند

« محمد « تا ابد تابنده چون خورشید خواهد ماند

جهانی نیک می داند _

که نامی هم چو نام پاک « پیغمبر» مؤید نیست

ومردی زیر این سبزآسمان همتای « احمد» نیست .

زمین ویرانه باد و سرنگون باد آسمان پیر _

اگر بینیم روزی در جهان نام « محمد » نیست.

 

 


+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۲ساعت 17  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

عکسهای متنوع از کاخ حسنی مبارک مصر

تصاویر جالب: کاخ مجلل حسنی مبارک

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۲ساعت 16  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

آرامگاه شمس تبریزی

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۲ساعت 16  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

تاثیر سنگهای قیمتی در درمان بیماریهای جسمی

تاثیر سنگهای قیمتی  دردرمان بیماریهای جسمی

 

آ:

آرتروز : ياقوت كبود ، كهربا

التهاب مفاصل : كهربا

التهاب سينوس هاي فكي : ياقوت كبود ، فيروزه،آکومارین

آسم : كهربا ، زبر جد طلايي

آفت : كهربا ، يشم

آلرژي ها: كهربا،آوانتورین ،پریدوت،زیرکون

احساس ضعف و ناتواني : ياقوت ، كريستال سنگ

اختلال گردش خون : ياقوت

اگزما : كهربا

التهاب روده و معده : يشم ، عقيق سرخ

افزايش انرژي جسمانی : ياقوت ريال كريستال سنگ

افزايش باروري : زبرجد و يشم

اختلالات ستون مهره ها : كهربا، كريستال سنگ ، زبرجد طلايي

انحرافات ستون مهره ها : كهربا ، عقيق سياه

افزايش شير مادران : عقيق سفيد

اختلالات ضربان قلب: ياقوت

آبله مرغان:زبرجد،مروارید 

آکنه:آوانتورین،پریدوت

آنژین: آکوامارین،کوارتزسرخ،کهربا

اسهال خونی:زمرد

استفراغ:زمرد،لاجورد،کلسدونی

التهاب تاندونها:کهربا،کلسیت سبز

التهاب معده وروده:پیریت ،یشم ،عقیق سرخ

آبسه :کهربا،کوارتزصورتی،نارسنگ

آب مروارید:زبرجدآبی،کونزیت،چشم شاهین،زمرد

آروغ وترش کردن:زمرد،کوارتزسرخ،یاقوت زرد

آلت تناسلی(بیماریها): نارسنگ،آمیتیست،روبلیت

آمبولی(انسدادرگها):آمیتیست،کونزیت

آندوکاریت(التهاب حفره ای که منافذ قلب را می پوشاند):یاقوت، الماس

آنورکسی(کمبودموادمغذی):لاجورد،کوارتز صورتی، عقیق

اشعه ها:کریستال سنگ، شورل(تورمالین سیاه)، مالاکیت،فیروزه

اختلالات گردش خون:یاقوت،تورمالین،آمیتیست،تورمالین سبز،نارسنگ(گارنت)

اسپرم سازی: الماس

اسهال ها (قولنج): کریستال سنگ،منیزیت،یشم سرخ، شورل(تورمالین سیاه)

التهابات ریشه دندان:کهربا، مالاکیت،آکوامارین

التهابات گلو،لوزه ها:آکوامارین،کریزوکولا،فیروزه،زبرجد

التهابات بخش دماغی ودهانی درحیوانات:عقیق سرخ، کوارتزصورتی

التهاب مغز:یاقوت کبود،مروارید،عقیق، الماس

ایدز:سوژیلیت،تورمالین ،آکوامارین،هماتیت

اوریون:زبرجدآبی،اکوامارین

آلزایمر:تورمالین ،انیکس،سوژیلیت

 

ب:

بيماريهاي مغز استخوان : زبرجد

برونشيت(کلی): ياقوت ، كهربا ، فيروزه

برونشیت(حاد):کوارتز سرخ،پیریت،کریزوپراز

برونشیت(مزمن):کهربا،کوارتزسرخ،فیروزه،آکوامارین،کریزوکولا،مروارید

بیماریهای کودکان :مالاکیت،یاقوت،زمرد،تورمالین

بیماریهای ویروسی:سوژیلیت،رودوکروزیت،یاقوت،زیرکون

بینی مسدود شده:کهربا

بي اشتهايي : زبر جد آبي

بيماري هاي روده بزرگ : زبرجد طلايي ، عقيق خزه

بيماريهاي روده كوچك : عقيق ، يشم ، سرخ

بيماريهاي كليه : يشم ، عقيق سرخ ، فيروزه

‌بيماريهاي تنفسي:آکوامارین

بواسیر:هماتیت،منیزیت

بیضه ها(التهاب): الماس،مروارید،یاقوت کبود

بیضه ها(سرطان):تورمالین سیاه ،سوژیلیت،رودوکروزیت

باروری(زیادکردن):کریزوپراز،نارسنگ،سنگ ماه،زبرجد،مالاکیت،یشم،روبلیت

 

پ:

پارکینسون:کونزیت

پاها(رفع خستگی):عقیق سیاه،کریستال سنگ،یشم

پاها( رفع سردی):عقیق سیاه

پاهای ورم کرده:کهربا،هماتیت

پروستات:شورل،کریزوپراز،عقیق،کوارتزدودی

پشت(درد رباط ها):کریستال سنگ، مانیتیت، کلسیت

پشت(دردها):کریستال سنگ،کهربا،یاقوت کبود

پشت(مشکلات مربوط به مهره ها):کلسیت،منیزیت،هماتیت،فیروزه

پوست(تحریکات پوست):کهربا،پریدوت،تورمالین

پوست(بثورات پوستی):آوانتورین،کهربا،کریستال سنگ،پریدوت

پیری وضعف وناتوانی در پیری:کورال(مرجان)

پیری زودرس:الماس،یاقوت کبود، زمرد

پیشگیری از سرطان:تورمالین

 

 

ت:

تاندونها(پارگی):کلسیت سبز

 تب یونجه:کهربا،کوارتزسرخ،زیرکون،عقیق سرخ

تخمدان ها(التهاب)عقیق سرخ،کوارتز صورتی

تخمدان ها(تومورها):عقیق سرخ،تورمالین سیاه

ترشحات زنانگی :الماس

تهوع:یشم،کریستال سنگ

تورم پاها : كهربا

تبخال : كهربا ، زبر جد ،لاجورد،تورمالین،نارسنگ   

تنظيم قند خون : يشم سرخ

تصلب شرايين : كهربا

تقويت عضلات : كهربا ، ياقوت ، فيروزه ، عقيق سياه ، زبرجد ، يشم

 تيروئيد: كريستال سنگ

تپش قلب : زبرجد آبي

تقويت عروق خون رسان قلب: ياقوت لاجورد

تقويت كبد : يشم ، عقيق سرخ ، زبرجد آبي ، ياقوت كبود

تقويت رباط ها: كريستال سنگ ، كهربا

ترك سيگار : عقيق سرخ

تقويت مغز : كريستال سنگ

تحريك رشد : كهربا

تقويت قلب و جريان خون بهبود پس از عمل جراحي:اونیکس

 

ر،ز،د،ذ:

ريزش مو: ‌ياقوت كبود، لاجورد

رشد جنين : عقيق خزه ، عقيق نارنجي

رفع حستگي چشم و تقويت بينايي : كريستال سنگ

رفع انسداد انرژي و درمان چاقي : كريستال سنگ

رفع ناراحتي هاي گردن:آکوامارین

راشیتیسم:یاقوت ،کریستال سنگ

رشد(تحریک):کلسیت،کهربا،سنگ ماه

رماتیسم: کریزوکول،کهربا،مالاکیت

روده(عفونت):کوارتز سرخ،پریدوت

روده(سرطان):برروی همه چاکراها به طورمعمولی یشم ،تورمالین

روده (انسداد):زمرد

روده بزرگ (بیماریها):زبرجدطلایی،کوارتزصورتی،کلسیت،عقیق خزه

روده کوچک(عفونت):یشم سرخ،تورمالین،کوارتز دودی

ریه ها(التهابات): منیزیت،کهربا

ریه ها(بیماری ها): کهربا،پیریت،کوارتزسرخ،فیروزه

زكام( سرماخوردگی که باعث تب وسرفه می شود"نزله") : زبرجد

زکام:کوارتزسرخ، شورل،فیروزه،یاقوت

زگيل : فيروزه ، لاجورد،زمرد،کورال(مرجان)

زونا: كهربا، ياقوت كبود،آکوامارین،تورمالین

زایمان(راحت وسریع):یشم ،یشم سرخ، کریزوپراز

زخم اثنی عشر:زمرد

زخم معده:کریستال سنگ،مالاکیت،یاقوت کبود،کوارتزدودی

درد قلب: ياقوت

درمان التهاب سينوس پيشاني : عقيق خزه ، كهربا

درد سياهرگ ها : عقيق سرخ

دفع سنگ كليه و مثانه : عقيق سرخ ، فيروزه

دفع سنگ كيسه صفرا : يشم

درمان زخم ها : كهربا ، عقيق سرخ

دردهای زنانگی:عقیق سرخ،مالاکیت

دردهای زیرشکم:یشم سرخ،عقیق سرخ،کوارتز صورتی

دردفتق:یشم سرخ،کوارتزدودی،عقیق سیاه

دستهای ورم کرده:آکوامارین،سنگ ماه

دل بهم خوردگی:کلسدوئن

دمل وکورک:کهربا،نارسنگ،یاقوت کبود،آمیتیست

دندان(پوسیدگی):کلسیت

دندان های شیری:کهربا

دهان(التهاب مخاط دهان):زمرد

دیابت:سیترین،الماس،سودالیت،زمرد،پیریت

دیسک مهرها:کریستال سنگ،هماتیت،کلسیت،زمرد

دیفتری:لاجورد،آکوامارین

دمل و كورك : كهربا ، ياقوت كبود

درمان ضعف اعصاب: يشم و زبر جد طلايي                                                  

درد صورت : كهربا

درد اعصاب : يشم ، زبرجد طلايي ، ياقوت کبود

دفع انگل:سوژیلیت

ذات الریه:مالاکیت ، کوارتزسرخ، فیروزه،یاقوت کبود

 

ح،خ،ج:

خواب گردي : عقيق

خارش پوست: كهربا ، ياقوت كبود

خستگي : كربستال سنگ ،هماتیت

خستگي و سردي پاها: عقيق سياه ،كريستال سنگ ، يشم

خستگی بیش از حد درسی:آمیتیست،آزورین،فلوئورین

خواب(بی خوابی):آمیتیست،یاقوت کبود، کوارتز صورتی

خواب(خوابگردی):عقیق ،کوارتز صورتی

خواب بریده بریده: کوارتز صورتی،سودالیت،کواتزسرخ

خون داخل ادرار: عقیق سرخ

خون (سرطان):تورمالین، سوژیلیت،یاقوت،نارسنگ

خون(تصفیه):آمیتیست،یاقوت،رودوکروزیت،نارسنگ،هماتیت

خون(مسمومیت):عقیق سرخ،رودوکروزیت،سوژیلیت

خون(قند):یشم سرخ

خون دماغ:عقیق سرخ،کریستال سنگ،یاقوت کبود

خونریزی های زیاد وسخت:یشم ، مروارید

حفظ بينايي : ياقوت كبود

حساسیت:رودونیت،الکساندریت

حساسیت به تغییرات جوی:آکوامارین، یشم قرمز، عقیق سیاه

حساسیت فوق العاده:کلسدوئن، سودالیت

حساسیت(زودرنجی):کوارتزصورتی، کونزیت، پریدوت

حملات تب:عقیق سرخ

حنجره(التهاب):یاقوت کبود،پیریت ، کهربا

حنجره(سرطان):رودوکروزیت،شورل

جلوگيري از پيري زود رس پوست : الماس ، ياقوت كبود

جریان خون درمنافذ پوست:آمیتیست،کونزیت

 جنون(دیوانگی):کونزیت،سنگ ماه ،یاقوت

جوشهای سرسیاه:آوانتورین،پریدوت

چربی بیش از حد:تورمالین ،منیزیت،یشم،سیترین

چشایی(محرک):زبرجدطلایی،تورمالین

چشم(تقویت)زمرد،کریستال سنگ

چشم(ورم ،ملتحمه):مروارید،زمرد

چشم(کبود):زمرد

چشم(عفونت):زمرد،چشم شاهین

چشم (دردها): زمرد،سودالیت

چشم(اشک ریزان):آکوامارین،لاجورد،اونیکس

چشم سوم(نیروبخشیدن):آزوریت، لاجورد، سودالیت

چشم سوم(بازشدن):لاجورد،آزوریت

چشم شور(چشم بد):فیروزه،کهربا،کهربای سیاه،تورمالین سیاه(شورل)

حافظه(تمرکز):چشم ببر،آزوریت

حافظه(ضعف):فلوئورین،زمرد

حافظه(فقدان):فلوئورین

حاملگی:یشم

تهوع:یشم

 

 

س،ش:

سياتيك : ياقوت كبود ، كهربا ، عقيق سرخ،کلسیت

سوختگي : كريستال سنگ ، آمیتیست،کریزوکولا،کلسیت سبز، هماتیت

سياه سرفه : زبرجد ابي ، فيروزه ، كهربا

سر درد: عقيق ، كريستال سنگ ، ياقوت كبود

سر دردهاي پشت سر: زبرجد

سر دردهاي پيشاني: ياقوت كبود

سرفه : كهربا ، فيروزه

سرگيجه : كريستال سنگ

سرما خوردگي : فيروزه

سكته : لاجورد ، الماس

ستون فقرات(انحراف)=اسکولیوز:کهربا،تورمالین ،عقیق سیاه

ستون فقرات(اشکالات رباط ها): کریستال سنگ، کلسیت، منیتیت، هماتیت، زمرد

سرخک:فیروزه،زمرد،مروارید

سرطان:سوژیلیت، تورمالین سیاه،تورمالین سبز، کوارتز دودی

سرطان پوست:زمرد،آمیتیست

سرفه:کهربا،چشم ببر، فیروزه، کوارتزسرخ

سرگیجه:کریستال سنگ،یاقوت کبود،تورمالین ،آمیتیست

سل:تورمالین صورتی،سنگ ماه ،زیرکون،مس ،آمیتیست،مانیتیت

سنگ کلیه، مثانه: عقیق سرخ،کوارتز سرخ،فیروزه

سنگ کیسه صفرا: زمرد، یشم ، کورال(مرجان)

سیاهرگها(درد):آمیتیست،تورمالین،عقیق سرخ

سیاهرگها(تنگی):تورمالین،کونزیت

سیستم ایمنی بدن(جهت تقویت): یاقوت،زمرد،تورمالین سبز،سوژیلیت

سینوس های پیشانی:عقیق خزه،کهربا،مس

شبکیه (مشکلات):کریزوکولا،سودالیت

شکم(دردها):مالاکیت،پیریت

شنوایی(تقویت):زبرجدطلایی،انیکس،لاجورد

شوره سر:کهربا،آوانتورین،پریدوت(زبرجد)

شوک:زبرجدطلایی،کوارتزدودی،رودونیت

شیزوفرنی: زمرد

 

ف،ق:

فلج اطفال: یاقوت، مالاکیت

 فلج نيمه بدن : ياقوت،کونزیت

فشار خون پائين : ياقوت،نارسنگ ،تورمالین سبز

فشار خون بالا: ياقوت كبود ، زبرجد،سودالیت،لاجورد

قارچ مووناخن:کلسیت ،الماس

قارچ ها(کلی):مالاکیت،مس

قلب(انفارکتوس):کوارتزصورتی، تورمالین

قلب(تپش):آکوامارین،زبرجدطلایی

قولنج:کریستال سنگ،یشم،منیزیت، زمرد

قولون (ورم ):زمرد،یشم سرخ،عقیق سرخ

 

 

ک،گ:

كاهش كلسترول: ياقوت ، عقيق سرخ

كمبود كلسيم :‌عقيق

كم خوني : ياقوت

کیسه صفرا(التهاب): یشم ، اپیدوت، اوپال خزه

کابوس ها:آمیتیست، زبرجدآبی،کواتز سرخ،کوارتزصورتی، کلسدوئن

کبد(درد والتهاب):رودوکروزیت، کرال، سنگ ماه،عقیق سرخ

کبد(سرطان): سوژیلیت، رودوکروزیت،شورل،مالاکیت

کشیدگی های سرشانه وگردن:کریستالسنگ،کریزوکولا،آکومارین،کونزیت،منیتیت

کلیه(ورم والتهاب ):مروارید،زبرجد طلایی،یاقوت کبود،آکوامارین،لاجورد

کوررنگی:آمیتیست،چشم شاهین

کیست:آکوامارین،عقیق سرخ،شورل

گرفتگی عضلات:زمرد،یاقوت کبود

گازگرفتگی کنه:مالاکیت،لاجورد،عقیق،آمیتیست

گزیدگی حشرات:مالاکیت،انیکس،لاجورد

گردش خون(تنظیم):یاقوت،نارسنگ،کریزوکولا،لاجورد

گرفتگی صدا:کلسدوئن،آکوامارین،کریزوکولا

گرفتگی عضله ماهیچه ساق پا:هماتیت،کهربا،آمیتیست

گرمازایی:کلسدوئن

گرم شدن:کلسیت،هماتیت،زمرد

گریپ:یشم،زمرد،تورمالین سبز،مروارید

گلودردها:آکوامارین،کهربا،کلسدوئن

گواتر:کهربا،زبرجد

گوارش(هضم):کریستال سنگ،یشم سرخ،منیزیت،مالاکیت

گوش(سوت کشیدن گوش):تورمالین سیاه

گوش(دردها): یاقوت کبود،فیروزه

گوش (ورم):یاقوت کبود،مالاکیت،کوارتزسرخ

 

 

ع،غ:

عفونت : كريستال سنگ ، ياقوت كبود ، فيروزه ، كهربا

عادت ماهانه دردناك : يشم ، عقيق سرخ ، ياقوت كبود،مالاکیت

عرق:یاقوت کبود،آوانتورین،عقیق ،پیریت

عضلات(تقویت):آزوریت،مالاکیت

عضلات(کوفتگی):فیروزه،عقیق سفید

عطسه های دائمی:یشم،مروارید،زیرکون

عفونت(کلی):کریستال سنگ،یاقوت،کونزیت،مالاکیت

غدد پستان(التهاب):کلسدوئن،کهربا،آکوامارین،زبرجد

غده تیروئید(بیماریها):کلسدوئن،کریزوکولا

غده تیروئید(تنظیم):کریزوکولا،کریستال سنگ،کونزیت،منیزیت

غده تیروئید(افزایش ترشح تیروئید):آکوامارین،زمرد،کلسدوئن،سودالیت

غده تیروئید(کاهش ترشح تیروئید):لاجورد،آکوامارین،زمرد

 

 

 

ص،ض،ط،ظ:

صرع : عقيق ، الماس،تورمالین سبز،آماتیست

صفرا(زرداب):تورمالین،‌كهربا ، يشم

ضد عفوني كردن : كريستال سنگ،نقره

طحال(درد): یشم،مالاکیت،الماس،شورل(تورمالین سیاه)

 

 

م،ل:

مسموميت : عقيق سرخ

مشكلات تعريق : حمام آب يشم

مراحل اوليه سرطان: كريستال سنگ

مفاصل(التهاب): کواتزصورتی،کهربا،کلسیت

مفاصل(دردها):کهربا،کلسیت،یاقوت کبود

مو(سلامتی):لاجورد،کریزوکولا

مو(ریزش):یاقوت کبود،لاجورد،آمیتیست

مویرگها:مس،امیتیست، منیتیت

ميگرن :آمیتیست

مشكلات خواب : ياقوت كبود ، زبرجد آبي

مسموميت غذایی : زمرد

مسمومیت سخت از بوی سیگار:مروارید،مالاکیت،عقیق سرخ

مسهل:منیزیت،یشم سرخ

مشکلات تعریق:حمام با یشم

مشكلات وزن : سنگ كريستال و عقيق سياه

مالاریا:سوژیلیت،شورل(تورمالین سیاه)،کهربا

متابولیسم(سوخت وساز سلولی):سنگ ماه،کریزوکولا،مالاکیت،یاقوت

مثانه(بیماریها):یشم ،تورمالین

مجرای ادراری:یشم ،عقیق سرخ

مجراهای تنفسی:کوارتزسرخ،چشم ببر،فیروزه،لابرادور

مجراهای تنفسی(تنگی نفس):کهربا

مخملک:شورل،مالاکیت،مرواریدها،عقیق سرخ

لكنت زبان : ياقوت كبود ، فيروزه

 لارانژیت(ورم حنجره):کهربا،تورمالین سیاه

لاغرشدن:منیزیت،یشم سرخ،کوارتزسرخ

لرزها:یاقوت،نارسنگ

لنف(گره های لنفاوی متورم شده): عقیق خزه، سنگ ماه، آکوامارین،

لوزالمعده(پانکراس):منیزیت،امیتیست،مالاکیت،عقیق خزه، یشم سرخ ، سیترین

لوزه ها(التهاب):اکوامارین،کهربا،کوارتز سرخ

لکنت زبان:کلسدوئن،یاقوت کبود،فیروزه

 

 

ه،ن:

 هپاتيت : يشم ، زبرجد

هورمون ها(اختلالات):کلسدونی،آکوامارین،تورمالین،زبرجد

ناشنوايي : عقيق ، يشم

نرمي استخوان : ياقوت ؛ كريستال سنگ

ناراحتي هاي گوارش معده و روده:عقیق سلیمانی

ناخن ها:انیکس

ناخن های شکننده:کلسیت ،تورمالین فرودوکروزیت

نازایی:الماس،کریزوپراز،نارسنگفسنگ ماهفیشم

نبض:منیتیت،عقیق خزهفمس

نفخ:یشم سرخ،سیترین،پیریت،زمرد،کوارتزسرخ،پریدوت(زبرجد)

نقرس:کهربا

 

 و،ی:

واریس ها:هماتیت،منیزیت،آمیتیست

يائسگي : الماس

يبوست: عقيق سرخ ، يشم

يرقان : يشم

 

 

تاثرات روانی سنگهای قیمتی:

آرامش بخش : سنگ يشم                                    

انگيزش آگاهي : عقيق سرخ                              

افسردگي : فيروزه ، لاجورد

استرس و فشارهاي رواني : كريستال سنگ

اصلاح شخصيت : عقيق قرمز ، لاجورد

اضطراب دروني : رزبر جد طلايي ، ياقوت

اعتماد به نفس : لاجورد

ايجاد خلوص : الماس و يشم

افزايش قدرت بيان احساسات : زبرجد

افزایش نبوغ هنری:زمرد

تقويت اراده : يشم ، الماس

تقويت آگاهي دروني : الماس                                  

پايداري و ثبات : يشم ، عقيق سياه و كريستال سنگ

تمركز فكر : كريستال سنگ ، لاجورد ، ياقوت

تقويت فكرو انديشه : لاجورد

پاكدامني : يشم

درمان بي تفاوتي و بي علاقگي:‌ عقيق سياه

درمان درون گرايي : لاجورد

درمان دلسردي و ياس : عقيق سرخ

دلواپسي مفرط : عقيق سرخ

درمان كمبود شجاعت: عقيق

درمان خجالتي بودن : الماس

دفع كابوس هاي شبانه : زبرجد،آمیتیست

درمان هرنوع اعتیاد وافزایش اعتمادبه نفس:اونیکس(عقیق سیاه)

دفع چشم بد : فيروزه ، كهربا

دوستي و محبت : لاجورد 

رفع حسادت : الماس ، ياقوت

رفع احساس حقارت : لاجورد

رفع غم و غصه: لاجورد

روشن بيني و هوشياري : كريستال سنگ

زوال روحي : ياقوت

سنگهاي عرفاني :‌ياقوت كبود ، لاجورد

سنگهاي پيشاني و حامي : فيروزه ، كهربا

شكاكي : عقيق سرخ

مشكلات روحي و احساسي : كريستال سنگ ، عقيق سياه

هوش وفعالیت:فلورین،الماس

هذیان به همراه آشفتگی،ترس  ووحشت از وجدان:یاقوت کبود،عقیق سیاه

نومیدی:کریزوپراز،روبولیت،تورمالین سبز،کوارتزدودی

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۱ساعت 23  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی> 

پنجاه توصیه پیامبر اعظم ص


پنجاه توصیه از پیامبر اعظم(ص)


 در کتاب «دعائم الاسلام، عهدنامه مفصلى از پیامبر اعظم حضرت محمد(ص) نقل شده که حاوى نکات بسیارى در شیوه حکمرانى و نکات مدیریتى است. آن چه مى‏خوانید، اقتباس و تلخیصى از این عهدنامه و منشور نورانى، خطاب به کارگزاران و مدیران است:1. بنگر که کجا و چگونه بودى و امروز در کجایى؛ نصیحت را از خودت آغاز کن و در کار خاصان و شناخت آن چه به سود و زیان توست، نیکو بنگر.


2. چنان مباش که پندارى کرامتى را که خدا در حق تو کرده، واجبات را از دوش تو برداشته و تو شایسته آنى که مسئولیت سنگین را از تو بردارد؛ از این رو، در پى شهوات و خواسته‏ها بروى.


3. جایگاه خود را بشناس؛ سرانجام خود را در نظر آر و آن را بسیار یاد کن و بسیار بیندیش که چه مى‏کنى و چه کسانى با تو مشارکت دارند.


4. ببین پدرانت، حکمرانان و شاهزادگان دیگر کجایند که دنیا خوار بودند؟ تو اکنون میراث خوار آنان و اداره کننده حکومت آنان هستى؛ چه شد آن گنج‏ها که اندوختند و آن بدن‏هاى ناز پرورده و آن امیر زادگان مرفه اکنون کجایند؟


5. از بدى‏ها گذشتگان عیب مى‏گرفتى و کارشان را زشت مى‏شمردى؛ امروز از خودت عیب جویى کن و برحذر باش که به همان سرنوشت دچار نشوى.


6. تو درباره پیشینیان و کارشان داورى مى‏کردى؛ آیندگان هم درباره تو و کارهایت به قضاوت خواهند نشست و نسبت به تو همان را خواهند گفت که تو درباره دیگران مى‏گفتى.


7. ثروت اندوزى از حرام را نیرو مپندار و بذل و بخشش ناحق را سخاوت ندان. «قدرت»، در خویشتن‏دارى است و «جود»، در پرداخت آن چه وظیفه توست.


8. دلت را خانه مهرورزى به مردم قراربده؛ نسبت به مردم درنده‏اى مباش که لغزش هایشان را فرصت و غنیمت شمارى؛ زیرا آنان یا هم کیش تو یاهمنوع تو هستند و به عفو و گذشت تو محتاجند.


9. در کیفر، شتاب مکن؛ مگو که امیرم و هر چه خواستم، مى‏کنم و هر گاه قدرت و حکومت، تو را به غرور و عجب کشاند، به یاد خدا باش که برتر از توست و به یاد مرگ باش که سرمستى و شادمانى بى‏جاى تو را در هم مى‏شکند.


10. میان خود و نزدیکانت با مردم منصفانه رفتار کن که اگر انصاف نکنى، در حق آنان ستم کرده‏اى و هر که به بندگان خدا ستم کند، طرف حسابش خداست.


11. شیوه ظالمانه، به زوال نعمت مى‏انجامد و اصرار بر ظلم، انتقام الهى را در پى دارد؛ زیرا خداوند، دادخواه مظلومان و دشمن ظالمان است.


12. به کارى بیشتر بپرداز که در راستاى حق و رضاى خالق و توده مردم باشد؛ نه آن چه که با رضایت خواص، رنجش عموم مردم را در پى دارد.


13. توده مردم، سامان بخش امور زمامداران و بازوى حاکم و مایه خشم بر دشمنانند؛ پس تا وقتى مطیع فرمانند، دلت با آنان و میلت همراه ایشان باشد.


14. آنان که بیشتر در پى کشف عیوب مردمند، در نظرت نکوهیده‏تر باشند؛ زیرا در مردم عیب‏هایى است که والى سزاوارتر است تا آنها را بپوشاند.


15. آن چه بر خود نمى‏پسندى، بر مردم هم مپسند و تا مى‏توانى رازها و عیوبشان را بپوشان تا خدا هم عیوب تو را بپوشاند.


16. در پذیرش سخنِ سخن چینان، شتاب مکن که سخن چین راست نمى‏گوید.


17. بخیلان، حریصان و ترسویان را در مشورت‏هاى خویش واردمکن؛ زیرا بخل و حرص و ترس، هرسه، ریشه در بدبینى به خدا دارد.


18. بدترین وزیران و همکارانت، آنانند که همکار امیران پیشین و همدست جرایم آنان بوده‏اند؛ آنان را در حکومت خود راه مده و در کارهایت وارد مکن.


19. کسانى را یاران و همکاران خاص خویش برگزین که همکار ظالم و یاور گنه کار نبوده‏اند؛ آنان را مخصوص همنشینى و دوستى در نهان و آشکار قرار بده و کسانى را گرامى‏تر بدار که نسبت به حق، گویاتر و نسبت به مردم، با انصاف‏تر باشند.


20. با کسانى بیشتر همدم باش که اهل تقوا، راستى، خرد و شرافت باشند و از کسانى بیشتر فاصله بگیر که اهل تملق، چاپلوسى و ستایش‏گرى‏اند؛ زیرا مدح بسیار، غرور و غفلت مى‏آورد.


21. نیکوکار و بدکار را به یک چشم نگاه مکن؛ زیرا اگر چنین کنى، نیکوکار، در کارش بى‏انگیزه مى‏شود و خلافکار، در کار خلافش گستاخ مى‏گردد.


22. سنت‏هاى خوب گذشته را بر هم مزن و سنت‏هاى مضر به روش‏ها و سنن خوب گذشته را پایه‏گذارى مکن.


23. در برپایى عدل و حق، با عالمان و حکیمان بسیار مشورت کن که این شیوه، احیاگر عدل و زداینده باطل است.


24. کسانى را به فرماندهى لشکریان بگمار که بردبارتر، داناتر، با سیاست‏تر و خوش اخلاق‏تر باشد و نیز دیر به خشم آیند؛ زود عذر پذیرند و به ضعیف، رأفت داشته باشند.


25. با کسانى بیشتر بپیوند که دین شناس، دیندار، خوش‏سابقه و شجاع باشند.


26. به سبب توجه به کارهاى بزرگ، امور کوچک نظامیان را نادیده نگیر که هر کدام از کارهاى بزرگ و کوچک، جاى خاص خود را دارند.


27. زندگى لشکریان و سپاهیان و خانواده آنان را تأمین کن تا در جنگ با دشمن، یک دل باشند و فکرشان نگران خانه و خانواده خود نباشد.


28. امنیت عمومى در شهرها و همدلى و همبستگى لشکریان، بهترین نور چشمىِ زمامداران است.


29. به فرماندهان شجاع و رزمندگان لایق، توجه خاص داشته باش و از حال یکایک آنان جویا شو و از آنان ستایش کن تا هم شجاعان، شجاع‏تر شوند و هم دیگران تشویق گردند و در عین حال، مأمورانى امین و صادق را بر آنان بگمار تا عملکرد آنان را در جبهه‏هاى نبرد، به طور دقیق، به تو گزارش دهند.


30. موقعیت بزرگان، سبب نشود که تلاش اندک آنان رابزرگ شمارى و وضعیت افراد عادى، موجب نگردد که تلاش عظیم آنان را ناچیز شمارى. 


31. کسانى را به قضاوت بگمار که با فضیلت‏ترین، داناترین، بردبارترین و پرهیزکارترین افراد باشند؛ تا کارها، آنان را به تنگ نیاورد؛ مغلوب اطراف دعوا نشوند؛ طمع نداشته باشند؛ دچار عُجب و خودپسندى نشوند؛ تعریف و تمجید، آنان را نفریبد و در پى گیرى مسائل، کم حوصله نباشند.


32. به وضع و زندگى قضات، به خوبى رسیدگى و زندگى‏شان را تأمین کن تا طمع و نیاز به مردم نداشته باشند و در دام رشوه نیفتند.


33. به حکم قاضیان و رأى آنان رسیدگى کن تا اختلاف در حکمشان نباشد. که اگر چینین شود، عدالت تباه مى‏شود؛ دین نقصان مى‏یابد و تفرقه پدید مى‏آید.


34. کارگزاران را براساس شناخت و آزمون به کار گمار؛ نه بى‏تحقیق و بررسى؛ زیرا به کار گماشتن نالایقان و ناآزمودگان، سبب جور و خیانت و موجب زیان بر مردم مى‏گردد.


35. کسانى را به کار گمار که پرهیزگار، دین شناس، دانا، سیاست‏مدار، با تجربه، خردمند و با حیا باشند و از خانواده‏هاى شریف و دیندار که پاک‏ترند و خویشتن‏دارتر و کم طمع‏تر و آینده‏نگرتر.


36. زندگى کارکنانت را تأمین کن و نیازشان را برآور؛ تا هم خود را بهتر اصلاح کنند و هم به اموال دیگران دست درازى نکنند و هم اگر خطا کردند و نافرمان شدند، حجتى بر آنان داشته باشى.


37. هرگز اهل تکبر و نخوت وغرور و افراد جاه‏طلب و ستایش دوست را براى مسئولیت انتخاب نکن.


38. اگر یکى از کارگزارانت دست به خیانت زد یا فسادى مرتکب شد و گزارش مأمورانت و حرف‏هاى مردم هم آن را تأیید کرد، او را تنبیه کن و آن چه را گرفته، از او بگیر و در میان مردم، او را رسوا کن تا مایه عبرت دیگران شود.


39. بیش از دریافت مالیات و خراج، به عمران و آبادانى بیندیش؛ مالیات هم وقتى مى‏توانى بگیرى که زمین را آبادسازى. هر کس بدون عمران و آبادى بخواهد مالیات بگیرد، شهرها را ویران و مردم راهلاک خواهد ساخت.


40. آباد سازى شهرها، بهتر از پر کردن خزانه است؛ آن چه هم خزانه را پر مى‏سازد، آبادانى شهرهاست. اگر آبادى‏ها ویران شود، خزانه هم تهى مى‏ماند.


  


  41. اگر دوست دارى سرانجام نیکى و بدى را بدانى، به کار نیکان و بدانِ گذشته بنگر.


  42. به ثروت اندوزى نیندیش؛ به ذخیره‏سازى خیرات و خوبى‏ها همت بگمار.


43. در امور دیوانى و دبیرى، کسى را به نگارش نامه‏هاى محرمانه و اسناد سرى بگمار که ادبش بیشتر، یارى‏اش براى تو بهتر، فکرش پخته‏تر و از همه مطمئن‏تر و راز دارتر باشد و ظرفیت احترام و لطف تو را داشته باشد؛ اسرار تو را آشکار نسازد و جایگاه خود را بشناسد.


44. در گزینش منشیان و دفترداران، به خوش گمانى خویش تکیه نکن؛ بلکه به سوابق کار و تجارب پیشین آنان بنگر.


45. براى هر مجموعه از کارکنانت، رئیسى انتخاب کن که امانت دار و اندیشمند باشد؛ از کارهاى بزرگ به زانو در نیاید و کارهاى کوچک را وانگذارد و پیوسته برکار آنان مراقبت و نظارت داشته باشد و از رفتارشان با مردم خبر بگیر.


46. صنعت گران و پیشه‏وران، سرچشمه سودرسانى به مردمند؛ آنان را به نیکى توصیه کن و حرمتشان را نگه دار و از حالشان جویا باش و مراقبت کن تا احتکار و سودجویى و حرص آنان، مایه افزایش نرخ‏ها و فشار بر مردم و انتقاد بر حکومت نگردد.


47. از حال بینوایان و محرومان، بى‏خبر مباش؛ سهمى از بیت المال را براى آنان اختصاص بده و به همه یکسان و بى‏تبعیض برسان. پرداختن به کارهاى مملکت، تو را از نیازمندان غافل نسازد و در حکومتت، ضعیفان که دستشان از تو کوتاه و نیازشان از چشم مأمورانت پنهان است، تباه نشوند که هیچ عذرى ندارى. مطمئن‏ترین نفرات را براى رسیدگى به امورشان برگزین؛ کسانى که نه به دیده تحقیر، به فقیر بنگرند و نه شخصیت بزرگان، چشمشان را پر کند.


48. به زمین گیران، گرفتاران، یتیمان و پرده‏نشینان فقیر که نه اهل درخواستند و نه روىِ عرض حاجت دارند، رسیدگى کن و به خاطر خدا، سهمى از بیت المال برایشان مقرر گردان.


49. بخشى از وقت خود را براى دیدار حضورى و رفع نیاز نیازمندان و شنیدن حرف‏ها و شکایت‏ها اختصاص بده تا آنان بى‏ترس و مزاحمت، خواسته‏هایشان را بگویند.


50. براى رسیدگى به کارها، تقسیم وقت کن و همه تلاش خود را به کار گیر و کار هر روز را همان روز انجام بده و بهترین وقت‏هایت را براى رابطه خودت و پروردگارت اختصاص بده و چیزى را بر اداى واجبات، مقدم مشمار و بین خود و مراجعان، حجاب طولانى قرار مده که بدگمانى مى‏آفریند و کارها را بر تو آشفته مى‏سازد.

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۱ساعت 1  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  | 

سفرنامه منظوم حج و توصیف شهر خوی

سفرنامة منظوم مکه

از مؤلفي ناشناخته / به کوشش: رسول جعفريان

مقدّمة مصحح

نسخه‌اي از سفرنامه منظوم ذيل، که به نظر مي‌رسد نسخة منحصر است، در کتابخانة ميرزا محمد کاظميني در يزد موجود است. اين نسخه به شماره 531 در دفتر اول فهرست اين کتابخانه معرفي شده است. اين معرفي بسيار ناقص است و دليلش هم آن است که گويا چند صفحه از آخر نسخه به ابتداي آن منتقل شده و فهرست نويس بر آن اساس تنها نوشته است: «سفرنامه حج است به نظم که نسخة حاضر از آغاز حرکت از بندر بوشهر تا ورود به جده را داراست».[1] در حالي که چنين نيست. اين سفرنامه، چنان که از محتواي آن به دست مي‌آيد، کامل است و سفر از جده به بوشهر، آخرين بخش کتاب است. اين نسخه در 29 برگ است و در هر صفحه به طور مورب در چندين رديف، اشعار به خط نستعليق نوشته شده است.

سراينده اين اشعار کيست؟ مع الاسف اين نکته نامشخص است. فهرست نويس بر آن است که نسخه به خط ناظم است. تنها چيزي که با توجه به متن در بارة مؤلف مي‌توانيم بدانيم آن است که ناظم، روحانی بوده و خود در بيتي از ابيات کتاب به اين نکته اشاره کرده است. اما بيش از اين خبري از وي نداريم. به همين ترتيب، از سال سفر هم بي‌خبريم و تنها مي‌توانيم حدس بزنيم که در نيمه دوم قاجاري و حوالي  سال 1300ق و شايد اندکی بعد از آن بوده است.

با اين حال به دليل آن که سفر از سلطانيه آغاز شده، می‌توان حدس زد که شاعر ما از زنجان يا حوالی آن است. وی از سلطانيه حرکت کرده، از شهر ميانه راه را ادامه داده و به تبريز رسيده است. در فاصله ميان اين شهرها، به برخی از روستاها و کوه‌های ميان راه اشاره كرده و از آنها نام برده است. اهميت اطلاعاتی که وی در باره اين مسير و بعدا ساير مسيرها می‌دهد، کم نيست. برای مثال در باره يوسف‌آباد که پيش از تبريز از آن نام برده از وجود راهزنان ياد کرده است:

بسی دزد، بس راهزن اندر اوست

 

 

يقين دان حسين پاشا هم جزو اوست

 

نويسنده پنج روز در تبريز مانده و سپس از طريق صوفيان، ديز خليل و تسوج راه را به سمت هدف ادامه داده است. او شيفته مناظر طبيعی است و هر کجا چشمه‌ای، درياچه‌ای يا مرغزاری می بيند، بی اختيار در ستايش آن شعر می‌سرايد. آخرين شهری که وی در ايران گزارش می‌کند، شهر خوی است. زان پس وارد سرزمين عثمانی می‌شود.

آغازين برخورد کاروان با کردان است که تصور وی بر آن بوده که قصد دستبرد داشته‌اند. وی تفنگ دولول داشته و مرغی را روی آسمان زده و به اين ترتيب به دشمن نشان داده است که با چه کسانی طرف هستند. در واقع از همين جاست که درمی‌يابيم ناظم، روحانی بوده است؛ زيرا در اين باره چنين می‌سرايد که:

زدم تیر و مرغی فکندم زمین

 

 

بگفتند آن قوم با خود چنین

 

که ملای این حاج صید افکند

 

 

جوانان ما را به قید افکند

 

مسيری که او طی کرده طريق عثماني است که غالبا کاروان‌های حجاج از آن طريق به حج می‌رفتند. راه ديگر، راه جبل بود که از طريق نجف و پيمودن بيابان‌های معروف به بادية الشام طی شده به دمشق منتهی می‌شد. اما راه عثمانی چنان بود که پس از عبور از مرز به شهر وان رفته و از آنجا به سمت بدليس و سپس منطقه صفين در شمال سوريه می‌رسيد. شاعر ما در آنجا قبر اويس قرن را زيارت کرده است. از اينجا باز به سمت شمال رفته به ديار بکر می‌رسيدند و پس از طی مسيری طولانی که شاعر ما نام آن محلات و روستاها و شهرک‌ها آورده به حلب وارد می‌شدند.

اين زمان مثل گذشته، در جای‌های مختلف بايد به بهانه‌های گوناگون  پول‌هايی داده می‌شد. در اين شهر قنسول ايرانی حضور داشت و او از احسان وی اظهار شادمانی کرده است، گويی با اين شادمانی بخشی از مصيبت‌های راه ميان وان تا بدليس را فراموش کرده است.

ز احسان قنصول باشيم شاد

 

 

نياريم از وان به بطليس ياد

 

با اين حال در آنجا نيز گرفتاری‌های مختلفی بروز کرده  که مهم‌ترين آن‌ها همان پرداخت‌هايی است که با انواع حيله‌ها از حجاج می‌گرفتند.

بدادند آن پول را نيز حاج

 

 

که هر روز باج است بر روی باج

 

در حلب وی به زيارت مقام رأس الحسين رفته و سپس دنباله سفر که رفتن به سمت حما و سپس رسيدن به دمشق است. دمشق هر چه هم آباد باشد وقتی يک حاجی شيعه آنجا می‌رسد، برايش «شام خراب» است و برای شاعر ما هم چنين است. او بلافاصله به ياد کربلا می‌افتد و اشعار چندی در روضة مجلس شام می‌خواند

ولی شيعيان اين سخن بشنويد

 

 

سر شاه دين را به حکم يزيد

 

به همراهی اهل بيتش تمام

 

 

ز کوفه نمودند وارد به شام

 

ده روز بعد از شام حرکت کرده از شهرهای مختلف و معروف اين مسير مانند معان و تبوک می‌گذرند تا به مدينة منوره می‌رسند.

شاعر ما برای مدينه شعر بسيار اندک می‌سرايد؛ يعنی فقط هشت بيت و سپس حرکت به سمت مکه آغاز می شود. از مکه هم مع‌الاسف شعر فراوانی نگفته و اطلاعات ارائه شده اندک است. ايستگاه بعدی که مسير بازگشت است، شهر جده است. جهاز کوچکی از راه می رسد و آنان سوار شده و 18 روز بعد پس از گذر از بندر بوشهر به شهر بصره می رسند. اين مسير بسيار طولانی و برای کسی که مسافرت دريايی نکرده بسيار سخت و دشوار است. شاعر ما هم که گويا به عمرش دريا نديده،  آزار فراوان کشيده، می‌گويد:

به کشتی خردمند جا کی کند

 

 

اگر روز و شب صد منزل طی کند

 

جهنم که گفتند شيخ و فقيه

 

 

بود کشتی و ساکن او سفيه

 

الهی به اعزاز پيغمبران

 

 

ز کشتی تو اين حاج را وارهان

 

اين زائر، از بصره به کاظمين و سپس به کربلا رفته است.

بايد توجه داشت که اشعار اين سفرنامه، به لحاظ شکل و محتوا، اشعار ضعيفی است اما هرچه هست، سندی است از يک سفر طولانی و پرمشقت با اطلاعاتی از چند و چونی اين مسير که سالانه هزاران عاشق را به خود جذب می‌کرده است؛ عاشقانی که فارغ از همة اين مشقات، وقت برگشتن، چندان شادمان بودند که هرگز در عمر خويش چنين تجربة روحی را نيندوخته بودند.


 

حرکت از سلطانيه

ز سلطانـيـه چـون بـرون آمـديـم

 

 

به زنجان رسيديـم سـاکـن شـديـم

 

چو وارد به زنـجان شديـم از وفـا

 

 

يکي شهر ديديم بس خـوش صفـا

  

بسي مرغ و مـاهـي در او کـرده جـا

 

 

 بـه امــر خـداونــد ارض و سما

 

در آن جنـب بـُد «يـوسف آبـاد» دان

 

 

 بود آن زمين بـرج نـحـسين قـران

 

بسي دزد، بـس راهـزن انـدر اوسـت

 

 

يقين‌ دان حسين پاشا هـم جزء اوست

 

از آنـجـا گـذشـتـيـم بـا صـد سداد

 

 

رسيديم در کـرپـي[3] «سـيـد آبـاد»

 

عجب سبـزه زار [و] چمـن زار بـود

 

 

تو گويـي کـه آن دشـت گلزار بود

 
 [تبريز]

پس از ماندن شب همـه سـر به سـر
 

 

نمـوديـم در شـهـر تـبريـز سـفـر

 

چُه شهري که تبريز خود نام از اوست

 

 

چُه شهري که مبهوت، اوهام از اوست

 

چُه شهري کـه طهـران از او آيتـي

 

 

فلـک جـنـب رايــات او رايـتــي

 

بحسـن طـراوت همـه خـوب رو

 

 

سليقـه جهـان جمـع گشـتـه در او

 

به پنـج روز آن شـهر ساکن شديم

 

 

که بعضي از آن روز نـاخوش بُديم

 

پس آنگه به يک شنبه وقت صباح[5]

 

 

بـه حـال فـلاکــت فـتـادم بـه راه

 

از سرما تب سخـط[6] بنـمـوده بـود

 

 

به رويم غـم [و] درد بـگشـوده بـود

 

به ظهري رسيـديـم در «صـوفيـان

 

 

نمـوديـم مـنـزل هـمـه آن مـکـان

 

بـُوَِد الحـق آن ده بـسي بـا صـفـا

 

 

کـه بخـشايـد انـدر بصـر او ضـيـا

 

عجب چشمِه [و] باغ [و] رودي در اوست
 

 

كه با اهل آن قـريه جملـه نکوست

 

بـه عـزم تـمـاشـا تـفـرّج کـنــان

 

 

نـمـودم در آن قـريـه سـير جـهـان

 

هـمـه چـيـزِ او را نـکـو يـافـتــم

 

 

پس آنگـه بـه منـزل چـُه بشـتافتـم

 

همان شب در او مکث کرديـم مـا

 

 

به فـرداي آن شـب فـتاديـم بـه راه

 

چُه صبحي شد از «صوفيان» در شديم
 

 

همـه حـاج بـا هـم بـرابـر شـديـم

 

نظر چون فکندم به صحرا و دشت
 

 

کـدورت ز قلـب محـبّان بشـسـت

 

جهان سر به سر سبـزه [و] مـرغـزار

 

 

گلـستانِ دلـکـش چُـه روي نـگـار

 

رسيـديـم آنگـه بـه «ديـز خـليـل»

 

 

بـه هـمراهـي حـاجـيـان جلـيــل

 

بـمانديـم در آن مکـان يـک شبـي

 

 

در آن شب مرا گشت عـارض تبـي

 

که از حدّتش استخوانم بسـوخـت

 

 

اگر راست خواهي روانم بسوخت

 

ز ديز خليـل چـون بـرون آمـديـم

 

 

روان ره، چون باد صرصـر شـديـم

 

بـديـديـم دريــاي ژرف عـمـيـق

 

 

کـه کشتـي افـلاک در وي غـريـق

 

ولـي آب او تـلـخ مـثل حـمـيـم

 

 

يقين او نمـونـه بـود از جـحـيـم[7]

 

بلي هر که اهـل عـذاب خـداسـت
 

 

حـميـم جهنّـم مـر او را غـذاسـت

 

به ظهري رسيديـم انـدر «تســوج»

 

 

ز يـاران مـرا قـلب گرديده سـوج[8]

 

به من عقل رهبـر شـد در آن ديـار

 

 

اگــر شـوق داري تـو ديـدار يــار

 

چرا هـم نشـيني بـه اهـل جـهـان

 

 

جـدا شـو بـرو گـوشـه‌اي شو نهان

 

[خوي]

چُه صبحي بـرفتيــم در خــوي مــا

 

 

 زيــاران ديــريـن گـشـتـيـم جــدا

 

سـر خـويـش در پـيــش انـداختـم

 

 

 دگـر بـا رفـيـقـا[ن] نـپــرداخـتــم

 

رسيـديـم در «خـوي» بـا عـزّ [و] ناز

 

 

 نـمـوديـم شـکــر خــدا از نــيــاز

 

چُه شهري که يک قطعه از جنّت است

 

 

چُه شهري که طهران از او آيت است

 

دو شب اندر آن شهر ساکـن شـديـم

 

 

شــب سومـيــن «ده پيــره» آمديــم

 

ز «ده پيره» چون جمله گشتيم رکيـب
 

 

رسيديم چـخـمـاق،[9] شـنو اي لـبـيب

 

در آن سرزميـن گـفـتگـو شـد عيـان

 

 

 ميان حاج افـتـاد از هـر سـو فـغـان

 

جمعـي از «ديـار بـکـر» روانـه شدند

 

 

جمعي «ارض روم» بـا تـرانه شـدنـد

 

ز «زيوه» چُه صـبحـي بـرون آمـديـم

 

 

 به اوضاع مـغـشـوش گـون آمـديـم

 

نـکـرديـم بـر قـول کـس اعـتـمــاد

 

 

کـه ايـن ره دهـد جـمـلگي را به باد

 

به قـدر دو سـاعت بـه مـشـق جنون

 

 

به همراهي چاوش شديـم ره نـمـون

 

همـه حـاج بـا هـم تـرانـه شـديــم
 

 

 ره «قــره  درّه»  روانــه  شـــديــم

 

رسـيـديـم در قــريــة «مـلـحـمـي»
 

 

که‌سنّي[10] بدند جمله خلقـش هـمـي

 

بديـدم يـکـي سـبـزه [و] مـرغــزار
 

 

در آن سرزمين هـمـچـو روي نـگـار

 

همـان سـبـزه را نـام کــردم ســؤال

 

مزار بعضی از صحابه رسول اکرم (ص) و عرفای مذهب حقه شیعه

اضغط لتكبيـر الصورة

مزار جناب معروف کرخی - مزار جناب مولانا

مزار جناب سلمان محمدی - مزار جناب ابن فارض

مزار جناب جنید بغدادی - مزار جناب محیی الدین ابن عربی

اضغط لتكبيـر الصورةibra.jpg

مزار جناب حلاج - مزار جناب ابوذر غفاری - مزار جناب ابراهیم ادهم

مزار جناب بایزید بسطامی - مزار جناب شمس تبریزی

مزار جناب سید حیدر آملی - مزار جناب ابوالحسن خرقانی - مزار جناب جابر انصاری

مزار جناب سهروردی - مزار جناب بلال حبشی

شیخ نجم الدین کبری(ظاهراْ شافعی بوده) - خواجه عبدالله انصاری+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۰۱ساعت 0  توسط محمدسلیمانی <شمس خوئی>  |